آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۰۷۳

 • حبس خودرو با فرمول جدید

  دنیای‌اقتصاد: فرمول جدید تعیین قیمت ۱۸ خودروی داخلی در شرایطی ازسوی شورای رقابت اعلام شد که محصولات پرتیراژ همچنان در حصر قیمت‌گذاری باقی ماندند. آنچه مشخص است آزادسازی مشروط قیمت ۱۸ خودرو به‌منظور کاهش دلالی و سفته‌بازی در بازار صورت گرفته است. این در حالی است که رانت ناشی از «قیمت دستوری» در بازار، متعلق به هفت خودروی پرتیراژی است که قیمت‌گذاری آنها همچنان در اختیار شورای رقابت است. تصمیم جدید در عمل گره قیمت‌گذاری در بازار خودرو را پیچیده‌تر کرده ضمن آنکه تعیین قیمت حتی برای کم‌تیراژها نیز مبهم است.
 • تشکیل ۳۶۱ میلیارد تومان پرونده تخلف خودرویی

  ایرنا: معاون نظارت و بازرسی اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ۴ هزار و ٦٣ پرونده تخلف در حوزه خودرو با ارزش ۳۶۱ میلیارد تومان از ابتدای امسال تا پایان آذر در این استان تشکیل شد. سعید محمدی‌پور افزود: ۹ ماهه امسال ۵‌هزار و ۹۳۷ بازرسی در حوزه خودرو استان تهران انجام شده است. وی ادامه داد: تا پایان آبان سال‌جاری بیشتر تخلفات در حوزه خودرو مربوط به گرانفروشی و تقلب بود که در نتیجه آن ۴هزار و ۶۳ پرونده برای متخلفان تشکیل و آنان برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضا معرفی شدند.
 • شماره‌گذاری نیسان وانت‌ از چند روز آینده

  سایپانیوز: شرکت زامیاد اعلام کرد با توجه به صدور مجوزهای مربوطه برای شماره‌گذاری وانت‌های زامیاد از سوی سازمان محیط زیست و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، شماره‌گذاری این خودروها آغاز خواهد شد.
 • پیش‌فروش پنج محصول ایران خودرو

  ایکوپرس: گروه صنعتی ایران خودرو در راستای پاسخ به نیاز بازار طرح پیش‌فروش پنج محصول خود را با موعد تحویل حداکثر ۱۲ ماه را از دیروز دهم دی ماه به مدت سه روز اجرا می‌کند. پژو پارس بنزینی، پژو ۲۰۶ تیپ دو، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای،‌ رانا پلاس و سورن پلاس محصولات عرضه شده در این طرح هستند. موعد تحویل تمامی خودروها، از شهریور تا آذر ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است. مشتریان نهایی برای ثبت‌نام تا حداکثر سه روز پس از پایان مهلت ثبت‌نام، از طریق قرعه‌کشی انتخاب و اعلام خواهند شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر