آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۸۷۰

 • صعود قیمت‌ها متوقف شد

  دنیای اقتصاد: روند افزایش قیمت‌ها که از ابتدای هفته جاری آغاز شده بود متوقف شد. آن‌طور که فعالان بازار می‌گویند، نمودار قیمت‌ها در مسیر کاهشی قرار گرفته است.
 • اعلام مرجع جدید قیمت‌گذاری خودرو

  دنیای اقتصاد: از تعیین کمیته خودرو به‌عنوان مرجع قیمت‌گذاری و افت تولید خودروسازان خصوصی گرفته تا روش احتمالی دولت برای واگذاری سهام خود در خودروسازی و همچنین ادامه جنجال بر سر استاندارد یورو۵، مهم‌ترین اخبار خودرویی هفته بودند که آنها را مرور می‌کنیم.
 • حمایت کارگران خودرویی آمریکا از بایدن

  دنیای اقتصاد: اتحادیه ۴۰۰ هزار نفری کارگران خودروسازی ایالات‌متحده از نامزدی جو بایدن، سیاستمدار دموکرات و جدی‌ترین رقیب دونالد ترامپ حمایت کرده‌اند. این حمایت چشمگیر یک نقطه قوت برای دموکرات‌ها است که در تلاشند تا بخشی از کارگران یقه‌آبی آمریکایی را که پیش‌تر از ترامپ حمایت کرده بودند به سوی خود جذب کنند. ترامپ که در سال‌های اخیر به شدت علیه کارگران خودروسازی آمریکا به ویژه در ایالت‌های میشیگان و اوهایو موضع‌ گرفته بود، اکنون شاهد آن است که اتحادیه کارگران خودروسازی آمریکا نیز از جو بایدن حمایت می‌کند. بایدن بارها در زمانی که معاون باراک اوباما بود، حمایت خود را از سیاست‌هایی که توسط اتحادیه‌های کارگری خودروسازی دنبال می‌شوند، اعلام کرده بود. بایدن در زمانی مناسب توانسته است حمایت کارگران صنعت خودرو را به سوی خود جلب کند.
 • ابطال طرح سوخت خودروها به دست ترامپ

  دنیای اقتصاد: کاخ سفید روز گذشته اعلام کرد که برنامه تعیین حد مصرف سوخت خودروها را که در دولت باراک اوباما تصویب شده بود، رد خواهد کرد. این اقدام در جهت کمتر شدن هزینه خرید خودرو برای آمریکایی‌ها انجام گرفته و با مخالفت شدید دموکرات‌ها مواجه شده است. دولت اوباما توانسته بود تا به‌رغم فشار شرکت‌های خودروسازی و قانون‌گذاران، قوانین سختگیرانه‌ای را برای حفظ محیط زیست و سطح مصرف سوخت خودروها وضع کند. حالا با تصمیم ترامپ برای آسان‌تر کردن محدودیت‌ها در تعیین میزان مصرف سوخت، خودروسازان می‌توانند در شرایط بهتری تولید کنند. به گفته خودروسازان، این مساله به کاهش قیمت تمام شده خودروها می‌انجامد، بنابراین مشتریان بیشتری را جذب صنعت خودرو خواهد کرد. ایجاد محدودیت‌ها برای کاهش میزان مصرف سوخت خودروها، نیازمند استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌تری است که می‌تواند به بالا رفتن بهای تمام شده خودرو منجر شود.
 • ارسال دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار

  تسنیم: رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو را به ستاد تنظیم بازار ارسال کرده است، گفت: قرار است با برگزاری یک کارگروه ویژه با حضور تعدادی از اعضای ستاد تنظیم بازار، گزارش‌های بررسی و در نهایت تصمیم‌گیری صورت گیرد.رضا شیوا افزود: در سال ۹۷ براساس ماده ۳ ابلاغیه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، «هرگونه تصمیم‌گیری در مورد نرخ و ضوابط قیمت‌گذاری و تعیین سهمیه کالا و خدمات که به‌موجب قوانین و مقررات مختلف در اختیار دستگاه‌ها و شوراهای مختلف قرار گرفته است، منوط به تایید ستاد تنظیم بازار است.»
 • دپوی خودروهای هیوندای در بنادر آمریکا

  ایسنا: محموله‌های خودروهای هیوندای ارسال شده از کره‌جنوبی اکنون در بنادر آمریکا مانده‌اند. کاهش تقاضا و افزایش ذخیره این خودروها روند تحویل گرفتن آنها را توسط تاجران کند کرده است. به نقل از رویترز، با توقف تولید خودروسازان دیترویت در ماه مارس به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا، شرکت هیوندای موتور کره‌جنوبی فعالیت کارخانه‌های خود را برای صادرات خودرو به آمریکا آغاز کرد. این اقدام برای پنجمین گروه خودروسازی بزرگ دنیا بسیار هزینه‌بر است.هیوندای از اواخر ماه مارس تولید داخلی خودرو را افزایش داد. دلیل این افزایش تولید نه تنها بهبود بازار کره پس از شرایط نامساعد ماه فوریه، بلکه تقاضای خودروهای تاکسون و سایر مدل‌ها از طرف مشتریان آمریکایی است. آمریکا بزرگ‌ترین بازار خارجی هیوندای در خارج از چین به شمار می‌رود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر