آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۲۹

 • حباب قیمت خودرو ترکید

  دنیای اقتصاد: نمودار قیمت خودرو در حالی طی هفته جاری نزولی شده است که دو هفته پیش از آن شاهد بودیم قیمت خودرو، چه داخلی و چه وارداتی، در بازار به‌شدت افزایش یافته بود. با توجه به شرایط فعلی این سوال مطرح است که چه دلایلی تب قیمت در بازار خودرو را پایین آورده است؟ آیا دلیل این مساله نشان‌دهنده به ثمر نشستن سیاست‌های اتخاذشده از سوی سیاست‌گذاران کلان خودرو است یا اینکه کاهش تب بازار خودرو را باید در پاشویه‌ای که از طرف فضای سیاسی انجام شده است، جست‌وجو کرد؟
 • ساماندهی دستوری بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: مرور اخبار خودرویی طی هفته جاری نشان می‌دهد «دستور معاون اول رئیس‌جمهوری به وزارت صنعت برای ساماندهی بازار خودرو»، «اعلام کیفیت خودروهای داخلی»، «انتشار آمار اشتباه از تولید خودرو» و «خروج کارشناسان رنو از ایران»، مهم‌ترین اتفاقات مرتبط با حوزه خودرو بوده‌اند.
 • جدل کاخ‌سفید و کالیفرنیا پیرامون آلایندگی‌

  دنیای اقتصاد: دولت ترامپ درخواست چند خودروساز بزرگ را برای مصالحه با ایالت کالیفرنیا پیرامون مقررات آلایندگی رد کرده است. براساس گزارش لس‌آنجلس تایمز، دولت ترامپ با رد درخواست چند غول خودروسازی برای توافق با ایالت کالیفرنیا، به‌سوی تضعیف مقررات آلایندگی وسایل‌نقلیه در آمریکا حرکت می‌کند.
 • رکود بی‌سابقه در بازار خودروی چین

  دنیای اقتصاد: براساس گزارش رویترز، فروش خودرو در چین طی ماه مه بیشترین میزان کاهش را در تاریخ این صنعت به ثبت رساند و اکنون نگرانی‌ها از کاهش رونق اقتصادی و افزایش پیامدهای جنگ تجاری با آمریکا به شدت افزایش یافته است.
 • فراخوان «مزدا ۳» ۲۰۱۹

  دنیای اقتصاد: «مزدا ۳» ۲۰۱۹ به دلیل مشکلی در کمربند ایمنی و چراغ هشدار کمربند ایمنی سرنشین جلو فراخوان شد. به‌گفته شرکت خودروسازی مزدا، ممکن است کمربند ایمنی و چراغ غیرفعال بودن کیسه هوای سرنشین جلو در این خودرو به درستی کار نکند.
 • تاکیدی دوباره بر خصوصی‌سازی خودرو

  ایرنا: معاون هماهنگی و نظارت سابق معاون اول رئیس‌جمهوری پیشنهاد کرد که برای بهبود صنعت خودرو در کشور باید این صنعت خصوصی شود و مدیران حرفه‌ای بر آن حاکم شوند.
 • جزئیات مزایده فروش اموال سایپا

  سایپا نیوز: معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا از ادامه طرح فروش اموال مازاد و غیرتولیدی این گروه خبر داد و گفت: شرکت لنت پارسیان پیشرو و پنج فقره ملک متعلق به این مجموعه در لیست فروش قرار گرفته است. مهدی محمدرضایی گفت: ۱۰۰ درصد سهام شرکت لنت پارسیان پیشرو به‌صورت یکجا و با شرایط پرداخت نقدی یا نقد و اقساط توسط گروه خودروسازی سایپا به‌فروش می‌رسد. به گفته وی، شرکت مذکور با سرمایه ثبت شده ۲۸۶ میلیارد و ۱۶۷ میلیون و ۵۴۷ هزار ریال به ۲۸۶ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۵۴۷ سهم هزار‌ریالی تقسیم شده و کل سهام قابل واگذاری آن ۷۶۷ میلیارد و ۲۳۲ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۲۶۸ ریال است که اشخاص حقیقی و حقوقی که تمایل به شرکت در مزایده فروش آن دارند، باید معادل ۵ درصد از ثمن معامله را به‌عنوان سپرده شرکت در مزایده پرداخت کنند.وی ادامه داد: سهام شرکت لنت پارسیان پیشرو به پیشنهاد‌دهنده‌ای که بالاترین قیمت را ارائه کند، واگذار خواهد شد.
 • ضروریت همکاری صنایع با بخش خودرو

  گروه بنگاه‌ها: همکاری صنایع دفاع و صنعت قطعه سبب ارتقای خودرو‌سازی کشور شده و لازم است سایر صنایع نیز با بخش خودرو همکاری کافی داشته باشند. حمید کشاورز یکی از قطعه‌سازان با سابقه صنعت خودرو و از مالکان شرکت کروز در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه صنایع کشور باید در همه زمینه‌ها به یاری یکدیگر بشتابند تا بتوانیم به ارتقا و رفع مشکلات و کمبود‌های صنعتی کمک کنیم گفت: هر آنچه در توان داریم باید برای رفع محدودیت‌های فعلی انجام دهیم.

بیشتر