آرشیو روزنامه شماره ۵۱۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۱۶۱

 • هدایت صنعت خودرو به بیراهه

  دنیای‌اقتصاد: وزارت صمت در شرایطی از بسته رفع موانع تولید در سال ۱۴۰۰ رونمایی کرد که تولید خودرو از جمله صنایع مزیت‌دار در بسته مانع‌زدایی، از وزن و اهمیت خاصی برخوردار شده است. با این حال مسیر تسهیلات‌دهی، برای رونق تولید خودرو در بسته یادشده مورد تاکید قرار گرفته است. درحالی‌که بدون آزادسازی قیمت خودرو این مسیر صنعت را وارد بیراهه می‌کند.
 • قیمت خودرو امروز تعیین تکلیف می‌شود؟

  دنیای‌اقتصاد: امروز اعضای شورای رقابت بار دیگر دور هم جمع می‌شوند تا بلکه بتوانند کار نیمه‌تمام هفته گذشته خود را در ارتباط با قیمت خودرو به سرانجام برسانند.جلسه هفته گذشته شورای رقابت بدون حصول نتیجه‌ای در ارتباط با قیمت خودرو بی‌نتیجه ماند و خودروسازان امیدوارند جلسه امروز به صدور مجوز برای افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو ختم شود. خودروسازان بعد از دریافت سه مجوز افزایش قیمت تا پاییز سال گذشته، در دریافت مجوز زمستانه ناکام ماندند و حالا آنها سال ۱۴۰۰ را با این امید آغاز کردند که بتوانند در بهار، طلسم زمستانی دریافت مجوز افزایش قیمت را بشکنند.
 • هیاهوی خودروهای برقی

  دنیای‌اقتصاد: از هر پنج صاحبِ خودروی برقی در کالیفرنیا، یک نفر به خودروی بنزینی بازگشته است چون شارژ این خودروها پرمشقت است.
 • پرفروش‌ترین خودروی هیبریدی

  دنیای‌اقتصاد: شنیدن نام راوفور RAV۴ به‌عنوان پرفروش‌ترین هیبریدی تعجبی ندارد،‌ اما اینکه هم‌اکنون چه خودرویی رقیب آن به حساب می‌آید، جای تعجب دارد.
 • آخرین وضعیت خدمات فروش خودروسازان داخلی

  ایسنا: بر اساس ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) از خدمات فروش صنعت خودرو کشور در سال ۱۳۹۹، خودروسازان بزرگ کشور در جایگاه‌های قابل‌قبولی به لحاظ خدمات فروش خودرو قرار ندارند؛ به‌طوری‌که ایران‌خودرو در رتبه سوم و سایپا، سایپادیزل و ایران‌خودرو دیزل در پله چهارم قرار گرفته‌اند.
 • کاهش استانداردهای خودرویی به تصادفات جاده‌ای دامن می‌زند

  خانه ملت: عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با وجود ادعای خودروسازان در رعایت استانداردهای ۸۵ گانه آمار تصادفات و حوادث جاده‌ای کنونی بسیار بالا است در نتیجه حذف این استانداردها به افزایش این آمار دامن می‌زند.
 • امضای قرارداد احداث کارخانه تولید آهک و دولومیت توسط تام‌ایران‌خودرو

  ایکوپرس: قرارداد پروژه بزرگ «احداث فاز سوم کوره‌های پخت آهک و دولومیت» بین شرکت تام و شرکت فولاد سنگ مبارکه اصفهان منعقد شد. با اجرای این پروژه، بزرگ‌ترین کارخانه تولید آهک و دولومیت کشور، در محل کارخانه فولاد سنگ (معدن حوض ماهی مبارکه) احداث خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر