آرشیو روزنامه شماره ۴۴۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۷۹

 • موج سینوسی تجارت خارجی خودرو

  دنیای اقتصاد: بنابر آماری که روی سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته، صدور خودروهای داخلی حدفاصل سال‌های ۸۹ تا ۹۶، روندی پر نوسان را به خود دیده و نمودار صادرات در نهایت به سمت کاهش میل کرده است. در بخش واردات نیز با نموداری پر نوسان مواجه هستیم، چه آنکه طی بازه زمانی تحت بررسی، گاهی با صعود شدید ورود خودرو به کشور مواجه بوده‌ایم و گاهی با روندی نزولی.
 • بهره‌برداری از هیاهوی خودرویی

  دنیای اقتصاد: در حالی که دو خودروساز بزرگ کشور همچنان چشم انتظار اعلام قیمت‌های جدید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند، تا این لحظه مدیران ارشد وزارت صمت، تنها به تاکید بررسی قیمت در کارگروه‌هایی در این زمینه پرداخته‌اند.
 • پایان بخشی از همکاری تویوتا و پژو

  دنیای اقتصاد: اخبار منتشر شده حاکی از آن است که گروه خودروسازی پژو‌‌سیتروئن و تویوتا تصمیم گرفته‌اند تا به همکاری خود در زمینه تولید خودروهای کوچک پایان دهند اما این همکاری در بخش خودروهای مسافربری سبک ادامه خواهد داشت.
 • برکناری گوسن از ریاست نیسان

  دنیای اقتصاد: هیات‌مدیره شرکت خودروسازی نیسان به‌تازگی به عزل کارلوس گوسن، مدیرعامل پیشین این شرکت رای داده است. این در حالی است که رنو، دیگر خودروساز متحد نیسان، از این شرکت ژاپنی درخواست کرده بود تا عزل گوسن را اندکی به تعویق بیندازد. هیات‌مدیره نیسان همچنین تصمیم گرفت تا کرگ کلی را از مسوولیت نمایندگی نیسان در آمریکا کنار بگذارد.
 • بازگشت اوپل

  دنیای اقتصاد: شرکت اوپل که از سال گذشته به تملک گروه پژو‌سیتروئن درآمد، اعلام کرده که با معرفی ۸ مدل جدید در دو سال آینده قصد دارد با حالت تهاجمی‌تری به بازار جهانی وارد شود. این‌طور که خودروساز آلمانی اعلام کرده در بین این ۸ مدل، اوپل کورسای جدید برقی و مدل گرندلند هایبرید پلاگ‌این جایگاه خاصی خواهند داشت.
 • توضیح درباره زمان تحویل C۳

  فارس: معاون استراتژی و بازاریابی سایپا سیتروئن با تاکید بر اینکه تمام تلاش را برای پاسخگویی به تعهدات خود انجام می‌دهیم، گفت: زمان تحویل خودروها را بعد از تمهیدات لازم برای شروع تحویل‌ها اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
 • خودروسازان آلمانی در کاخ سفید

  ایسنا: مقامات ارشد شرکت‌های خودروسازی آلمانی نظیر بی‌ام‌و، دایملر و فولکس واگن به‌منظور گفت‌وگو و مذاکره بر سر قانون افزایش تعرفه‌های واردات خودرو به کاخ سفید دعوت شده‌اند. به گزارش رویترز، پس از آغاز جنگ تجاری ایالات‌متحده آمریکا با اروپا و چین، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به بهانه حمایت از تولید داخلی و کارگران آمریکایی تصمیم گرفت که روی بسیاری از محصولات اعم از خودرو تعرفه‌های وارداتی و گمرکی سنگینی وضع کند که این قانون شرکت‌های تکنولوژی و خودروسازی بسیاری را با ضرر و زیان‌های هنگفتی روبه‌رو می‌کند.
 • ارزانی خودروهای تسلا

  ایسنا: شرکت تسلاموتورز برای کاهش تبعات منفی جنگ تجاری چین و آمریکا اعلام کرده که قصد دارد قیمت خودروهای برقی خود را در بازار چین کاهش دهد.

بیشتر