آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۱۰

 • منافذ تنفس واردکنندگان در هوای تحریم

  دنیای‌اقتصاد: در شرایطی بیش از دو ماه از ممنوعیت واردات خودرو به کشور می‌گذرد که با وجود برخی نقدها و همچنین تبعات منفی این تصمیم، دولت همچنان بر موضع خود استوار است. هر چند تاکید دولت بر مدیریت منابع ارزی کشور با ممانعت از ورود محصولات غیرضروری همراه است با این حال این موضوع نباید نافی توسعه کسب‌و‌کارهای داخلی و حفظ اشتغال ایجاد شده در بنگاه‌های اقتصادی کشور باشد. بنابراین واضح است که دولت اگر چه در پی اعمال تحریم‌های بین‌المللی مواضع متفاوتی در مورد واردات برخی از کالاهای مصرفی اتخاد کرده اما این مسیر نباید به نفع تعدادی از بنگاه‌های اقتصادی و به ضرر تعدادی دیگرتمام شود. اینکه هم اکنون کشور در شرایط خاص اقتصادی و سیاسی قرار دارد، امری واضح است بنابراین دولت برای مقابله با وضعیت پیش رو همت خود را بر ممانعت از خروج ارز به‌کار گرفته است.
 • دستور کیفی وزارت صنعت به عرضه‌کنندگان خودرو

  دنیای اقتصاد: با ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت، اهداف کیفی صنعت خودرو کشور در سه حوزه «کیفیت محصول»، «خدمات پس از فروش» و «خدمات فروش» برای سال‌جاری مشخص شد. آن طور که «ایسنا» گزارش داده، طبق اعلام وزارت صنعت تا پایان سال ۱۳۹۷ شاخص «رضایت مشتریان از کیفیت اولیه خودروهای سواری» باید به عدد ۷۱۲ از هزار امتیاز ارتقا یابد.
 • ورود پرقدرت آلفا‌رومئو به بازار شاسی‌بلند‌ها

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی آلفا‌رومئو درنظر دارد در راستای توسعه خط تولید و مشتریان خود دو مدل جدید شاسی‌بلند را روانه بازار کند. این دو خودرو قراراست تا سه سال آینده وارد بازار شوند. مدل‌های جدید می‌توانند حضور این خودروساز ایتالیایی در بازار شاسی‌بلندها را پررنگ‌تر کنند. این برنامه در چارچوب برنامه‌های آلفا رومئو برای رسیدن به هدف فروش ۴۰۰ هزار دستگاه در سال، تا سال ۲۰۲۲ انجام خواهد شد.
 • حبس مقامات به‌خاطر آلایندگی خودروهای آلمانی

  دنیای اقتصاد: یک روزنامه آلمانی گزارش کرد که برخی از قاضی‌های فدرال آلمان در حال بررسی اعمال جریمه زندان برای مقامات ایالت باواریا آلمان هستند که پایتخت آن (مونیخ) مرکز استقرار شرکت‌های خودروسازی از جمله بی‌ام‌و است.
 • تولید نخستین خودرو برقی نیسان در چین

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی نیسان تولید نخستین خودروی برقی خود را که برای بازار چین طراحی شده است از روز دوشنبه آغاز کرد.
 • توقف تولید خودرو‌های ناایمن از زمستان

  تسنیم: نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه تغییری در برنامه اجرای استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی به‌وجود نیامده است، اظهار کرد: آمادگی داریم به خودروسازان و هر واحد تولیدی دیگر برای ارتقای کیفیت مشاوره دهیم.
 • تعیین قیمت خودرو براساس نرخ ارز

  ایرنا: عضو شورای رقابت گفت: این شورا خواهان تعیین تکلیف نوع ارز خودروسازان و قطعه‌سازان به‌منظور مشخص شدن قیمت خودروهاست.محسن بهرامی ارض‌اقدس افزود: موضوع قیمت‌گذاری خودروهای کمتر از ۴۵ میلیون تومان یک بار پیش از نوسان‌های اخیر نرخ ارز مطرح شده بود که آن زمان با احتساب مواردی چون هزینه‌های سربار ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی و هزینه‌های کارگری، در مجموع با حدود ۸ درصد افزایش قیمت موافقت شد.
 • وضع بازار خودرو مورد تایید مجلس نیست

  ایسنا: رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با انتقاد از تفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار خواستار قیمت‌گذاری واقعی خودروها شد و گفت: تفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار مورد تایید مجلس نیست. حمیدرضا فولادگر در خصوص وضعیت آشفته بازار خودرو گفت: امروز خودرو به دو نرخ در بازار و کارخانه عرضه می‌شود، قیمت کارخانه براساس تصمیم شورای رقابت تعیین می‌شود. خودروهایی که قیمت آنها ازسوی شورای رقابت تعیین می‌شود زیر ۴۵میلیون تومان قیمت دارند و تولید آنها انحصاری است، مثل خودروی تیبا و پراید. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خودروهای بالای ۴۵ میلیون نیز براساس نظر سازمان حمایت قیمت‌هایشان تا ۶/ ۹ درصد افزایش یافته است. عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: قیمتی که خودرو براساس آن در کف بازار و بنگاه‌ها معامله می‌شود قیمتی است که تفاوت زیادی با نرخ خودرو در کارخانه دارد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر