آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۴۱

 • زنان سعودی در ورزشگاه‌

  دنیای اقتصاد: در اتفاقی تاریخی برای زنان عربستان، آنها برای اولین بار توانستند روز جمعه (۲۲ دی ماه) به‌طور رسمی با حضور در استادیوم‌ ورزشی شاهد یک مسابقه فوتبال حرفه‌ای میان تیم الاهلی و الباطن عربستان باشند. وقتی اولین گل طی این بازی فوتبال زده شد اتفاق عجیبی در این استادیوم رخ داد: فریاد زنان در سکوهای استادیوم به گوش می‌رسید.
 • رسوایی جدید پرزیدنت

  دنیای اقتصاد: نام ترامپ با رسوایی‌های زیادی گره خورده است اما اخیرا روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی فاش کرده است که وکلای ترامپ در سال ۲۰۱۶، به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن ۱۳۰ هزار دلار حق‌السکوت داده‌اند. به گزارش سی‌ان‌ان، مایکل کوهن، وکیل شخصی ترامپ جلسه‌ای را با یک بازیگر فیلم‌های مستهجن ترتیب داده و در پی توافق در این جلسه به این بازیگر با نام مستعار «استورمی دانیلز»، ۱۳۰ هزار دلار پرداخت کرده است.
 • توسعه تسلیحات هسته‌ای در واشنگتن

  دنیای اقتصاد: براساس اسنادی که به‌دست روزنامه هافینگتون‌پست رسیده است، پنتاگون بنا بر دستور دونالد ترامپ، به‌منظور مقابله با کشورهای روسیه، ایران و کره‌شمالی درصدد توسعه تسلیحات هسته‌ای با قدرت کم خود است. به گزارش سایت بیزینس اینسایدر، این سلاح‌های کم قدرت، توانی برابر بمب اتم استفاده شده در ژاپن را دارند.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  طیف گسترده تعاریف پوپولیسم بیان تمام معیارهایی را که برای یک توضیح محکم از این مفهوم لازم تلقی می‌شود، دشوار می‌سازد. تمام تعاریف نشان‌دهنده ابهام تشکیل‌دهنده این مفهوم است درحالی‌که محققان آن را سبکی از استدلال سیاسی می‌نگرند که می‌تواند تقریبا در تمام احزاب یافت شود.
 • ردپای ترکیه در ناآرامی‌های سوریه

  دنیای اقتصاد: رسانه دولتی سوریه روز جمعه به نقل از فرماندهان جنگی اعلام کرد که ترکیه به نیروهای شورشی و متحدانش در شمال غربی سوریه برای حمله به نیروهای ارتش کمک کرده است. به گزارش رویترز و به نقل از خبرگزاری سانا، فرماندهان میدانی سوریه تایید کرده‌اند که نیروهای ترکیه در کنار سایر نیروهای شورشی قرار داشته و آغازگر حمله علیه نیروهای ارتش سوریه بوده‌اند. در این گزارش تصریح شده است که نیروهای شورشی از نفربرهای ترکیه‌ای استفاده کرده‌اند. ترکیه هنوز به این گزارش پاسخی نداده است.

بیشتر