آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۸۴۶

 • بهبود وضعیت خودروسازان با پرداخت «کمک زیان»؟

  دنیای‌اقتصاد: صورت‌های مالی دو شرکت بزرگ خودروساز کشور از زیان انباشته ۲۷ هزار میلیارد تومانی آنها در شش ماه اول سال جاری حکایت دارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که ثبت این میزان زیان انباشته در صورت‌های مالی دو شرکت ایران خودرو و سایپا ناشی از حضور دولت در فرآیند قیمت‌گذاری محصولات تولیدی این شرکت‌ها است.
 • تولید تجاری‌ها با وانت بالا رفت

  دنیای اقتصاد: آمار تولید خودروهای تجاری سبک و سنگین در کشور طی ۱۱ ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت، افزایشی که البته از صدقه سر وانت‌ها بوده است. در واقع اگر آمار وانت را از خودروهای تجاری حذف کنیم، تیراژ انواع کامیون و اتوبوس و ون در کشور طی ۱۱ ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، منفی خواهد شد.
 • ضربه مهلک کرونا به کیا و هیوندای

  دنیای اقتصاد: دو خودروساز کره‌ای کیا و هیوندای به دلیل سرمایه‌گذاری عظیم در کارخانه‌های تولید قطعه در چین، نخستین خودروسازان خارجی بودند که پس از شیوع کرونا در چین و تاثیر آن بر زنجیره تامین قطعات خودرویی، دو کارخانه خود را در کره جنوبی به حالت تعلیق درآوردند. حالا خبر می‌رسد که در ماه فوریه و با ادامه شیوع کرونا از چین به برخی کشورها نظیر کره، این دو شرکت افت فروش ۹۵ درصدی را در چین ثبت کردند. مجموع فروش این دو برند کره‌ای در چین طی ماه فوریه به سه هزار دستگاه سقوط کرده است. پیش‌تر نیز سازمان خودروهای مسافربری چین با انتشار آمار و گزارشی جدید از سقوط ۹۲ درصدی میزان فروش خودرو در این کشور در دو هفته نخست ماه فوریه سال جاری میلادی خبر داده بود. تاکنون بیش از ۱۰۴ هزار نفر از مردم جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که سه هزار و ۵۰۰ نفر نیز جان باخته‌اند.
 • انتقال نمایشگاه خودروی آلمان به مونیخ

  دنیای اقتصاد: مونیخ در رقابت با برلین و هامبورگ برای میزبانی نمایشگاه خودروی بین‌المللی آلمان پیروز شد. این تصمیم پس از لغو نمایشگاه خودروی فرانکفورت توسط انجمن صنعت خودروی آلمان (وی دی ای) و به دلیل کاهش حضور خودروسازان و محبوبیت عمومی نمایشگاه مزبور اتخاذ شده است. وی دی‌ای مدعی است که برگزاری نمایشگاه در مونیخ می‌تواند به برگزاری مجدد نمایشگاه بین‌المللی خودرویی در این کشور کمک کند و به طرح‌های مفهومی ترافیکی هوشمند و شبکه خلاقانه مدل‌های حمل و نقل مونیخ اشاره کرده است که پایدار و مناسب نیازهای مردم هستند و از عوامل اصلی در این تصمیم‌گیری هستند. انتقال نمایشگاه بین‌المللی آلمان به مونیخ می‌تواند تغییری قابل توجه در برگزاری نمایشگاه خودرویی ایجاد کند که طی سال‌های اخیر با کاهش حضور خودروسازان مواجه بوده است. نمایشگاه خودروی مونیخ از سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود و همچون نمایشگاه خودروی فرانکفورت به‌صورت دوسالانه با نمایشگاه خودروی پاریس برگزار می‌شود. این خبر پس از لغو نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۲۰ به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا اعلام شد.
 • سه نامزد نهایی برترین خودرو

  دنیای اقتصاد: سه رقیب پایانی جایزه خودروی سال ۲۰۲۰ در جهان معرفی شده‌اند که شامل کیا تلوراید هفت سرنشین، هاچ‌بک مزدا ۳ و شاسی‌بلند مزدا سی‌ایکس ۳۰ است. برنده نهایی این رقابت در نمایشگاه خودروی نیویورک ماه آینده معرفی خواهد شد. این سه فینالیست که از بین بیش از ۵۰ مدعی انتخاب شده‌اند، از طریق رای مخفی ۸۶ داور از ۲۷ کشور به مرحله پایانی این رقابت رسیدند. از آنجا که برخی مدل‌ها در برخی کشورها موجود نیستند، اغلب داوران در سال گذشته بیش از ۴۰ خودروی جدید را ارزیابی کرده‌اند که پیش از نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس ساخته شده بودند. مرسدس ای کیو سی برقی، پورشه تایکان برقی و خودروی اسپرت پورشه ۹۱۱ نامزدهای نهایی دریافت جایزه بهترین خودروی لوکس جهان هستند. در بخش عملکرد بالا نیز، پورشه با سه مدل کایمن جی‌تی ۴، تایکان و ۹۱۱ در نهایت جایزه این بخش را به خود اختصاص خواهد داد. سه نامزد نهایی بخش طراحی خودروی جهان نیز مزدا ۳، پژو ۲۰۸ و پورشه تایکان هستند.
 • گره‌گشایی از صنعت قطعه‌

  ایسنا: به گفته نایب رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی، با توجه به اینکه کمبود نقدینگی قطعه‌سازان به شدت دست و پای آنها را بسته و توان خرید و موجودی انبار آنها را با مشکل مواجه کرده است، در صورت عدم پرداخت تسهیلات ۵هزار میلیارد تومانی، آینده این صنعت به شدت با چالش روبه‌رو خواهد شد.
 • تحویل ۵۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان امدادی کشور

  ایکوپرس: ۵۰ دستگاه خودروی آمبولانس پیشرفته که توسط ایران‌خودرو دیزل تجهیز شده برای استفاده در ناوگان امدادی کشور و خدمت‌رسانی به ستاد مبارزه با کرونا با حضور قائم مقام وزیر صمت و مدیرعامل ایران‌خودرو آماده تحویل به وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر