آرشیو روزنامه شماره ۴۷۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۷۱۷

 • وداع با تولید هشت خودرو

  دنیای اقتصاد: گزارش سه خودروساز بزرگ نشان می‌دهد تولید خودرو در این شرکت‌ها در پایان شهریور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است. تولید انواع محصول سواری از ۵۳۶ هزار دستگاه به حدود ۳۷۶ هزار دستگاه رسیده است. این آمار از عملکرد شش ماه نخست امسال نشان می‌دهد هشت خودروی عمدتا مونتاژی با توقف تولید در شهریور امسال مواجه شده و احتمالا دیگر جایی در خودروسازی کشور نخواهند داشت. سراتو، آریو، سوزوکی گرندویتارا، تندر۹۰ ایران‌خودرو، تندر۹۰ پارس‌خودرو، ساندرو، پارس تندر و دانگ‌فنگ با توقف تولید مواجه شده‌اند.
 • مجلس علیه «طرح ساماندهی صنعت خودرو»

  دنیای اقتصاد: در کشاکش مجلس و شورای نگهبان بر سر طرح ساماندهی صنعت خودرو، حالا ۵۰ نفر از نمایندگان مردم در نامه‌ای، ایرادات سیاست‌گذاری و قانونی طرح مذکور را گوشزد و خواستار بازنگری دوباره آن شدند.
 • ساخت کارخانه فولکس در ترکیه

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی فولکس‌ واگن آلمان به آخرین مراحل مذاکرات در رابطه با ساخت کارخانه عظیم خود در ترکیه رسیده است. آندره تاسمان، رئیس بخش تولید این خودروساز در بیانیه‌ای گفت: «ما در آستانه تصمیم‌گیری پیرامون ساخت کارخانه‌ای با توانایی تولید برند‌های مختلف گروه فولکس در ترکیه هستیم.» او همچنین پیش‌بینی کرد که مذاکرات با دولت ترکیه درباره ساخت این کارخانه ظرف دو هفته آتی به پایان برسد. منابع نزدیک به فولکس‌واگن به رویترز گفته‌اند که هزینه ساخت این کارخانه حدود یک میلیارد دلار خواهد بود و توانایی تولید سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه از محصولات این شرکت را خواهد داشت. قرار است سال ۲۰۲۰ کار ساخت این کارخانه در منطقه‌ای در نزدیکی «ازمیر» آغاز شود و پیش‌بینی می‌شود که از اواسط ۲۰۲۲ نیز تولیدات این کارخانه وارد بازارها شوند. تاسیسات مزبور قادر خواهد بود تا برای چهار هزار نفر در ترکیه شغل ایجاد کند. اگرچه ترکیه مکان مورد علاقه فولکس برای ساخت یک کارخانه جدید است، اما بلغارستان نیز مدنظر قرار گرفته است.
 • توقف تولید جگوار بعد از برگزیت

  دنیای اقتصاد: شرکت جگوارلندروور نیز اعلام کرد به‌دنبال اجرایی شدن برگزیت در ۳۱ اکتبر، در ماه نوامبر برای یک هفته فعالیت خود را در کارخانه‌های واقع در بریتانیا متوقف خواهد کرد تا به این ترتیب جگوار نیز به جمع بی‌ام‌و و تویوتا برای تعطیلی موقت خط تولید خود در این کشور بپیوندد. رالف سث، رئیس شرکت جگوارلندروور می‌گوید که در یک هفته نخست نوامبر بنا دارد تا فعالیت چهار کارخانه خود در بریتانیا را متوقف کند. او گفت: «من روزانه به ۲۰ میلیون قطعه نیاز دارم و به این معنا است که من باید آنها را درست در زمان مناسب تحویل بگیرم.» این کارخانه‌ها در سال گذشته نزدیک به یک سوم از کل خودروهای تولیدی در بریتانیا را به خود اختصاص دادند. شرکت جگوار که برای ۱۰ سال گذشته ریاست آن را عهده‌دار بوده توانسته است تا تولیدات برون‌مرزی خود را توسعه دهد با این حال طی دو سال گذشته به‌دلیل کاهش استقبال از محصولات دیزلی و افت بازار خودرو چین، با ضررهای مالی مواجه شده است.
 • حفظ کارکنان بی‌ام‌و تا ۲۰۲۰

  دنیای اقتصاد: اولیور زیپس، مدیرعامل بی‌ام‌و به‌تازگی اعلام کرده است که این خودروساز هیچ برنامه‌ای را برای کاهش شمار پرسنل خود تا پایان سال ۲۰۱۹ در هیچ‌یک از کارخانه‌ها ندارد. سخنگوی این شرکت همچنین به رویترز گفت در همین حال بی‌ام‌و به‌کارگیری نیروهای پاره‌وقت را متوقف خواهد کرد.
 • کاهش ارزبری با خودکفایی در تامین قطعه

  ایکوپرس: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از داخلی‌سازی ۴۲ قطعه با همکاری ۲۳ سازنده داخلی و با کاهش ارزبری ۴۱/ ۱۷میلیون یورو در تیراژ یکساله تولید خبر داد.
 • نیازمند بخش خصوصی کارآمد هستیم

  گروه بنگاه‌ها: یک استاد دانشگاه با بازدید از خطوط شرکت کروز گفت: نیازمند بخش خصوصی کارآمد نظیر شرکت کروز هستیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر