آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۵۸۵

 • آخرین وضع کیفی خودروها در ۹۷

  دنیای اقتصاد: آخرین گزارش کیفی مربوط به خودروهای داخلی در سال ۹۷، یک سورپرایز همراه خود داشت و آن، ظهور اولین خودرو پنج ستاره در خودروسازی کشور بود. وزارت صنعت، معدن و تجارت دیروز گزارش کیفی خودروهای داخلی در اسفند ۹۷ را منتشر کرد و طبق آن مشخص شد پژو ۲۰۰۸ توانسته پنج ستاره کیفی را ازآن خود کند. این برای اولین بار است که یک خودرو داخلی می‌تواند تمام ستاره‌های کیفی را به‌دست بیاورد.
 • وارداتی‌ها به در خروجی گمرک نزدیک شدند

  دنیای اقتصاد: ترخیص خودروهای معطل مانده در گمرک یک گام به جلو رفت.
 • قمار جی‌ام در بازارهای نوظهور

  دنیای اقتصاد: شرکت جنرال‌موتورز پنج سال گذشته را صرف ایجاد راهبردی برای سودآوری در آمریکای‌لاتین و کشورهای در حال توسعه کرده و اکنون زمان نمایش این راهبرد فرارسیده است. بزرگ‌ترین خودروساز آمریکایی بنا دارد تا دو شاسی‌بلند کوچک را با نام اختصاری «جی‌ای‌ام» معرفی کند. این دو مدل قرار است جزو مدل‌هایی باشند که جی‌ام پیش‌بینی کرده است تا سال ۲۰۲۳ یک‌پنجم از فروش آن را به خود اختصاص دهند. این نخستین شلیک از توپخانه‌ای ۵ میلیارد‌ دلاری است که جی‌ام‌ براساس آن قصد دارد خودروهای مدرن خود را به‌طور سالانه به مشتریانی بفروشد که اکنون توانایی پرداخت هزینه‌ خودروهای این شرکت آمریکایی را ندارند. اما جی‌ام امیدوار است که با معرفی سری جدید خودروهای خود و افزایش درآمد مشتریان در بازارهای در حال توسعه این افراد نیز بتوانند لذت سوار شدن بر محصولات جنرال‌موتورز را تجربه کنند. بزرگ‌ترین خودروساز آمریکا اعلام کرده است که درنهایت توانسته است تا راهی را برای معرفی محصولات ارزان‌تر در این بازارها پیدا کند.
 • تقویت همکاری فورد و چانگان

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی چانگان چین اعلام کرد که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری فروش محصولاتی که در پروژه همکاری مشترک خود با خودروسازی فورد تولید می‌شود به رونق گذشته بازگردد. شرکت فورد بنا دارد تا خط‌تولید محصولاتش در چین را تقویت کند. شرکت فورد پیش‌تر اعلام کرد که طی سه‌سال آتی قصد دارد ۳۰ مدل جدید خودرو را روانه بازار چین کند تا کاهش فروش آن در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان جبران شود. براساس گزارش‌ها، ‌فروش خودرو در چین یکبار دیگر در ماه مارس کاهش یافته و به کمترین میزان در هفت ماه گذشته رسیده است. بر اساس گزارش سازمان تولید‌کنندگان خودروی چین (CAAM)، در این ماه کاهش فروش ۲/ ۵ درصدی خودرو در بازار چین نسبت به سال گذشته، موجب شد تا فقط ۵۲/ ۲ میلیون دستگاه خودرو به‌فروش برسد. بدین ترتیب نهمین ماه متوالی کاهش فروش در این کشور رقم خورده است. با این حال کارشناسان صنعت خودرو چین بر این باورند که انتظار می‌رود در چهارماهه سوم سال ۲۰۱۹، رشد فروش خودرو در این کشور آغاز شود.
 • معرفی برگ برنده فولکس‌واگن برای چین

  دنیای اقتصاد: فولکس‌واگن برنامه دارد یک شاسی‌بلند تمام‌برقی را تا سال ۲۰۲۱ برای بازار چین تولید کند که می‌تواند به سلطه مدل ایکس‌تسلا در این کشور پایان دهد. خودروی مذکور جدید‌ترین تلاش فولکس‌واگن در چارچوب استراتژی تهاجمی رشد فروش برای بازار چین است؛ کشوری که دولت آن توجه زیادی را به توسعه تولید و فروش خودروهای برقی معطوف ساخته است. این خودروساز آلمانی اعلام کرد که خودروی مذکور تحت عنوان «آی‌دی رومز» و در نسخه مفهومی در نمایشگاه شانگهای معرفی شده است و دارای سه ردیف صندلی و نیز قابلیت پیمایش ۴۵۰ کیلومتر با هربار شارژ خواهد بود.هربرت دیاس، رئیس فولکس‌واگن تاکید کرده است که آ‌ی‌دی رومز،پرچمدار خودروهای برقی این شرکت در چین خواهد بود. وی همچنین از تولید ۲۲ میلیون خودروی برقی فولکس‌واگن طی ۱۰ سال آینده خبر داد. این شاسی‌بلند برقی پس از ورود به بازار چین روانه دیگر کشورها خواهد شد. از سوی دیگر فولکس‌واگن و آئودی، برند زیرمجموعه آن واحد‌های تحقیق و توسعه خود را برای ارتقای عملکرد در بازار چین یکی کرده‌اند.
 • تداوم ساخت خودروهای پرتیراژ قدیمی

  ایرنا: رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: با توجه به شرایط پیش‌آمده و تشدید تحریم‌ها، ساخت خودروهای پرتیراژ قدیمی همچون پژو ۴۰۵ و پراید همچنان در دستور کار است و این موضوع تا زمان برداشته شدن تحریم‌ها ادامه خواهد یافت.
 • سایه رکود بر نمایشگاه خودروی شانگهای

  ایرنا: شمارش معکوس آغاز به‌کار نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹ (چین) در حالی آغاز شده که رکود بر بازار جهانی خودرو سایه افکنده است.به گزارش پایگاه خبری چینی سی.جی.تی.ان، بیش از ۱۰۰ شرکت خودروسازی از ۲۰ کشور جهان در این نمایشگاه که قرار است این هفته برگزار شود، شرکت می‌کنند.نمایشگاه خودروی شانگهای به‌طور سنتی سکوی پرتاب بازار خودروی چین به شمار می‌آید.این نمایشگاه در حالی در چین برگزار می‌شود که صنعت خودروی چین شدیدترین دوره رکود خود را سپری می‌کند.
 • اولین فروش فوری سایپا انجام شد

  دنیای اقتصاد: طرح فروش فوری محصولات سایپا روز گذشته در شرایطی انجام شد که این شرکت ۷ محصول خود را در این طرح ارائه کرده بود.

بیشتر