آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۸۰

 • خط و نشان پوتین برای آمریکا

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهوری روسیه سخنرانی سالانه خود را روز پنج‌شنبه ۱۰ اسفندماه با تمجید از موفقیت‌های کشورش در برقراری ثبات، اتحاد و پیروزی بر چالش‌های اخیر ایراد کرد. ولادیمیر پوتین در سخنرانی سالانه خود خاطرنشان کرد: «بهره‌برداری از توانایی‌های مردم ما می‌طلبد که دامنه آزادی‌ها گسترش یابد و نهادهای دموکرات تقویت شوند.» رئیس‌جمهوری روسیه تصریح کرد: «مشکلات جمعیتی طی چند سال آتی می‌تواند مانع خطرناکی در مقابل رشد اقتصاد روسیه شود.»
 • رم در لحظه التهاب

  دنیای اقتصاد: مردم ایتالیا فردا به پای صندوق‌های رای می‌روند تا مسیر کشور خود را انتخاب کنند. برخی هشدار می‌دهند که ایتالیا ممکن است به درد آلمان دچار شود. آلمان هنوز بعد از نزدیک به ۶ ماه نتوانسته دولت تشکیل دهد و هنوز در مرحله رایزنی هستند.
 • بازجویی از ایوانکا ترامپ

  دنیای اقتصاد: دو فرد مطلع به سی‌ان‌ان گفته‌اند که ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهوری آمریکا به‌دلیل قراردادهای تجاری بین‌المللی خود مورد بازجویی نیروهای ضداطلاعات قرار گرفته است. به گفته یک مقام فعلی و یک مقام سابق ایالات متحده، اف‌بی‌آی به‌دنبال تحقیق از مذاکرات تجاری صورت گرفته درباره هتل بین‌المللی و برج ترامپ در ونکوور است. این تحقیقات ممکن است برای دختر اول آمریکا به‌عنوان کسی که سعی می‌کند همزمان هم در تجارت حضور داشته باشد هم نقش مشاور در کاخ سفید داشته باشد، به‌عنوان مانعی بر سر راه او باشد.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  در سال ۲۰۱۲، دولت جدید سوسیالیست و قانون «پیشرو»ی آن به‌ویژه در مورد ازدواج دگرباشان با یک جریان اعتراضی اجتماعی بسیار قدرتمند دست‌راستی مواجه شد که انواع متفاوتی از اختلاف، رویکردهای ضددگرباشان، کاتولیکی و ضدمالیاتی را با هم درآمیخت که موجب شکاف‌های شدید در میان کنشگران ضداسلامی شد.
 • شکست قمار غرب روی چین

  نیما صبوری
  دنیای اقتصاد: نشریه انگلیسی «اکونومیست» سرمقاله شماره این هفته خود را به وضعیت اقتصادی-سیاسی دولت چین و تقویت موقعیت رئیس‌جمهوری این کشور اختصاص داده است. به گزارش این نشریه، کشورهای غربی امید داشتند با گشودن درها به روی چین بتوانند غول کمونیسم را در این کشور به زانو درآورند.
 • کاهش رتبه اعتباری بحرین

  دنیای اقتصاد: موسسه اعتبارسنجی فیچ رتبه اعتباری بلندمدت بحرین را از «BB+» به «BB-» کاهش داد. براساس بیانیه موسسه فیچ، چشم‌انداز بحرین کماکان «باثبات» است. براساس بیانیه فیچ، این کاهش رتبه اعتباری ناشی از فقدان استراتژی‌های میان‌مدت و بلندمدت دولتی برای مقابله با کسری‌های قابل ملاحظه است. دولت بحرین با اعمال قوانینی نظیر مالیات غیرمستقیم و افزایش قیمت سوخت، کوشیده است در جهت کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها گام بردارد، اما شرایط سیاسی، انتظارات اجتماعی و بی‌تجربگی در امر اعمال مالیات‌ها دولت بحرین را در به کارگیری راهکارهای تعدیل شدیدتر مالی ناتوان ساخته و آینده مالی این کشور را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر