آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۴۱۹

 • نطق آتشین اوباما علیه ترامپ

  دنیای اقتصاد: باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات‌ متحده آمریکا برای نخستین بار در یکی از سخنانش به صراحت اسم ترامپ را آورد و از او انتقاد کرد. با این سخنرانی اوباما، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به‌طور رسمی برای انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره وارد فاز جنگ شدند. در این راستا رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا از آمریکایی‌ها خواست که رای بدهند زیرا دموکراسی آمریکا وابسته به آنها است.
 • هرج‌ومرج مطلق در«ونیز شرق»

  دنیای اقتصاد: انگار مقدر است بر خاورمیانه همواره مشت آهنین حاکم باشد و این منطقه حساس از جهان روی آرامش به خود نبیند.
 • تلاش برای شناسایی عامل نفوذی در کاخ سفید

  دنیای اقتصاد: دردسرهای مقاله بی‌نام نیویورک‌تایمز همچنان ادامه دارد؛ چراکه این مقاله را کسی به نگارش درآورده که خود را یکی از مقامات بلندپایه کاخ سفید معرفی کرده است. به نوشته نیویورک‌تایمز، ترامپ به دادستان کل این کشور دستور داده است تا هویت نویسنده مرموز نیویورک‌تایمز را مشخص کند.
 • افسانه «نوسازی اقتدارگرا»

  نویسندگان: بوبولو و لیلیا شوتسووا ترجمه: محمدحسین باقی
  رهبران و متفکران چین منتقد هنجارها و ارزش‌های لیبرالی هستند که پشتیبان نظم بین‌المللی به منزله «ایدئولوژی سیاسی» غربی است. «نیو شین چون»، محقق چینی، توضیح داد که چین «به‌طور موفقیت‌آمیزی در نظام اقتصادی بین‌المللی ادغام شده» اما به «دشواری‌های روزافزون این ادغام سیاسی و ایدئولوژیک» اشاره کرد. او ایدئولوژی سیاسی مدافع نظم بین‌المللی را ایدئولوژی غربی توصیف می‌کند که مطابقت زیادی با نیازهای قدرت‌های درحال ظهور ندارد. «نیو» با انعکاس یک سوءظن گسترده در تفسیر رسانه‌های چینی و نوشته‌های آکادمیک، ایالات‌متحده را به تلاش برای «حل ساختن چین و مهار» این کشور از طریق ایدئولوژی سیاسی غربی‌اش متهم می‌کند.
 • نامه شخصی اون به ترامپ

  دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اظهار کرد که قرار است نامه‌ای از جانب رهبر کره‌شمالی که به گفته وی حاوی مطالبی «مثبت» است، به‌زودی به دستش برسد و این نامه برای او ارسال شده است.
 • انتشار نامه سرقت شده از کاخ سفید

  هیل: شبکه خبری سی‌ان‌ان اقدام به انتشار نامه‌ای کرد که سپتامبر گذشته ظاهرا از روی میز کار رئیس‌جمهوری آمریکا به سرقت رفته بود. باب وودوارد، روزنامه‌نگار تحقیقی آمریکا در کتاب جدیدی نوشت که گری کوهن، مدیر سابق شورای ملی اقتصاد آمریکا برگه‌ای را از روی میز کار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برداشت تا مانع از آن شود که او از توافق تجاری با کره‌جنوبی خارج شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر