آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۴۰

 • بازگشت ماهاتیر محمد ۹۲ ساله به میدان سیاست

  دنیای اقتصاد: ماهاتیر محمد، چهارمین نخست‌وزیر مالزی که نقش عظیمی در مدرن‌سازی سریع مالزی و رشد رفاه در این کشور داشت، در سن ۹۲ سالگی از سوی اپوزیسیون برای پست نخست‌وزیری در انتخابات ‌آینده نامزد شده است. او که ۲۲ سال در این سمت حضور داشت در سال ۲۰۰۳ اعلام بازنشستگی کرد اما اکنون قصد به زیر کشیدن حزبی را دارد که روزگاری رهبری‌اش را به دست داشت.
 • مرکل بدون مرکلیسم

  دنیای اقتصاد: آنگلا مرکل محافظه‌کار با سوسیال‌دموکرات‌ها روی یک طرح رسمی برای ائتلاف توافق کردند. به گزارش رویترز، به‌نظر می‌رسد این طرح مورد توافق می‌تواند به ماه‌ها عدم قطعیت در آلمان پایان ببخشد. گفته می‌شود که از این به بعد جلسات قرار است روی جزئیات متمرکز شود. در این جزئیات قرار است روی مسائل خارجی و سوالاتی که در مورد مدت زمان بر سر قدرت بودن مرکل مطرح شده، تمرکز شود.
 • سخنرانی نژادپرستانه ترامپ در واشنگتن

  دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ مجددا زبان تیز خود را به‌کار انداخته و برخی مهاجران این کشور را هدف گرفته است. سخنانی که دارای تبعات فراوانی بوده است. به گزارش سی‌ان‌ان او پشت درهای بسته گفته است که چرا آمریکا باید از برخی کشورها مهاجر بپذیرد. البته او این کشورها را «چاه مستراح» خوانده و گفته است که آمریکا فقط از این کشورها مهاجر می‌پذیرد. چرا آمریکا از کشورهایی مانند نروژ مهاجر نمی‌پذیرد؟ در این شرایط سخنان توهین‌آمیز رئیس‌جمهوری آمریکا درباره مهاجران برخی کشورها که وارد آمریکا می‌شوند، انتقادهای زیادی را در پی داشته است.
 • احتمال دوستی ترامپ با اون

  دنیای اقتصاد: پس از ماه‌ها تنش، رئیس‌جمهور آمریکا به‌طور شگفت‌آوری با لحنی ملایم در قبال پیونگ یانگ سخن گفت و افزود که احتمال دارد روابط بسیار خوبی با کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی، داشته باشد.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  پذیرش گسترده و برچسب «پوپولیستی» که به بسیاری از سازمان‌ها زده می‌شود نه تنها به تورم واژگان جدید حول پوپولیسم کمک می‌کند (واژگانی مانند نو پوپولیسم، پوپولیسم ملی، یورو پوپولیسم، پوپولیسم مدرن، پوپولیسم جدید) بلکه فراوانی تعاریف در دسترس در این ادبیات را توضیح می‌دهد.
 • ترامپ، رئیس‌جمهوری دیوانه

  شادی آذری
  دنیای اقتصاد: نشریه اکونومیست برای شماره این هفته خود دو سرمقاله و دو طرح جلد در نظر گرفته است. یک سرمقاله ویژه آسیا منتشر شده و در آن به از بین رفتن قشر متوسط جامعه هند و افزایش نابرابری در این کشور پرداخته شده است.
 • لغو سفر ترامپ به بریتانیا

  دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ در توییتی روز پنج‌شنبه اعلام کرد که برای بازگشایی سفارت میلیارد دلاری آمریکا در انگلستان به این کشور سفر نخواهد کرد. به گزارش سی‌ان‌ان، این سفر که هنوز تاریخ آن قطعی نشده بود، لغو شد. گفته می‌شود شاید وی در ماه آینده به این کشور سفر کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر