آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۰۷

 • قربانی بزرگ اقرار فلین

  دنیای اقتصاد: سقوط مایکل فلین، مشاور سابق دونالد ترامپ در پرونده دخالت روسیه در انتخابات ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۶، جزو مخاطرات سیاسی و قانونی شدید در فضای سیاسی آمریکا در ۴۰ سال اخیر است و در نهایت نیز می‌تواند ریاست‌جمهوری ترامپ را با خطر مواجه کند. به گزارش سی‌ان‌ان، دیواری که بین کاخ سفید و تحقیقات بازرس مولر کشیده شده بود، هم‌اینک با اعترافات مایکل فلین فرو ریخته است.
 • خاورمیانه در آستانه بحران تمام عیار

  یک مقام دولت آمریکا به رویترز گفت که دونالد ترامپ روز چهارشنبه جاری احتمالا قدس را به‌عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت خواهد شناخت؛ موضوعی که ممکن است موجی از انتفادات فلسطینی و بین‌المللی را به همراه داشته باشد.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  در بخش قبل اشاره شد که شرایط اقتصادی هم از حالا تا سال ۲۰۲۵ تغییر خواهد کرد به‌گونه‌ای‌که اقتصاد چین به‌طور بالقوه از اقتصاد آمریکا پیشی خواهد گرفت، سرمایه‌گذاری چین در خارج افزایش خواهد یافت و هر دو اقتصاد بیش از هر زمانی بر شبکه‌های کامپیوتری اتکا خواهند یافت اگرچه این اتکا آن‌قدر نیست که تاثیر اقتصادی جنگ را به‌طور کیفی تغییر دهد.
 • همه در انتظار قربانی بعدی

  سارا لی ویتسون مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای دیده‌بان حقوق بشر
  اواخر سال ۲۰۰۶، به نمایندگی از دیده بان حقوق بشر و برای بحث درباره وضعیت حقوق بشر به عربستان سفر کردم و با شاهزاده محمد بن‌نایف که در آن زمان دستیار وزیر کشور در امور امنیتی بود دیدار کردم. او به من در مورد شایستگی‌های کشورش برای بازپروری افراطیون گفت؛ افراطیون زندانی می‌شوند تا رهبران مذهبی اعلام کنند که آنها اصلاح شده‌اند.

بیشتر