آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۸۹۶

 • بسته قیمت خودرو باز شد

  دنیای اقتصاد: پس از حدود دو هفته بلاتکلیفی و ناهماهنگی میان نهادهای تصمیم گیر، بالاخره قیمت جدید برخی خودروهای داخلی اعلام و همزمان، اولین دوره از طرح فروش فوق‌العاده خودروسازان که ۱۱ محصول برای آن در نظر گرفته شده است، کلید خورد. اعلام قیمت‌های جدید برای طرح فروش فوق‌العاده خودروها در حالی است که هیچ اطلاعیه رسمی از سوی ستاد تنظیم بازار به‌عنوان مرجع اعلام و ابلاغ قیمت خودروهای داخلی منتشر نشده است. البته عنوان می‌شود که شورای رقابت پیش‌تر دستورالعمل قیمتی خودروها را تعیین و آن را در اختیار ستاد تنظیم بازار گذاشته و تاکید کرده که این ستاد باید نسبت به اعلام و ابلاغ قیمت‌ها اقدام کند.
 • ضوابط ثبت‌نام خودرو

  دنیای اقتصاد: اولین فروش فوق‌العاده خودروسازان در شرایطی از ۴ خرداد استارت خورد که وزارت صمت به‌عنوان سیاست گذار کلان خودرو تلاش کرده تا با ایجاد ضوابط و محدودیت‌هایی جدید، محصولات عرضه شده در این طرح را به دست متقاضیان واقعی برساند و دست دلالان و واسطه‌ها را کوتاه کند. در این طرح ایران خودرو ۱۵ هزار و سایپا ۱۰ هزار دستگاه خودرو در اختیار متقاضیان قرار خواهند داد.
 • خوش‌بینی گریت‌وال به آینده

  دنیای اقتصاد: گریت‌وال موتور انتظار دارد مجموع فروش خودروهای این شرکت در چین و طی نیمه دوم سال جاری به سطح نیمه دوم سال ۲۰۱۹ برسد در حالی که چین، بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان در حال بهبود یافتن از صدمات ناشی از تعطیلی‌ کارخانه‌ها و افت تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا است. وانگ فنگیانگ، رئیس گریت‌وال می‌گوید: «ما به‌دنبال بازگرداندن فروش خود به یک سطح منطقی هستیم و با تلاش برای افزایش سهم خود از بازار می‌کوشیم سودآوری و اعتبار برند خود را ارتقا دهیم.» وی همچنین از برنامه گریت‌وال برای معرفی و عرضه مدل‌های برقی و نیز مدل‌های بنزینی-برقی هیبریدی و پلاگین‌هیبریدی خبر داد. به‌علاوه قرار است این خودروساز چینی فروش مدل‌های خودروهای مجهز به سلول سوختی هیدروژنی را از سال ۲۰۲۳ آغاز کند. گریت وال در پنج سال اخیر، سرمایه‌گذاری عظیم ۵/ ۱۷ میلیارد یوآنی (۴۶/ ۲ میلیارد دلاری) را در زمینه تحقیق و توسعه فناوری‌های نوین خودروسازی نظیر خودروهای برقی و سلول سوختی اختصاص داده است.
 • تحول تست ایمنی خودرو در اروپا

  دنیای اقتصاد: یورو انکپ (برنامه ارزیابی خودروهای جدید اروپایی) که مرجع تست ایمنی خودرو در اروپا است، با معرفی روش‌های جدیدی برای سنجش ایمنی تصادف و فناوری‌های ایمنی خودروها، شیوه آزمایش‌های خود در سال ۲۰۲۰ را به کلی تغییر داد. متیو اوری، مدیر یورو انکپ این تغییرات را که شیوه‌های یک دهه گذشته یورو انکپ را متحول می‌کنند انقلابی توصیف کرد و از معرفی پروتکل‌های کاملا جدیدی تا پایان سال جاری خبر داد. اولین تغییر اساسی ایجاد شده مربوط به آزمایش برخورد است که حالا با شیوه جدید دو مانع به سمت خودرو حرکت داده می‌شوند و اثرات ضربه هم روی خودرو و هم روی مانع مورد بررسی قرار می‌گیرد. این تغییر با هدف تشویق خودروسازان به تفکر در مورد اثرات ایجاد شده از تصادف محصولات آنها با وسایل نقلیه کوچک‌تر انجام شده است. همچنین در آزمایش برخورد جدید از یک انسان شبیه‌سازی‌شده که بسیار پیچیده و با قابلیت ضبط صدمات در قسمت بالاتنه است استفاده می‌شود.
 • محدودیت سرعت در خودروهای ولوو

  دنیای اقتصاد: مدیر مرکز ایمنی ولوو از معرفی برنامه جدید این شرکت برای محدود کردن سرعت محصولاتش به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت خبر داد و گفت این برنامه در جهت محدود کردن رانندگان نیست بلکه با این کار به آنها کمک می‌کنیم که به بهترین رانندگان تبدیل شوند. البته برنامه مزبور از سال گذشته و در راستای تلاش ولوو برای به صفر رساندن تلفات جاده‌ای اعلام شده بود اما حالا قرار است اجرای آن از سال جاری روی کلیه محصولات ولوو انجام شود. همچنین همه محصولات جدید ولوو به یک گزینه جدید مجهز خواهند شد که به راننده امکان تنظیم سرعت بین ۵۰ تا ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت را خواهد داد. به علاوه به کمک این امکان زمانی که قرار است خودروی ولوو خود را به فرد دیگری بدهید دیگر نمی‌تواند فراتر از سرعتی که شما معین می‌کنید حرکت کند. مالین اکهولم، مدیر مرکز ایمنی ولوو گفت: «ما معتقدیم خودروسازان مسوول بهبود وضعیت ایمنی جاده‌ها هستند.»
 • فولکس به دنبال عرضه اولین ون برقی

  اولین ون تمام الکتریکی فولکس واگن در حال آماده‌سازی برای عرضه در بریتانیا است. فولکس واگن در حالی اولین ون تمام برقی را وارد بازار کرد که تنها برای سفرهای کوتاه طراحی شده است. بیشترین مسافتی که این محصول طی می‌کند ۱۳۲ کیلومتر است.
 • ایرادات شروط خرید خودرو

  ایسنا: به اعتقاد یک کارشناس خودرو پایین نگه داشتن قیمت خودرو برای جذب مردم به ضرر آنها و خودروسازان تمام شده است، حال با قرار دادن شرط‌های جدید شاید برای یک مدت کوتاه بتوان مردم را راضی نگه داشت اما در طولانی مدت به دلیل عدم تناسب عرضه و تقاضا، مجددا بازار خودرو ملتهب خواهد شد؛ ضمن اینکه این شروط قطعا راه‌های دور زدن هم خواهد داشت.
 • بلاتکلیفی دپوهای فاقد ثبت سفارش

  ایسنا: با اتمام مهلت ترخیص خودروهای دپو شده، حتی اگر زمان ترخیص تمدید شود، باز هم بسته بودن سایت ثبت سفارش مانع از ترخیص نزدیک به ۱۱۰۰ خودرویی می‌شود که بدون ثبت سفارش در گمرکات دپو شده‌اند. این خودروها برای ترخیص باید منتظر تصمیم وزارت صمت در رابطه با بازکردن ثبت سفارش باشند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر