آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۸۱

 • قهر صدراعظم آلمان و رئیس‌جمهور آمریکا

  دنیای اقتصاد: پیش از تلفن هفته گذشته ترامپ و مرکل که در مورد جنگ در سوریه و تسلیحات اتمی روسیه گفت‌وگو کردند، این دو افزون بر ۵ ماه بود که با یکدیگر صحبت نکرده بودند. به گزارش رویترز، این شکاف که توسط دیپلمات‌های هر دو طرف اقیانوس اطلس به نمایش در آمده است، به‌طرز عجیبی طولانی شده و البته این امر می‌تواند ناشی از عدم توفیق تشکیل دولت از سوی مرکل باشد و او احتمالا پس از تشکیل دولت به‌دنبال بازیابی رابطه آلمان با آمریکا باشد.
 • آسیا زیر سایه تنش‌های ژئوپلیتیک

  دنیای اقتصاد: جنگ تجاری آمریکا با چین سر دراز دارد. ترامپ در روزهای اولی که در کاخ سفید مستقر شد وعده انتقام از چین را داده بود؛ به‌خاطر اینکه این کشور «تجارت آمریکا را می‌کشد.» اما بار دیگر رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی، بحث تجارت مناقشه‌انگیز با چین را به راه انداخت.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  در هر حال، فرانسه، به‌عنوان زادگاه راست‌افراطی، در آغاز قرن بیستم جایگاه خاصی در تاریخ و گرایش‌های نوظهور در جنبش‌های راست افراطی داشت که به شکل‌گیری فاشیسم و نازیسم در کشورهای پیرامونی منجر شد. این کشور همچنین دارای تاریخ طولانی از نژادپرستی و تبعیض است که به خصلت خاص یک قرن مهاجرت ارتباط دارد. این کشور به تازگی شاهد توسعه جنبش‌های راست افراطی ملی بوده که آشکارا از ایده‌های نژادپرستانه حمایت می‌کرد.
 • تمدید تحریم‌های روسیه از سوی ترامپ

  خبرگزاری فرانسه: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه و در ارتباط با بحران اوکراین و الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ را یک سال دیگر تمدید کرد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که براساس قانون فوریت‌های ملی در آمریکا باید تصمیمش را در قالب نامه‌ای اعلام می‌کرد، در یک نامه به کنگره آمریکا اطلاع داد که کاخ سفید همچنان وضعیت در اوکراین را به‌عنوان یک تهدید غیرعادی و فوق‌العاده علیه امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا همان‌طور که در فرمان اجرایی ۱۳۶۶۰ باراک اوباما مورد اشاره قرار گرفته، تلقی خواهد کرد. این درحالی است که آمریکا طی سال‌های گذشته به تدریج فهرست افراد و سازمان‌هایی که در ارتباط با این تحریم‌ها علیه روسیه تعیین شده‌اند را افزایش داده و در آخرین مورد در ژانویه ۲۰۱۶، اقدام به اضافه کردن ۲۱ فرد و ۹ شرکت دیگر به این فهرست کرد.
 • موافقت ترامپ با اخراج ایوانکا و کوشنر

  نیویورک‌تایمز، سی‌ان‌ان: رئیس‌جمهوری آمریکا از رئیس دفترش خواسته است تا دختر و دامادش را متقاعد کند تا از کاخ سفید بروند. دو منبع مطلع که خواسته‌اند نامشان فاش نشود، گفته‌اند: پس از کاهش رتبه مجوز امنیتی جرد کوشنر و انتشار گزارشی مبنی بر اینکه مقام‌هایی از چهار کشور مذاکراتی درباره نحوه نفوذ بر او داشتند، رئیس‌جمهوری آمریکا از دامادش ناامید شده است.
 • ملک ۱۰۰ میلیون دلاری شاهزاده فیصل

  وال‌استریت‌ژورنال: ملک تجاری متعلق به وزیر خارجه متوفی عربستان که قبلا به ارزش ۱۴۵ میلیون دلار خریداری شده بود، حالا به مبلغ ۱۱۰ میلیون دلار در معرض فروش گذاشته شده است. این ملک تجاری واقع در بورلی هیلز، لس‌آنجلس به شاهزاده سعود فیصل، وزیر خارجه پیشین عربستان تعلق داشت. این ملک ۱۴ هکتاری، بیش از ۳۵ هزار فوت‌مربع فضای داخلی و همچنین نمای بیرونی با سه لاین تفرجگاه،‌ زمین تنیس و یک استخر دارد. ورودی این ملک به یک آبنمای زیبا مزین است و محل اقامت اضافه نیز برای کارمندان و میهمان‌ها دارد. ورودی اصلی هم سقفی متحرک دارد. دفتر فروش املاک و مستغلات به نام «هیلتون و هی‌لند» گفت: این یک مکان فوق‌العاده برای کسی است که می‌خواهد راحت باشد. این ملک یک راهروی خصوصی دارد و شما می‌توانید اقیانوس را تا جزایر قناری شاهد باشید. این ملک، به سعود فیصل که در سال ۲۰۱۵ درگذشت و همسرش جوهره بنت فیصل، تعلق داشت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر