آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۵۳۷

 • عرضه به پای تقاضا نرسید

  دنیای‌اقتصاد: قیمت خودروهای داخلی در بازار طی هفته جاری روند صعودی داشت، این در شرایطی است که پیش از این رضا رحمانی، وزیر صمت وعده داده بود با تعیین قیمت‌ها بر اساس حاشیه بازار، محصولات پرتیراژ دو شرکت خودروساز روند کاهشی در قیمت‌ها خواهند داشت و این روند تا رسیدن به یک نقطه تعادلی میان قیمت کارخانه و بازار ادامه می‌یابد. به این ترتیب با گذشت نزدیک به یک ماه از وعده وزیر نه‌تنها این وعده عملیاتی نشده بلکه طی هفته جاری شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار بودیم.
 • افزایش قیمتی که لغو شد؛ ستادی که حاشیه ساخت

  دنیای اقتصاد: صنعت و بازار خودروی ایران این هفته نیز اخبار مهمی داشت؛ از جمله اینکه افزایش ۳۰ درصدی قیمت خودرو لغو شد و تولید در دی‌ماه افزایش یافت. همچنین نشست‌هایی پرحاشیه میان مسوولان فروش خودروسازان و مشتریان معترض در این هفته برگزار شد و از آن سو، خبر رسید که تسهیلات مدنظر دولت برای خودروسازی، به‌زودی پرداخت خواهد شد.
 • گوسن مدیران نیسان را به توطئه متهم کرد

  دنیای‌اقتصاد: کارلوس گوسن، رئیس پیشین دو شرکت نیسان و رنو برای نخستین‌بار از زمان بازداشتش در ۱۹ نوامبر در مقابل یک رسانه ژاپنی حاضر شد و اعلام کرد که اتهامات اعلام شده علیه او مبنی بر «فرار مالیاتی» نوعی «توطئه و خیانت» از سوی برخی از مدیران اجرایی نیسان است که با برنامه وی برای تعمیق ائتلاف این خودروساز ژاپنی و شرکت رنو مخالف بوده‌اند. گوسن در گفت‌و‌گویی ۲۰ دقیقه‌ای با روزنامه ژاپنی «نیکی» این اتهامات را تلاش برخی اشخاص خاص برای خلاص شدن از او دانسته‌ است. این مدیر باسابقه خودروسازی همچنین خاطرنشان کرد که او برنامه‌ای در دست اجرا داشته است تا یکپارچگی نیسان با رنو و شریک سوم آنها، میتسوبیشی را افزایش دهد و در این باره با هیروتو سایکاوا، مدیرعامل نیسان نیز در ماه سپتامبر گفت‌و‌گو کرده است. به گفته وی قرار بوده است تا سه خودروساز تحت یک شرکت هلدینگ به فعالیت خود ادامه دهند.
 • سه خودروی پرفروش آمریکای لاتین در ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: آمریکای لاتین بیش از ۲۰ کشور مختلف را در برمی‌گیرد ولی سه کشور برزیل، مکزیک و آرژانتین در صدر فهرست فروش خودرو در این منطقه قرار داشته و تقریبا نیمی از مجموع فروش خودروی آمریکای لاتین را این سه کشور به خود اختصاص داده‌اند.
 • دورخیز کره‌ای‌ها برای ساخت کراس‌اوور‌های کوچک

  دنیای اقتصاد: دو شرکت خودروسازی کیا‌موتورز و هیوندای اعلام کرده‌اند که هدف‌گذاری کوتاه‌مدت آنها برای بازار اروپا، ساخت مینی‌‌کراس‌اوور‌ها نظیر کیا استونیک و هیوندای کونا خواهد بود.امیلیو هریرا، مدیر بخش اروپا کیا در این باره گفت: «ما می‌خواهیم کراس‌اوورهایی کوچک‌تر از استونیک را راهی بازار اروپا کنیم، اما هنوز برنامه‌ریزی آن به طور کامل مشخص نشده است.
 • ابلاغ دستورالعمل تعیین تکلیف وارداتی‌ها

  شاتا: دستورالعمل اجرایی هیات‌وزیران درخصوص تعیین تکلیف خودروهای وارداتی و ضوابط ورود و ترخیص خودروها از گمرکات، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بنادر ابلاغ شد.به‌دنبال مصوبه سران قوا و هیات وزیران و الزام تدوین دستورالعمل اجرایی، ضوابط و دستورالعمل مصوبه شماره ۱۳۷۱۶۱ مورخ ۱۶/ ۱۰/ ۹۷ مرتبط با ثبت‌سفارش و ترخیص خودروهای دارای قبض انبار اماکن گمرکی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ابلاغ شد. موضوع تعیین تکلیف خودروهای وارداتی مدتی است که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری شده و مصوباتی از شورای‌عالی سران سه قوه و هیات‌وزیران را نیز اخذ کرده است.براساس این دستورالعمل کلیه خودروهای مشمول مصوبات مذکور، امکان ترخیص از گمرکات را خواهد داشت.
 • لزوم استفاده از کارشناسان خارجی در خودروسازی

  خانه ملت: نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه‌ریزی‌ها برای صنعت خودرو کشورمان می‌توانیم از نظر کارشناسان بین‌المللی استفاده کرد و پس از تطبیق ایده‌های آنها با واقعیت‌های جامعه برنامه را اجرایی کرد.مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی که با سید‌جواد سلیمانی مدیرعامل سایپا دیدار داشت، با بیان اینکه برای حل مشکل خودروسازان آماده هستیم، خاطرنشان کرد: قدم نخست در ساماندهی خودروسازی ثبات برنامه و مدیریت است؛ در‌صورتی‌که برنامه وجود داشته باشد با تغییر مدیر هم، برنامه تغییر نمی‌کند و مدیران جدید نمی‌توانند با اعمال سلیقه برنامه‌ها را تغییر دهند.
 • تعدیل نیرو به فولکس‌واگن هم رسید

  ایسنا: شرکت خودروسازی فولکس واگن اعلام کرده است که قصد دارد به‌منظور کاهش هزینه‌های نهایی و جلوگیری از ورشکستگی، به تعدیل نیروی انسانی خود در سال‌جاری میلادی اقدام کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر