آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۸۴۳

 • تکلیف مصوبات خودرویی مجلس دهم چه می‌شود؟

  دنیای اقتصاد: مجلس دهم به آخرین روزهای فعالیت خود نزدیک می‌شود، این در شرایطی است که دو طرح خودرویی که ماه‌ها نمایندگان وقت صرف آن کردند، همچنان بلاتکلیف مانده است. طرح تحقیق و تفحص از خودروسازی‌های کشور و همچنین طرح ساماندهی صنعت خودرو دو طرحی است که با صرف وقت زیاد از سوی برخی نمایندگان در دستور کار قرار گرفت.هر چند طبق رویه دوره‌های گذشته، این بار نیز قرائت طرح تحقیق و تفحص از دو خودروساز بزرگ کشور به آخرین روزهای عمر مجلس کشانده شده اما با تعطیلی جلسات خانه ملت به دلیل شیوع کرونا برخی از نمایندگان، قرائت آن را در مجلس دهم بعید می‌دانند.
 • کاهش تولید هوندا به دلیل کرونا

  دنیای اقتصاد: شرکت هوندا اعلام کرد به دلیل مشکلاتی که ویروس کرونا برای تامین قطعات از چین ایجاد کرده است، به‌طور موقت میزان تولید دو کارخانه خود را در ژاپن کاهش خواهد داد. یک سخنگوی هوندا گفت که تعدیل تولیدات این دو کارخانه محدود است و دائمی نخواهد بود. همچنین تنها برخی از مدل‌ها با کاهش تولید مواجه می‌شوند. این کاهش تولید در کارخانه‌های یاد شده هوندا تنها قرار است برای چند روز تداوم یابد. چین در طول یک دهه گذشته همواره یک بازار کلیدی چه برای خودروسازان خارجی از فولکس‌واگن تا جنرال‌موتورز و چه شرکت‌های داخلی مثل جیلی و سائیک‌موتور بوده است. کارشناسان می‌گویند ویروس کرونا موجب وارد آمدن هزینه‌های شدید به زنجیره تامین قطعات خودرو و تقاضا شده است.
 • تولید ماهواره برای خودران‌ها

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی جیلی از سرمایه‌گذاری ۲۷/ ۲ میلیارد یوآنی (۳۲۶ میلیون دلار) برای احداث کارخانه جدید ساخت ماهواره در چین خبر داد. قرار است این ماهواره‌های مدار پایین برای تامین داده‌های دقیق‌تر در وسایل‌نقلیه خودران مورد استفاده قرار بگیرند. جیلی که علاوه بر مالکیت ولوو، از سهامداران اصلی دایملر آلمان نیز محسوب می‌‌شود، قصد دارد کارخانه ساخت ماهواره‌ها را در تایژو احداث کند. جیلی بنا دارد تا سال ۲۰۲۵ سالانه ۵۰۰ ماهواره مدار پایین را برای استفاده در سیستم هدایت خودران‌ها به تولید برساند. جیلی که در سال ۲۰۱۹ موفق به فروش ۱۸/ ۲ میلیون دستگاه خودرو شد، در رقابت برای توسعه فناوری‌ وسایل‌نقلیه خودران است تا بتواند طی سال‌های آتی در این بخش پیشرو باشد.
 • خودروسازان به‌دنبال تعویق استاندارد آلایندگی

  ایسنا: دبیر انجمن خودروسازان ایران در رابطه با الزام اجرایی شدن ارتقای خودروهای سواری به استاندارد یورو ۵ در شرایط تحمیل شده ناشی از تحریم‌های ظالمانه، هشدار داد.احمد نعمت‌بخش اظهار کرد: قانون هوای پاک در دوران برجام و وقتی مسائل خوشبینانه تصور می‌شد، به تصویب رسید و قرار بود طبق آن، از ابتدای سال ۱۳۹۸، استاندارد خودروها را به یورو ۵ ارتقا دهیم، اما به‌دلیل مشکلات ناشی از تحریم‌، قرار شد اجرای آن تعلیق شود.
 • کرونا سایپا را شیفت‌بندی کرد

  سایپانیوز: سایپا در ادامه اتخاذ تمهیدات ویژه برای حفظ سلامت کارکنان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ساعات و شیفت‌های کاری خود را تغییر داد. با تاکید و دستور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و مصوبات کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این مجموعه، ساعات کاری پرسنل و شیفت‌های کاری سایپا تغییر کرد.بر این اساس، شیفت کاری اول از ساعت ۷ صبح تا ۱۳:۳۰، شیفت کاری دوم از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۲۰ و شیفت کاری سوم از ساعت ۲۰ تا ۰۰:۴۵ بامداد خواهد بود. این اقدام با هدف عدم سرو غذا در هر شیفت و کاهش ریسک احتمال ابتلای کارکنان شرکت سایپا به بیماری کووید-۱۹ و ویروس کرونا صورت گرفته است.همچنین با تاکید مدیرعامل سایپا برنامه‌ریزی صورت‌گرفته به‌گونه‌ای است که خللی در تولید محصولات و سایر فرآیندهای کاری سایپا در هفته‌های پایانی سال ایجاد نشود. برنامه جدید کاری سایپا در ادامه تمهیدات قبلی برای جلوگیری از شیوع کرونا نظیر گندزدایی فضاهای عمومی، ضدعفونی کردن سطوح و سالن‌های تولیدی، تست مداوم پرسنل و کنترل مبادی ورودی شرکت اقدامات پزشکی اتخاذ شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر