آرشیو روزنامه شماره ۴۷۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۷۲۶

 • طرح ساماندهی صنعت خودرو مسکوت ماند

  دنیای اقتصاد: هر چند برخی از نمایندگان مجلس چندی پیش اعلام کردند که کمیسیون صنایع و معادن در پی رفع ایردات شورای نگهبان به طرح ساماندهی صنعت خودرو است، اما روز گذشته یکی از اعضای این کمیسیون از مسکوت ماندن طرح تا آماده شدن گزارش تحقیق و تفحص خبر داد.طرح ساماندهی بازار خودرو دوسال پیش با رویکرد آزادسازی واردات خودرو و همچنین کاهش تعرفه از سوی اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تهیه و با تصویب یک فوریت به صحن علنی مجلس راه پیدا کرد.
 • از پیش‌فروش جدید تا حذف احتمالی دو خودرو

  دنیای اقتصاد: اهم اخبار خودرویی این هفته را «دادگاه قاچاق قطعات»، «حذف احتمالی پراید و پژو ۴۰۵»، «تغییر مدیرعامل پارس‌خودرو» و «آغاز پیش‌فروش جدید خودرو» تشکیل می‌دهند که آنها را مرور کرده‌ایم.
 • انتشار تصاویر آستون مارتین جدید

  آستون مارتین اولین تصاویر رسمی از خودروی ونتیج رودسر را قبل از عرضه جهانی در بهار سال آینده، منتشر کرد. این مدل ونتیج، کروک است و همان‌طور که انتظار می‌رفت و در تصاویر درز کرده بود، می‌تواند مشتریان پورشه ۹۱۱ را به خود جذب کند.
 • تبلیغات تاتا برای نکسون برقی

  تاتا موتورز هند تبلیغات خودروی نکسون برقی جدید خود را در رسانه‌های اجتماعی این کشور آغاز کرده است. در فیلم تبلیغاتی جدید این خودرو، کابین نمونه آزمون نکسون برقی دیده می‌شود.
 • لزوم استاندارد قطعات داخلی‌سازی شده

  فارس: رئیس سازمان ملی استاندارد در پاسخ به این پرسش که آیا پیشنهادی برای دریافت مجوز استاندارد برای تولید قطعات داخلی‌سازی شده، به سازمان استاندارد ارائه شده است نیز اظهار کرد: وقتی قرار باشد قطعه جدیدی ساخته شود، حتما باید استاندارد مربوطه از سوی تولیدکنندگان رعایت شود. پیروزبخت افزود: چه برای استانداردهای ۸۵گانه و چه برای قطعات خودرو، اگر استانداردها از سوی خودروسازان و قطعه‌سازان رعایت نشود، به مشکل برمی‌خوریم، بنابراین از همان ابتدای تولید قطعات، باید استانداردها رعایت شود.
 • واردات قطعات ساخت داخل ممنوع شد

  ایسنا: مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن اعلام وضع قطعات هدف‌گذاری شده برای تعمیق ساخت داخل گفت: قطعاتی که توان ساخت داخل آن را داشته باشیم، خریدشان را ممنوع کرده‌ایم و حتما به جد با کسانی که بخواهند در این فضا خللی ایجاد کنند، برخورد می‌کنیم.فرشاد مقیمی افزود: با توجه به تمرکزی که در این پروژه شکل گرفته، به زودی روند روبه رشد داخلی‌سازی قطعات خودرو آشکار خواهد شد.وی تاکید کرد: تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو از همان روزهای ابتدایی آغاز شده و به‌صورت هفتگی کنترل می‌شود؛ اقدامات انجام شده نشان می‌دهد ۶ قطعه که در میز اول تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو هدف‌گذاری شده بود، اکنون به تولید انبوه رسیده و در خط تولید مورد استفاده قرار گرفته‌ است.
 • تجاری‌های «بهمن» در نمایشگاه حمل‌و‌نقل

  گروه بنگاه‌ها: شرکت‌های بهمن دیزل و سیبا موتور به‌عنوان تولید‌کننده خودروهای تجاری شیلر، ایسوزو و FAW با جدیدترین محصولات خودرویی و کاربری خود در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل عمومی و خدمات شهری در کنار مشتریان اصلی و عمده خود حضور خواهند یافت.به گزارش روابط عمومی گروه بهمن، تجاری‌های بهمن از ۱۸ تا ۲۱ مهر ۹۸ در هفدهمین نمایشگاه حمل و نقل عمومی و خدمات شهری در نمایشگاه بین‌المللی تهران حضور دارند.در این نمایشگاه مینی‌بوس و کامیونت‌های گروه بهمن به فروش می‌رسد و‌ همچنین خودروهای کامیونت، مینی‌بوس و کامیون شرکت بهمن دیزل در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. شرکت سیبا موتور نیز با دو خودروی کامیون در نمایشگاه بین‌المللی تهران حضور دارد.شرکت بهمن دیزل و سیباموتور هر ساله به‌منظور عرضه محصولات جدید و اعلام آمادگی برای تامین نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی کشور در نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل عمومی و خدمات شهری حضور می‌یابند.در این نمایشگاه نسل جدید مینی‌بوس و کامیونت ۶ شیلر برای اولین بار در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

بیشتر