آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۰۳

 • کاهش حباب بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: پس از چند هفته صعود، منحنی قیمت در بازار خودرو طی این هفته نزولی شد. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، قیمت خودروهای داخلی بین سه تا چهار میلیون تومان برای مدل‌های با داخلی‌سازی بالا و تا مرز ۲۰ میلیون تومان برای مونتاژی‌ها افت کرده است.
 • وزیر صنعت: افزایش قیمت کار دلالان بود

  دنیای اقتصاد: مرور اخبار خودرویی هفته را با اظهارنظر دیروز رضا رحمانی، وزیر صمت در مورد علت افزایش قیمت خودرو آغاز می‌کنیم. در مورد علل سونامی افزایش قیمت که از سه هفته پیش بازار خودرو را فراگرفت اظهارنظر‌های مختلفی از سوی سیاست‌گذاران صنعتی و کارشناسان مطرح است. دلایلی همچون فعالیت گسترده دلالان در خرید و فروش‌های آنلاین خودرو، تورم انتظاری و مدیریت بازار توسط خودروسازان که هر کدام سهمی در آشفتگی بازار دارند.
 • جریمه ۵۳۵ میلیون یورویی برای پورشه

  دنیای اقتصاد: دادستان‌های آلمانی جریمه‌ای ۵۳۵ میلیون یورویی را برای شرکت پورشه به‌دلیل غفلت از تعهدات نظارتی مربوط به تقلب در آزمون‌های آلایندگی درنظر گرفته‌اند.
 • تکذیب تلاش بی‌ام‌و برای خرید سهام دایملر

  دنیای اقتصاد: هرالد کروگر، مدیر‌عامل بی‌ام‌و اعلام کرده است باوجود ادامه گفت‌و‌گوها با شرکت دایملر برای تعمیق همکاری در زمینه خودران‌ها، این خودروساز هیچ برنامه‌ای برای خرید سهام رقیب آلمانی خود ندارد.
 • ادامه افت فروش خودرو در بریتانیا

  دنیای اقتصاد: براساس گزارش انجمن تولیدکنندگان و تاجران موتور، آمارها نشان می‌دهد که درخواست برای خرید خودروهای صفرکیلومتر در بریتانیا طی ماه آوریل گذشته با ثبت رقم ۱۶۱ هزار و ۶۴ دستگاهی، افت ۱/ ۴ درصدی داشته‌ است.
 • بازگشت آگهی‌های خودرو به سایت‌های خرید و فروش

  فارس: طبق دستورالعمل جدید دادستانی درباره قیمت‌گذاری خودرو تا ۵ درصد بیشتر از قیمت پایه در فضای مجازی، مقرر شد آگهی‌های خودرو حداکثر ۳ درصد بیش‌تر از قیمت پایه قیمت‌گذاری شوند.
 • افزایش مراجعه به تعمیرگاه‌های خودرو

  ایرنا: رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران گفت: کیفیت پایین برخی قطعات خودرو سبب افزایش مراجعه مردم به تعمیرگاه‌ها شده است. علیرضا نیک‌آیین گفت: کیفیت پایین و تقلبی بودن برخی قطعات به دلیل «زیرپله‌ای» بودن آنهاست؛ یعنی برخی با بازسازی و رنگ کردن قطعات دست دوم و بسته‌بندی مجدد، این لوازم را روانه بازار می‌کنند. این مقام صنفی افزود: به‌طور مثال دیسک صفحه و کلاچ خودرو که انتظار می‌رود دست کم ۲ سال در یک خودرو کار کند، اکنون به علت کیفیت پایین لوازم موجود در بازار عمری به مراتب کوتاه‌تر دارد و از خدمات پس از فروش هم هیچ خبری نیست. رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران ادامه داد: برخی دیگر از این قطعات بی‌کیفیت یا کم‌کیفیت از دیگر کشورها با آرم، لوگو و نشان تجاری شرکت‌های بزرگ وارد می‌شود و نظارتی بر آنها نیز وجود ندارد.به گفته وی، این روزها دامنه مشکلات در کشور آن قدر زیاد شده که مسوولان وزارت صنعت، گمرکات، تعزیرات، سازمان استاندارد و... در عمل، نیرو و توان کافی برای نظارت بر همه مشکلات و بخش‌های مختلف بازار را ندارند. نیک‌آیین همچنین از ایجاد خلأ و کمبود در بازار لوازم یدکی خبر داد و گفت: به دلیل تاکید خودروسازان بر رساندن قطعات به خطوط تولید و ارسال قطعات تولید شده به آن سمت، در عمل شاهد کمبود لوازم یدکی در بازار هستیم.

بیشتر