آرشیو روزنامه شماره ۴۴۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۷۷

 • منافع مشتریان از جبران ضرر خودروسازان

  دنیای‌اقتصاد: این روزها زیان ۵/ ۵ هزار میلیارد تومانی خودروسازان و تبعات آن برای زنجیره خودروسازی اصلی‌ترین دغدغه صنعت خودروی محسوب می‌شود.
 • بازگشایی بسته پیشنهادی قیمت خودرو در هیات دولت

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز «بسته پیشنهادی قیمت خودرو» را که اوایل هفته جاری در جلسه شورای مشورتی این وزارتخانه به تصویب رسید، به هیات دولت می‌برد.
 • بازداشت مدیرعامل رنو - نیسان

  دنیای اقتصاد: به‌تازگی اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های ژاپنی نشان می‌داد کارلوس گوسن، مدیرعامل و مدیر ارشد اجرایی شرکت رنو نیسان آلیانس به اتهام عدم اعلام بخش زیادی از درآمدهای خود، فرار مالیاتی و سوءاستفاده شخصی از اموال و دارایی‌های شرکت بازداشت و دستگیر شده است.
 • فراخوان بیش از ۴۰ هزار خودروی فورد

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فورد در نظر دارد حدود ۲هزار دستگاه از محصولات خود را در کانادا و ۴۰ هزار خودروی دیگر در آمریکای شمالی را در چند مرحله فراخوان دهد.
 • عرضه نخستین شاسی‌بلند استون مارتین

  دنیای اقتصاد: استون مارتین همزمان با انتشار عکس‌هایی از آغاز آزمایش اولین شاسی‌بلند خود در مسیرهای ناهموار، جزئیات تازه‌ای از مدل جدید خود منتشر کرد.
 • لزوم خصوصی‌سازی خودروسازان

  خانه ملت: نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: باید اجازه دهیم ایران‌خودرو و سایپا به‌صورت خصوصی اداره شوند زیرا اقتصاد دولتی در هیچ جای دنیا موفق نبوده و در ایران نیز موفق نمی‌شود.
 • «قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار» تکذیب شد

  تسنیم: مدیر روابط عمومی وزارت صنعت ضمن تکذیب تعیین قیمت خودرو ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار، گفت: هنوز هیچ تصمیمی در رابطه با قیمت خودرو اتخاذ نشده است. پیام برازجانی در رابطه با انتشار مطلبی تحت عنوان اینکه «قرار شده قیمت خودرو ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار شود»، اظهار کرد: وزارت صنعت ضمن تکذیب این مطلب اعلام می‌کند هنوز هیچ تصمیمی در رابطه با قیمت خودرو اتخاذ نشده است. وی با بیان اینکه وزارت صنعت با مشاوره گرفتن از قطعه‌سازان، خودروسازان و تولیدکنندگانی که در حوزه خودرو فعالیت می‌کنند، بسته پیشنهادی را تهیه کرده است، افزود: دو تا سه جلسه برای بررسی قیمت خودرو برگزار شده و در نهایت تصمیم بر آن است تا پیشنهاد تکمیل‌کننده بسته وزارت صنعت برای تعیین قیمت خودرو نهایی و براساس آن تصمیم‌گیری‌ها صورت گیرد.
 • فراخوان بنز برای کیسه‌های هوا

  مرسدس بنز فراخوان کیسه‌های هوای تاکاتا را برای اسپرینتر مدل ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ اعلام کرد. در این فراخوان کیسه‌های هوای راننده و سرنشین، هر دو جایگزین خواهند شد. همچون تمام فراخوان‌های کیسه هوای تاکاتا، در این خودرو نیز ترکیب گرما و رطوبت می‌تواند به مرور زمان منجر به بی‌کیفیتی بازکننده‌های کیسه هوا شود. اگر خودرویی با این کیسه‌های هوای ناقص دچار تصادف شود، ممکن است قاب این محرک‌ها به‌خاطر فشار زیاد منفجر شده و قطعات تیزی را به داخل کابین پرتاب کند. به‌طور کلی ۲ هزار و ۵۵۹ دستگاه از این ون به‌خاطر جایگزینی کیسه هوای سرنشین فراخوان شده‌اند؛ در‌حالی‌که سه هزار و ۵۹ دستگاه از آن نیز در لیست جایگزینی کیسه هوای راننده قرار دارند. مرسدس بنز با مالکان خودروهای مشمول تماس گرفته و به آنها توصیه می‌کند تا برای جایگزینی رایگان به نزدیک‌ترین نمایندگی مراجعه کنند.
 • حذف و اضافه در تویوتا

  تویوتا با کاهش روند تولید در یکی از سه خط تولید مدل کمری در کارخانه کنتاکی خود، به تغییر تمایل مشتریان در این صنعت پاسخ می‌دهد. هنوز مشخص نیست این کارخانه چه تعداد کمتر از تویوتا کمری تولید می‌کند. این کاهش تولید البته منجر به اخراج هیچ کارگری نخواهد شد.

بیشتر