شماره روزنامه ۴۴۷۷
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۴۲۲

 • مقدمه چینی برای «دیدار دوم»

  سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه ۱۹ شهریورماه گفت که «رئیس‌جمهوری نامه‌ای از کیم‌جونگ‌اون دریافت کرد که محتوایی بسیار گرم و مثبت داشت.» سارا ساندرز همچنین گفت: «منظور اصلی از این نامه ابراز علاقه و درخواست بررسی برگزاری ملاقات دیگری با رئیس‌جمهوری بوده که ما از آن استقبال می‌کنیم و روند هماهنگی برای تدارک آن را پیشاپیش آغاز کرده‌ایم.» «هیونهی شین» و «استیو اولاند»، گزارشگران رویترز در گزارش ۱۰ سپتامبر نوشتند: ساندرز نگفت که قرار است این ملاقات در چه تاریخی و چه محلی برگزار شود.
 • مرد پشت‌پرده تصمیمات رادیکال در کاخ‌سفید

  دنیای اقتصاد: جان بولتون، مشاور امنیت‌ملی دونالد ترامپ روز دوشنبه با اعلام تعطیلی سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) روح تازه‌ای به شعار «نخست آمریکا» ترامپ بخشید. اما بولتون در یکی از موضوعات اصلی سیاست‌خارجی آمریکا رویکرد متفاوتی نسبت به ترامپ دارد و آن مبحث دیپلماسی با کره‌شمالی است.
 • افسانه «نوسازی اقتدارگرا»

  نویسندگان: بوبولو و لیلیا شوتسووا ترجمه: محمدحسین باقی
  در مورد دریای چین جنوبی، چین مرجعیت «دیوان دائمی داوری» (PCA) برای حکمیت در مورد حقوق تامین شده از سوی ادعاهای حاکمیتی میان فیلیپین و چین را منکر شده و منکر حکمیت نهایی PCA هم هست که از ادعاهای «خط فاصل ۹گانه» تاریخی چین انتقاد می‌کند.
 • بزرگ ترین مانور نظامی تاریخ روسیه

  دنیای اقتصاد: روسیه دیروز سه‌شنبه ۲۰ شهریورماه بزرگ‌ترین مانور نظامی در تاریخ خود را برگزار کرد. این درحالی است که شی‌جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین هم برای دیدار با پوتین وارد «ولادی وستوک» (به معنای شهر شرق دور) شد. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه قرار است پس از میزبانی از یک نشست اقتصادی در ولادی‌وستوک در مانور «شرق – ۲۰۱۸» شرکت کند. شی‌جی‌پینگ، رئیس‌جمهور چین یکی از مهمانان اصلی این نشست اقتصادی خواهد بود.
 • تعطیلی ساف در واشنگتن

  الحیات: وزارت‌خارجه آمریکا تعطیلی دفتر سازمان آزادی‌بخش فلسطین در واشنگتن را اعلام کرد. اقدامی که رهبران فلسطینی آن را «اعلام جنگ» دولت ترامپ علیه تلاش‌های صلح خواندند.
 • بازداشت حدود هزار نفر در روسیه

  خبرگزاری فرانسه/خبرگزاری آلمان: صدها معترض روس در جریان اعتراضات سراسری علیه اصلاحات عمیقا جنجالی و ناخوشایند حین برگزاری انتخابات محلی این کشور بازداشت شدند. پلیس روسیه دست‌کم ۸۳۹ تن را عمدتا در سن‌پترزبورگ و شهر اورال در یکاترینبورگ که به درخواست «الکسی ناوالنی»، رهبر اپوزیسیون محبوس در اعتراضات شرکت کرده بودند، بازداشت کرد.

بیشتر