آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۱۷۱

 • استیضاح ترامپ در سال ۲۰۱۸ ؟

  دنیای اقتصاد: سی‌ان‌ان در گزارش تفصیلی به نقل از برخی محافل داخلی محافظه‌کاران آمریکایی از حاکمیت ترس و واهمه همگانی بر حزب جمهوری‌خواه خبر می‌دهد. اعضای ارشد حزب و برخی کمک‌دهندگان مالی اعتقاد دارند که اگر در انتخابات ۲۰۱۸ دموکرات‌ها رهبری مجلس نمایندگان را به عهده بگیرند، آنها قطعا به‌سوی استیضاح ترامپ پیش خواهند رفت. آلکس کونانت یکی از استراتژیست‌های جمهوری‌خواهان گفته است که ترامپ باید روی حفاظت از حزب خود تمرکز کند؛ در غیر این صورت احتمال استیضاح او افزایش خواهد یافت.
 • سقوط پایتخت داعش

  دنیای اقتصاد: شهر رقه سوریه، پایتخت خلافت خودخوانده داعش، پس از چهار سال اشغال به دست تروریست‌ها، به‌طور کامل آزاد شد. ائتلاف موسوم به «نیروهای سوریه دموکراتیک» پس از یازده ماه جنگ خونین با داعش که با حمایت هوایی و توپخانه‌ای کامل آمریکا همراه بود، روز گذشته به‌طور رسمی آزادی آن را اعلام کردند.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور محمدحسین باقی
  وقتی یک کشور باوری راسخ داشته باشد که فرصتی برای استفاده از تسلیحات هسته‌ای ندارد، تصور آن هم دشوار است که بخواهد مبالغ هنگفتی صرف حفظ آن کند.
 • دست‌های نامرئی در بغداد

  دنیای اقتصاد - محمدحسین باقی: پس از چند هفته تهدید و شاخ و شانه کشیدن‌های اقلیم کردستان و دولت عراق، سرانجام یگان‌های ارتش عراق، پلیس فدرال و نیروهای حشدالعشبی روز دوشنبه ۲۴ مهرماه ۹۶ به کرکوک حمله کردند و پیشمرگه‌های کرد مجبور به عقب‌نشینی از این شهر شدند.

بیشتر