آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۴۰۸

 • توطئه اوباما یا توهم ترامپ؟

  دنیای اقتصاد: اوایل سال ۲۰۱۷، برخی مشاوران دونالد ترامپ به این نتیجه رسیدند که با تهدید پیچیده‌ای مواجه هستند و هدف آن حملات هماهنگ علیه دولت جدید است. آنها به یادداشتی دست پیدا کردند که عنوانش گروه «اکو چمبر» بود. کار این گروه تفسیر و تعبیر مانند افسران نظامی و اطلاعاتی است که شبکه شورش خارجی را تحلیل و بررسی می‌کند.
 • خلیفه زنده است

  دنیای اقتصاد: ابوبکر البغدادی، رهبر خلافت خودخوانده اسلامی، چندی پیش یک پیام صوتی جدید منتشر کرد. او در این پیام از نیروها و حامیان داعش خواست با وجود شکست‌های اخیر به حملات خود در سراسر جهان ادامه دهند. این پیام صوتی ۵۴ دقیقه است و «فرقان»، بخش رسانه‌ای داعش، ۳۱ مرداد ماه آن را منتشر کرد. در بخشی از این پیام صوتی، این ادعا مطرح شده که ایالات‌متحده در «بدترین وضعیت ممکن در طول حیاتش» قرار دارد و مسکو درحال رقابت با واشنگتن برای نفوذ در منطقه خاورمیانه است.
 • افسانه «نوسازی اقتدارگرا»

  نویسندگان: بوبولو و لیلیا شوتسووا ترجمه: محمدحسین باقی
  این مطالعه سه یافته مهم در مورد روابط چین با نظم بین‌المللی را به‌دست می‌دهد: اول، می‌توان انتظار داشت که چین در پی نفوذ بیشتر در نظام بین‌الملل به‌عنوان شرطی برای حمایت از آن باشد. با این حال همچون آمریکا و قدرت‌های مهم دیگر، یک چین بسیار قدرتمند خواستار استثنائاتی بر قواعد و هنجارها می‌شود آنگاه که منافع حیاتی خود را در خطر ببیند.
 • درخواست برای لغو سفر پمپئو به کره‌شمالی

  سی‌ان‌بی‌سی: رئیس‌جمهوری آمریکا در توییتی از وزیر امورخارجه این کشور خواست تا سفرش به کره‌شمالی را لغو کند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در این توییت فقدان پیشرفت در خلع‌سلاح اتمی کره‌شمالی را علت اصلی درخواستش از مایک پمپئو، وزیر امورخارجه برای لغو سفرش به کره‌شمالی اعلام کرده اما همچنین انگشت اتهام را به سوی چین نیز نشانه رفته و این کشور را به توقف عمدی همکاری در زمینه مساله اتمی کره‌شمالی برای منفعت بردن از این اوضاع متهم کرده است.
 • فرزند نامشروع ترامپ

  سی‌ان‌ان: نگهبان سابق برج ترامپ می‌گوید از روابط وی با یکی از خدمتکارانش و فرزند نامشروع حاصل از این رابطه اطلاع داشته و اکنون می‌تواند آزادانه‌تر در این باره صحبت کند. بر اساس گزارش این شبکه آمریکایی، «مارک هلد»، وکیل «دینو ساجدین» اعلام کرده که ساجدین از توافق با شرکت «امریکن مدیا» که وی را از سخن گفتن در این باره منع می‌کرد خارج شده است. امریکن مدیا شرکت مرجع «نشنال اینکوایرر» به‌شمار می‌رود. سی‌ان‌ان می‌گوید که به‌طور اختصاصی به یک نسخه از توافق میان دینو ساجدین و امریکن مدیا دست یافته است.
 • اختلاس میلیاردی فرزندان مادورو

  آسوشیتدپرس: همزمان با تلاش مادورو برای نجات اقتصاد ونزوئلا، دو بازرس آمریکایی اظهار کردند، دادستان‌های آمریکا درحال بررسی احتمال سود بردن اعضای خانواده رئیس‌جمهوری ونزوئلا از شرکت نفت دولتی این کشور هستند. این تحقیقات بخشی از تلاش چندساله دادستان‌های آمریکا برای به دام انداختن نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا است که ادعای فساد را تکذیب می‌کند.
 • جنگ تمام عیار با جف سشنز

  هیل: مشاوران در داخل و خارج از ساختمان اجرایی ریاست‌جمهوری آمریکا اذعان دارند که دونالد ترامپ جنگ با جف سشنز و وزارت دادگستری را تشدید کرده است و احتمالا این خشم او باز هم با تحولات بیشتر در پرونده مایکل کوهن و تحقیقات شورای ویژه به ریاست رابرت مولر درباره روسیه اوج می‌گیرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر