آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۲۰

 • الزام خودروسازان به اسقاط

  دنیای‌اقتصاد: در شرایطی که خروج خودروهای فرسوده، به‌دلیل ممنوعیت واردات خودرو به محاق رفته است، دولت قصد دارد این پروسه را این بار به دوش خودروسازان (و موتورسیکلت سازان) انداخته و به نوعی آنها را متولی اسقاط کند. بر این اساس، دولت با الحاق یک تبصره به ماده ۸ قانون هوای پاک، تولیدکنندگان خودرو و موتورسیکلت را ملزم به اسقاط فرسوده‌ها کرده است. طبق این تبصره، «خودروسازان و موتورسیکلت سازان داخلی موظف هستند به‌ازای تولید هر چهار دستگاه خودرو یا موتورسیکلت، برگه گواهی اسقاط یک دستگاه خودرو یا موتورسیکلت فرسوده را حسب مورد از مراکز اسقاط دریافت کنند.» به‌عبارت بهتر، خودروسازان (و موتورسیکلت سازان) عملا باید به میزان ۲۵‌درصد تولید خود، خودرو و موتورسیکلت فرسوده از رده خارج کنند.
 • کاهش ۸۲ درصدی واردات خودرو

  دنیای اقتصاد: در ۵ ماه ابتدای سال‌جاری، در مجموع ۶ هزار و ۵۷ دستگاه خودرو وارد شده است. براساس آمار گمرک، ارزش دلاری این تعداد خودرو، معادل ۱۶۲ میلیون دلار بوده است. در حالی در ۵ ماه ابتدای سال‌جاری این تعداد خودرو وارد گمرکات کشور شده است که در مدت مشابه سال قبل، ۳۳ هزار و ۱۴۹ دستگاه انواع خودرو با حجم موتور تا دو هزار سی‌سی وارد کشور شده بود.
 • فراخوان ۲ میلیون فورد پیکاپ

  دنیای اقتصاد: در پی فشار نهاد‌های قانونی آمریکا شرکت خودرو‌سازی فورد حدود ۲ میلیون دستگاه از خودروهای پیکاپ اف-۱۵۰ را فراخوان داد.
 • فولکس درپی احیای خودروهای دیزلی

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی فولکس‌واگن اعلام کرد این شرکت در تلاش است تا با تاکید بر اینکه خودروهای دیزلی به اندازه‌ای که مردم تصور می‌کنند آلایندگی بالا ندارد تولید این گروه از خودروها را احیا کند. متیس مولر، مدیراجرایی جدید فولکس‌واگن در این باره گفت: «در ابتدا مردم باید این موضوع را درک کنند که خودروهای دیزلی تا آن اندازه که تصور می‌شود آلایندگی ندارند.
 • ادامه صعود پرفروش‌ترین خودروی تویوتا

  دنیای اقتصاد: دیلی هرالد در مطلبی نوشت: طی ۲۰ سال گذشته کمری پرفروش‌ترین خودروی تویوتا در سطح جهان بوده‌است. بسیاری از این سال‌ها این خودرو در صدر پرفروش‌ترین محصولات این خودروساز در آمریکا نیز قرار داشته است. با توجه به تغییرات در طراحی و امکانات کمری ۲۰۱۸ به‌نظر می‌رسد این خودرو بار دیگر در صدر این فهرست جای بگیرد. طراحی تویوتا کمری ۲۰۱۸ بسیار مجذوب‌کننده است و تنها می‌توان آن را به ظاهر خودروی لکسوس تشبیه کرد.
 • پیشنهاد مجلسی برای آزادسازی قیمت

  ایسنا: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در نظر گرفتن منافع مشتریان شرکت‌های خودروساز باعث احتیاط مقامات مسوول برای افزایش قیمت خودرو شده است.
 • قانون «تعویض خودرو» در حال جا افتادن

  ایسنا: قائم‌مقام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گفت: بررسی صورت گرفته از عملکرد سال ۱۳۹۶ خودروسازان بزرگ نشان می‌دهد که قانون تعویض خودرو در صورت تکرار عیب، به‌تدریج در حال جا افتادن و اجرایی شدن است.

بیشتر