آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۱۸

 • خط صاف کیفیت خودروهای داخلی

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از تاخیری چند هفته‌ای، بالاخره گزارش کیفیت خودروهای داخلی را اعلام کرد و طبق آن مشخص شد سطح کیفی محصولات صنعت خودرو کشور تقریبا ثابت مانده و افت‌و‌خیز چندانی نداشته است.
 • وقت آزادسازی قیمت خودرو نرسید؟

  دنیای اقتصاد: پیش‌فروش هفته گذشته خودرو نشان داد تا وقتی فاصله زیادی بین قیمت کارخانه و بازار خودروهای داخلی وجود داشته باشد، عطش عمومی برای ثبت‌نام آنها فروکش نخواهد کرد و این موضوع بار دیگر لزوم عبور از قیمت‌گذاری دستوری را اثبات می‌کند. چهارشنبه هفته گذشته، یکی از دو خودروساز بزرگ کشور اقدام به پیش‌فروش ۵۰ هزار دستگاه خودرو با قیمت غیر‌قطعی و موعد تحویل آذر ۹۷ به بعد کرد و با استقبالی شاید بی‌سابقه مواجه شد. بنابر اخبار منتشره، در ساعات اولیه آغاز پیش‌فروش، حدود ۶ میلیون تقاضا برای ثبت‌نام وجود داشته و از همین‌رو سایت فروش هر چند دقیقه یکبار دچار اختلال شده است.
 • همکاری هیبریدی تویوتا و جیلی

  دنیای اقتصاد: شرکت تویوتا اعلام کرده است که برای همکاری با شرکت خودروسازی جیلی در زمینه فناوری خودروهای بنزینی-هیبریدی مذاکرات خود را آغاز کرده است. این درحالی ‌است که هنوز دو طرف درمورد هیچ موضوعی به توافق نرسیده‌اند. مذاکرات همزمان با استقبال تویوتا از ورود به حوزه فناوری‌های جدید آغاز شده است.
 • رشد فروش خودرو در اروپای غربی

  دنیای اقتصاد: با توجه به اعمال مقررات آلایندگی خودروهای سبک از اواخر ماه سپتامبر کشورهای اروپای غربی شاهد افزایش ۲۷درصدی فروش خودرو بوده‌اند. به دلیل مقررات سختگیرانه‌تر آلایندگی خودروسازان اروپایی تلاش کرده‌اند تا تعداد بیشتری از خودروهای خود را تا پیش از عملیاتی شدن این قانون به فروش برسانند.
 • تولید نسخه ‌آزمایشی سوزوکی برقی

  دنیای اقتصاد: شرکت سوزوکی‌موتور اعلام کرده است که قصد دارد تا ۵۰ دستگاه از نسخه اولیه خودروهای برقی خود را در هند آزمایش کند. این اقدام قرار است تا در راستای ساخت خودروهای ایمن برای خریداران هندی از ماه آتی انجام بگیرد. قرار است سوزوکی در همکاری با شرکت تویوتا‌موتور از سال ۲۰۲۰ تولید خودروهای برقی در هند را آغاز کند.
 • احتکار خودرو رد شد

  دنیای اقتصاد: روز گذشته محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت از کارخانه ایران خودروی تبریز بازدید کرد. این اقدام وزیر پس از آن انجام شد که هفته گذشته اخباری مبنی‌بر احتکار خودرو در این شرکت در سطح رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی منتشر شد. انتشار این اخبار منجر به ورود مقام قضایی به موضوع و پلمب پارکینگ این شرکت توسط نیروی انتظامی شد.
 • تعمیر آنلاین خودرو

  گروه بنگاه‌ها: استارت‌آپ «کاپیتان‌کار» با هدف ارائه خدمات به دارندگان انواع خودروها در پایتخت، پنج‌شنبه گذشته در پارکینگ شماره چهار پارک ارم تهران رونمایی شد.

بیشتر