آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۵۹۷

 • سونامی در بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: موج جدید افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو بار دیگر سیاست‌گذاران خودرویی را به ارائه راهکاری برای ثبات بازار واداشته است. در این زمینه آخرین راهکاری که ارائه شده، افزایش ۱۰ درصدی فروش روزانه است. پیش از این به‌دلیل حجم بالای تعهدات خودروسازان، وزارت صنعت، معدن و تجارت مصوب کرده بود ۸۰ درصد تولیدات خودروسازان به پیش‌فروش‌ها و ۲۰ درصد مابقی به فروش‌های فوری اختصاص یابد حال آنکه با آشفتگی بازار خودرو که بخش اعظم آن به عدم تامین بازار از سوی خودروساز بازمی‌گردد ۳۰ درصد تولید روزانه به فروش فوری تخصیص یافته است.
 • بیشتر بفروشید

  دنیای اقتصاد: این هفته در بخش مرور اخبار خودرویی مهم هفته، به مواردی مانند «زیان خودروسازان فرانسوی در پی خروج از ایران»، «افت تولید خودروهای تجاری و بخش خصوصی» و همچنین «بی‌میلی خودروساز روسی برای حضور در ایران» پرداخته ایم که در ادامه گزارش، آنها را مرور خواهیم کرد.
 • تداوم کاهش تولید خودرو در بریتانیا

  دنیای اقتصاد: براساس اعلام انجمن تجار و تولید‌کنندگان موتور بریتانیا، تولید خودرو در این کشور طی ماه مارس، کاهش ۱۴ درصدی را تجربه کرده است. تعداد خودروهای تولید‌شده با ثبت رقم ۱۲۶ هزار و ۱۹۵ دستگاه، دهمین ماه متوالی کاهش تولید خودرو را برای بریتانیا رقم زد.
 • پایان تنش در کارخانه فورد برزیل

  دنیای اقتصاد: شرکت فورد‌موتور اعلام کرده است که توانسته با کارکنان کارخانه خود در برزیل-که قرار است تا پایان سال‌جاری تعطیل شود- به توافقی دست یافته و از این رو مسیر تعطیلی این کارخانه بدون تنش یا خرید آن توسط یک خریدار محلی فراهم خواهد شد.
 • فراخوان آئودی در آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت آئودی به‌تازگی اعلام کرده است که حدود ۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه از محصولاتش را در آمریکا فراخوان می‌دهد. این فراخوان خودروهای «ای۶»، «ای۷»، و شاسی‌بلند «کیو۷» را که بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ به‌تولید رسیده‌اند شامل می‌شود. همچنین خودروهای «ای۸» نیز مشمول این فراخوان هستند.
 • احتمال موافقت با ترخیص خودروهای بدون ثبت‌سفارش بانکی

  ایسنا: درحالی‌که دو ماه از آغاز ترخیص خودروهای خارجی از گمرک می‌گذرد فقط ۵۰۰ دستگاه ترخیص شده که وزارت اقتصاد برای افزایش میزان ترخیص، به رئیس‌جمهور پیشنهاد کرده «خودروهایی هم که ثبت‌سفارش بانکی نشده‌اند، ترخیص شوند» که طبق اعلام مسوولان گمرک، این موضوع مورد موافقت رئیس‌جمهور قرار گرفته، اما بخشنامه آن هنوز به وزارت صنعت و گمرک ابلاغ نشده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر