آرشیو روزنامه شماره ۴۷۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۷۲۵

 • رانت خودروهای دپویی در گمرک

  دنیای اقتصاد: ۱۵۰۰ دستگاه خودروی دپویی در گمرک به‌زودی به سازمان اموال تملیکی سپرده خواهد شد، حال این سوال مطرح است که اولا چرا وزارت صمت از ارائه درخواست دیگری به هیات دولت مبنی بر ترخیص خودروهای دپویی امتناع می‌کند، و سوال دوم اینکه با متروکه اعلام شدن این خودروها، ذی‌نفعان اصلی چگونه شناسایی خواهند شد؟
 • خداحافظی با پراید و پژو ۴۰۵؟

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان ملی استاندارد از حذف خودروهایی که نتوانسته‌اند استانداردهای لازم را کسب کنند، خبر داد.
 • رشد بازار خودرو در اروپای غربی

  دنیای اقتصاد: بازار خودروی اروپای غربی در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۹/ ۱۳ درصدی را به ثبت رساند.
 • رونق بازار خودروی کارکرده در هند

  دنیای اقتصاد: بر اساس مطالعه‌ای که توسط موسسه «ماهیندرا فرست چویس» انجام شد، بازار خودروی دست دوم در هندوستان در سال مالی ۲۰۱۹ از مرز ۴ میلیون دستگاه گذشت، این ۲/ ۱ برابر بیشتر از اندازه بازار خودروهای نو است. این رشد در طول دو سال اخیر به شدت چشمگیر بوده است. گذشته از فروش خودروهای دست دوم، خودروهای اجاره‌ای و اشتراکی نیز در بین هندی‌ها با اقبال زیادی مواجه شده است. گرچه مدل‌های اجاره‌ای و اشتراکی در بین مردم در حال محبوب شدن هستند، اما هنوز تعداد آنها آنقدر کم است که نمی‌توان از آن به‌عنوان یک جهش بزرگ در الگوهای تملک خودرو نام برد. البته رشد این مدل‌ها در مقیاس ماهانه ۲۰ تا ۳۰ درصد است. میانگین درآمدی پایین در هندوستان نسبت به قیمت خودروها، یکی از دلایل استقبال از خودروهای دست‌دوم محسوب می‌شود. بازار خودروی هندوستان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای خودرو در جهان است و نخریدن خودروی نو در این کشور برای بسیاری از شرکت‌های خودروساز یک مشکل جدی محسوب می‌شود.
 • فراخوان مدل‌های ۲۰۱۹ تویوتا

  دنیای اقتصاد: نهاد نظارتی مصرف‌کنندگان استرالیا، فراخوانی را برای هزاران مدل تویوتا اعلام کرده است که در سال جاری تولید شده‌اند. روز سه‌شنبه هشداری در رابطه با ایمنی این دستگاه‌ها اعلام شد و در آن علت فراخوان «اشتباه تولید» خوانده شده بود؛ اشتباهی که منجر به آن می‌شود که موتور خودرو از کار بیفتد و موجب سانحه یا جراحت شود. در این هشدار آمده است:‌ «ممکن است پیچ محکم شدن لوله ورودی سوخت کمتر از حد لازم باشد و منجر به نشت سوخت شود.» شرکت خودروسازی تویوتا منتظر قطعات جدید است تا این مشکل را برای مشتریان خود برطرف کند. تویوتا اعلام کرده است مشتریان صبر کنند تا به آنها به‌صورت مکتوب اعلام شود که خودروهایشان را برای رفع نقص بیاورند. لوله ورودی سوخت این خودروها به‌صورت رایگان تعویض خواهد شد. خودروهای لندکروز پرادو هایس و کامیوتر تولید ۲۰۱۹ جزو این دسته از خودروهای فراخوان شده خواهند بود. خودروسازان دیگر از جمله میتسوبیشی و بی‌ام‌و هم در این کشور فراخوان داده‌اند که علت این فراخوان‌ها نقص در کیسه هوا اعلام شده است.
 • وزیر صنعت:‌ در موضوع خودرو با مردم روراست بودیم

  ایرنا: وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با اعلام اینکه در موضوع خودرو به قول‌هایی که به مردم داده بودیم جامه عمل پوشاندیم، گفت:‌ در این موضوع از روز اول با آنان صادق و روراست بودیم.
 • خدمات ایساکو به زائران اربعین

  ایکوپرس: ایساکو همزمان با همایش پیاده‌روی اربعین حسینی طرح «خیمه‌زدیم راه را...» را از ۲۲ تا ۳۰ مهرماه سال جاری، اجرا می‌کند. در همین راستا همزمان با نزدیک شدن ایام اربعین حسینی(ع) و سفر معنوی به عتبات‌عالیات، عملیات اجرایی این طرح، از روز ‌شنبه سیزدهم مهرماه، با برپایی تعمیرگاه‌های صحرایی و ارسال قطعات و لوازم یدکی به نمایندگی‌های شهرهای مرزی منتهی به عراق آغاز شد.
 • مهار آتش در شرکت طیف سایپا

  سایپا: آتش‌سوزی در شرکت طیف سایپا بدون تلفات جانی و قبل از سرایت به بخش‌های دیگر مهار شد.
 • همکاری صنعت خودرو با دانش‌بنیان‌ها افزایش یابد

  گروه بنگاه‌ها: رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی خواستار تشکیل زیست‌بوم نوآوری و فناوری پیرامون صنعت خودرو در کشور شد و گفت: نیاز به شرکت‌های دانش‌بنیان و حوزه نوآوری، مسیری است که صنعت خودرو باید به آن ورود پیدا کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر