آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۳۴۷

 • دیدار با مرموزترین سیاستمدار

  دنیای اقتصاد: زمان به سرعت درحال سپری شدن است. قرار است در همین روزها «یکی» از بزرگ‌ترین اتفاقات قرن معاصر رقم بخورد: دیدار مستقیم و چهره به چهره رهبران کره‌شمالی و آمریکا پس از بیش از نیم قرن. در همین رابطه، روز گذشته کیم‌جونگ‌اون، رهبر کره‌شمالی، عازم سنگاپور شد. «جیمی تارابای»، گزارشگر سی‌ان‌ان در ۱۰ ژوئن نوشت: کیم آماده یک ملاقات تاریخی با ترامپ می‌شود.
 • حال گروه ۷ خوب نیست

  دنیای اقتصاد: یک عکس نشان می‌دهد حال گروه ۷ خوب نیست. جایی که ترامپ همچون کودکان قهر کرده و باقی رهبران کشورهای گروه ۷ دور او جمع شده‌اند. تحلیلگران می‌گویند بیشترین اختلافات این دوره بین فرانسه و کانادا با آمریکا بوده است. رئیس‌جمهوری فرانسه پیش از دیدار با ترامپ به‌شدت از تک‌نوازی ترامپ انتقاد کرده بود و نخست‌وزیر کانادا نیز اظهاراتی مشابه داشت.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  یکی از قربانیانی که با او مصاحبه کردیم و از سوی جوخه‌های اقدام سپیده طلایی به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود به ما گفت: «یک سال پیش، ساعت ۷ صبح خانه را ترک می‌کردم تا به محل دیدار با یکی از دوستان بروم. ناگهان، پنج،‌ شش نفر پشت سرم ظاهر شدند و با چوب و دیلم به جانم افتادند و به سرم ضربه زدند... واقعا نمی‌دانم چه بود یا چه شد... به زمین افتادم، بیهوش. آه... بیهوش... و سپس بیکار نایستادند... بلکه با مشت و لگد به جانم افتادند... صورتم را له کردند.»
 • بازداشت فعالان حقوق‌بشر در عربستان

  دنیای اقتصاد: دستگاه‌های امنیتی عربستان روز شنبه تعداد دیگری از زنان فعال در زمینه حقوق‌بشر را بازداشت کردند. دستگاه‌های امنیتی عربستان روز شنبه میاء الزهرانی، فعال حقوقی را بعد از انتشار مقاله‌ای در همبستگی با نوف عبدالعزیز بازداشت کردند. نوف عبدالعزیز فعال زن دیگری است که چهارشنبه بازداشت شد. وی به مکان نامعلومی منتقل شده است.
 • نیکاراگوئه زیر آتش گلوله

  خبرگزاری فرانسه: رئیس یک گروه حقوق‌بشری برجسته در نیکاراگوئه اعلام کرد: در درگیری‌های خیابانی معترضان در شهر ماسایا که در خط مقدم اعتراضات ضد دولتی این کشور قرار دارد، دست‌کم یک تن با شلیک گلوله‌ کشته شده است. آلوارو لیوا، رئیس انجمن دفاع از حقوق‌بشر نیکاراگوئه اظهار کرد، در جریان این درگیری‌ها دست کم یک مرد ۶۰ ساله در اثر اصابت گلوله به قلبش کشته شده است. لیوا گفت: فرد شلیک‌کننده به این مرد یک تک‌تیرانداز بوده که به‌نظر می‌رسد عضو نیروهای امنیتی دنیل اورتگا، رئیس‌جمهوری نیکاراگوئه یا یک پارتیزان هوادار دولت بوده باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر