آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۴۲۱

 • جنبش بنن در اروپا

  دنیای اقتصاد: قدرتمندترین چهره حکومت جدید پوپولیستی ایتالیا، روز جمعه با استیو بنن، مشاور سابق رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده یک قرارداد همکاری امضا کرد.
 • تظاهرات کم سابقه در روسیه

  دنیای اقتصاد: تصمیم جدید پوتین برای افزایش سن بازنشستگی در روسیه، به خشونت‌های خیابانی و در نهایت بازداشت ۸۰۰ نفر از معترضان انجامید. این اعتراضات که طی هفته‌های اخیر شکل گرفت اما اوج آن روز یکشنبه در بسیاری از شهرهای سراسر روسیه مشاهده شد که برخورد نیروهای ضدشورش را در پی داشت.
 • جدال کبـوتر‌ها و بـازها

  دنیای اقتصاد: استیون منوچین وزیر خزانه‌داری (سمت چپ) و گری کوهن مشاور سابق اقتصادی ترامپ در جناح کبوترها و ویلبور راس وزیر بازرگانی (نفر دوم از چپ) و پیتر ناوارو (سمت راست) مشاور تجاری کاخ سفید در اردوگاه بازها قرار دارند.
 • افسانه «نوسازی اقتدارگرا»

  نویسندگان: بوبولو و لیلیا شوتسووا ترجمه: محمدحسین باقی
  چین رقیب جنبه‌هایی از آن نظمی است که ارزش‌های غربی‌ای را بازتاب می‌دهد که بر حقوق بشر و دموکراسی یا افزایش قدرت نظامی آمریکا تاکید می‌کند. برای مثال رهبران چین استدلال می‌کنند که ائتلاف‌های نظامی آمریکا بخشی از نظم بین‌المللی نیستند. در عوض، آنها این ائتلاف‌ها را بخشی از برنامه «مهار» چین ارزیابی می‌کنند. به همین ترتیب، رهبران چین برخی از هنجارهای دموکراتیک لیبرال تعبیه شده در این نظم را نقد می‌کنند.
 • آینده سیاسی سوئد در ‌هاله‌ای از ابهام

  دنیای اقتصاد: در انتخابات پارلمانی سوئد که روز یکشنبه ۱۸شهریورماه برگزار شد، ائتلاف‌ حاکم یعنی «چپ میانه» به رهبری سوسیال دموکرات‌ها و همچنین ائتلاف «راست‌میانه» به برابری نسبی دست یافتند؛ حال آنکه آرای نمایندگان حزب مهاجرستیز این کشور رشد چشمگیری داشت. حزب راست‌افراطی مهاجرستیز در این انتخابات توانست آرای مهمی را به خود اختصاص دهد و به همین سبب این حزب قول داده که به «اعمال نفوذ واقعی» در عرصه سیاست این کشور به‌عنوان «یک عنصر تعیین‌کننده» بپردازد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر