آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۰۶

 • پیام اخراج رکس تیلرسون

  دنیای اقتصاد: ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به‌دنبال برکناری تیلرسون از وزارت خارجه است. او می‌خواهد رئیس سازمان سیا را جایگزین وی کند. در عین حال خبرگزاری رویترز نیز خبر داد که جابه‌جایی‌ها در کاخ سفید صرفا به وزارت خارجه محدود نمی‌شود و احتمالا جرد کوشنر داماد ترامپ و کوهن مشاور اقتصادی رئیس‌جمهوری نیز از سمت‌های خود کنار گذاشته خواهند شد. کارشناسان بر این باورند که با کناره‌گیری تیلرسون سیاست خارجی آمریکا یکدست‌تر و منسجم‌تر می‌شود و در عین حال گرایش بیشتری به نومحافظه‌کاران به جای ناسیونالیست‌ها خواهد داشت.
 • معامله نظامی مصر و روسیه

  دنیای اقتصاد: دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه در وب‌سایت رسمی دولت این کشور اعلام کرد که کرملین با پیش‌نویس توافق‌نامه میان دولت روسیه و دولت مصر درخصوص استفاده از حریم هوایی، زیرساخت‌ها و فرودگاه‌های روسیه و مصر موافقت کرده است.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  ضرورت اندیشیدن در مورد جنگ با چین با تحولاتی در قابلیت‌های نظامی این کشور اهمیت می‌یابد. تکنولوژی‌های اطلاعاتی، ارتباطاتی، تسلیحاتی و دیجیتالی که برای هدف گرفتن نیروهای خصم به‌کار گرفته می‌شود تا جایی توسعه یافته‌اند که نیروهای نظامی آمریکا و چین مبادرت به تهدید یکدیگر کرده‌اند.
 • شلیک دومین موشک بالستیک به عربستان

  دنیای اقتصاد: نیروی هوایی عربستان با انتشار گزارشی مدعی شد که مجددا یک موشک بالستیک را که به سوی خاک عربستان شلیک شده بود، رهگیری و منهدم کرده است. این موشک از سوی حوثی‌ها و به سمت استان عسیر شلیک شده بود. مرکز فرماندهی ائتلاف نظامی تحت فرماندهی عربستان که مبارزه با رزمندگان حوثی را دنبال می‌کند، گفته شلیک این موشک از سوی حوثی‌ها صورت گرفته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر