آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۴۲

 • صبح جهنمی در بهشت آمریکا

  دنیای اقتصاد: وحشت تمامی هاوایی را در برگرفت. مردم به گمان اینکه موشک‌های کره‌شمالی به سمت آنها می‌آید، به‌دنبال پناه گرفتن در مکانی امن بودند. اما دقایقی بعد مردم متوجه شدند خبری از موشک‌ها نیست و بنا به یک سهل‌انگاری دکمه خطر حمله موشکی در هاوایی به صدا در آمده است.
 • دوئل شاهزاده با دست‌های بسته

  دنیای اقتصاد: عربستان چند صباحی مشغول اصلاحات مدنظر ولیعهد جوان این کشور است. یکی از اصلاحات محمد بن‌سلمان، بازپس‌گیری اموال شاهزاده‌ها است. هر چند برخی از شاهزاده‌ها عطای مال خود را به لقایش بخشیدند اما هنوز وضعیت معروف‌ترین شاهزاده بازداشت شده در این زمینه مشخص نیست.
 • باطن «ترسناک» اقتصاد هند

  نیما صبوری
  دنیای اقتصاد: برای دو دهه گذشته هند بازار هدف شرکت‌های‌ بین‌المللی که رشد و پیشرفت را دنبال می‌کردند، بوده است. ازآنجاکه رشد اقتصادی آهسته‌تر می‌شود، کسب‌وکارها به منظور ادامه حیات خود گروه دیگری از مصرف‌کنندگان را جست‌وجو می‌کنند. برای بسیاری، هند کشوری است که بسیاری از رکوردها را در‌ آینده جابه‌جا خواهد کرد. در آینده‌ای نزدیک جمعیت هند فراتر از جمعیت رقیب آسیایی او می‌شود.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  در بخش قبل به تعریفی از ملی‌گرایی اشاره و گفته شد که تفسیر ملی‌گرایانه از پوپولیسم مردم را با «ملت قومی» برابر دانسته و بنابراین ارزش ابدی جامعه ارگانیک را تقویت و طبیعت طردگرایانه‌اش را مستحکم می‌سازد.
 • تفرقه در الدعوه عراق

  سومریه نیوز: نشست حزب الدعوه به توافق بین نوری مالکی و حیدر العبادی با هدف تشکیل یک ائتلاف برای ورود به انتخابات نینجامید و العبادی از تشکیل ائتلاف «النصر و الاصلاح» خبر داد و نوری مالکی نیز در راس ائتلاف دولت قانون تحت نظارت حزب وارد انتخابات می‌شود.
 • پشیمانی بریتانیایی‌ها از برگزیت

  رویترز: نایجل فاراژ، یکی از کارگزاران کمپین‌های برگزیت روز شنبه هشدار داد او به‌طور روزافزون نگران این است، رایی که برای خروج از اتحادیه اروپا داده است از سوی گروه‌های مخالف برگزیت که قدرت گرفته‌اند لغو شود.
 • آمریکا در عراق و سوریه می‌ماند

  خبرگزاری فرانسه: درحالی‌که بساط گروه داعش از سوریه و عراق برچیده شده، ائتلاف تحت رهبری آمریکا در تدارک برای تغییر ماموریت خود برای ماندن در منطقه با ادعای جلوگیری از احیای دوباره این گروه است. ائتلاف تحت رهبری آمریکا که می‌گوید: شدیدا به‌دنبال عدم تکرار وقایع سال ۲۰۱۱ یعنی عملیات‌های داعش بعد از تکمیل خروج نظامیان آمریکایی از عراق است، تمرکز خود را بر این گذاشته که چه کاری به منظور جلوگیری از ظهور مجدد شبه‌نظامیان انجام دهد.

بیشتر