شماره روزنامه ۶۰۵۸
|
آرشیو روزنامه شماره ۶۰۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۶۰۵۲

 • معمای زیان خودروسازان

  دنیای اقتصاد: خودروسازان بزرگ در حالی سال گذشته را با زیان انباشته ۲۵۰هزار میلیارد تومانی به پایان رساندند که شرکت‌های اصلی تامین‌کننده نهاده‌های تولید همچون فولادی‌ها، سودهای هزاران میلیاردی را به ثبت رساندند. حالا این پرسش مطرح است که چرا صنایع پیشین مرتبط با خودروسازی، غرق در سودند و خودروسازان در زیان شناورند؟
 • عرضه ۳۶ مدل خودرو در دور جدید عرضه وارداتی‌ها

  دنیای‌اقتصاد: سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی از دیروز با عرضه ۳۶ مدل خودرو برای متقاضیان مرحله اول (ثبت‌نامی‌های اسفند‌ماه سال گذشته) به عنوان آخرین عرضه و همچنین متقاضیان جدید که برای تعریف حساب وکالتی و بلوکه کردن وجه ۵۰۰میلیون تومانی در این حساب اقدام کرده‌اند، به مدت سه روز بازگشایی شد.
 • وزیر صمت: سال گذشته با وجود رشد تولید از التهاب بازار کاسته نشد

  خبرگزاری صداوسیما: به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت تا پایان امسال ۳هزار ایستگاه شارژ خودروی برقی در کشور ساخته می‌شود. عباس علی‌آبادی گفت: در سال ۲۰۲۳ کل درآمد خودرو سه‌هزار و ۳۵۰میلیارد دلار بوده که رتبه اول درآمدزایی در جهان را داشته؛ این در حالی است که بر اساس آمار، کل درآمد کشور از صنعت خودرو ۸۴۰هزار میلیارد تومان بوده است که نیمی از بودجه کشور را شامل می‌شود.
 • قرارداد خودروساز چینی با ترکیه

  دنیای اقتصاد: بی‌وای‌دی، غول خودروهای برقی چین، یک قرارداد یک‌میلیارد‌دلاری با ترکیه برای افتتاح یک کارخانه در این کشور امضا کرد که به ترکیه کمک می‌کند تا از تعرفه‌های جدید اتحادیه اروپا دور شود.
 • وداع زودتر از موعد پورشه با بنزینی‌ها

  دنیای اقتصاد: پورشه تولید برخی از مدل‌های احتراقی را زودتر متوقف کرد. رئیس بخش تولید این خودروساز اظهار کرد که پورشه در انتقال به خودروهای الکتریکی پایبند است و این موضوع به پایان تولید برخی از مدل‌های احتراق داخلی منجر می‌شود. آلبرشت ریمولد، عضو هیات‌مدیره پورشه، گفت که نسخه بنزینی پورشه مدل ماکان برای بازارهای غیراروپایی پیش از سال ۲۰۲۶ تولید نخواهد شد. وی گفت پس از توقف تولید، شرکت روی نسخه‌های برقی ماکان تمرکز خواهد کرد تا دستور کار پایداری پورشه را پیش ببرد، حتی اگر تقاضای خودروهای الکتریکی کاهش یافته باشد. ریمولد افزود: نسخه‌های موتور احتراقی خودروهای اسپورت باکسستر و کیمن - طیف مدل‌هایی که با نام ۷۱۸شناخته می‌شوند - دیگر از سال آینده تولید نخواهند شد و شرکت در حال حاضر روی نسخه‌های الکتریکی که سال آینده عرضه می‌شوند تمرکز کرده است. طبق گزارش ایسنا به نقل از رویترز، تولید نسخه‌های بنزینی ۷۱۸و ماکان برای بازارهای اروپایی هم اکنون متوقف شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر