آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۸۷

 • مسیر میانبر قطعه‌سازان برای خودروسازشدن

  دنیای اقتصاد: پروژه خودروسازشدن قطعه‌سازان بار دیگر کلید خورده است و آن‌طور که منابع آگاه می‌گویند، برخی شرکت‌های قطعه‌ساز بزرگ به‌دنبال افزایش سهام خود در خودروسازی و در دست گرفتن مدیریت این صنعت استراتژیک هستند.طبق اخبار رسیده، دو قطعه‌ساز بزرگ داخلی، تلاش‌های جدیدی را برای در اختیار گرفتن سهام مدیریتی خودروسازان بزرگ کشور آغاز کرده‌اند؛ به‌نحوی‌که قصد دارند به‌تدریج مالکیت ایران‌خودرو و سایپا را در اختیار بگیرند.
 • استراتژی زنجیره خودروسازی برای مقابله با تحریم‌ها

  دنیای اقتصاد: آمار تجارت خارجی کشور طی چهار ماه ابتدایی سال‌جاری از سوی گمرک اعلام شد. بر اساس این آمار باز هم قطعات منفصله برای تولید خودروهای سواری در سر لیست واردات به کشور قرار گرفته است. در اولین ماه از فصل تابستان، مجموعا ۷۲۶ میلیون دلار، انواع قطعات منفصله مربوط به تولید خودروهای سواری وارد گمرکات کشور شده است.
 • افزایش قیمت شاسی‌بلند‌های بی‌ام‌و

  دنیای اقتصاد: شرکت آلمانی بی.ام.و قصد دارد تا قیمت دو مدل از خودروهای شاسی‌بلند خود که در آمریکا ساخته شده‌اند را در چین افزایش دهد تا از این طریق بتواند بخشی از هزینه‌های ایجاد شده درپی اعمال تعرفه بر خودروهای ساخت آمریکا در چین، بزرگ‌ترین بازار جهانی خودرو را جبران کند.
 • ژنو میزبان گفت‌و‌گوهای خودرو‌یی

  دنیای اقتصاد: یک مقام آگاه به خبرگزاری رویترز خبر داده که قرار است مقامات اتحادیه اروپا، ژاپن، کره جنوبی، کانادا و مکزیک هفته آتی نشستی را در ژنو برگزار کنند. این نشست در جهت گفت‌وگو درباره تهدیدات دونالد ترامپ مبنی‌بر اعمال تعرفه‌های خودروهای وارداتی به آمریکا برگزار خواهد شد.
 • سوبارو فراخوان داد

  دنیای اقتصاد: به‌نظر می‌رسد که به تازگی برخی خودروسازان با درج اطلاعات نادرست در مورد میزان فشار لازم در لاستیک‌ها و اندازه رینگ و لاستیک‌ها به مشکل برخورده‌اند. این بار این مشکل گریبانگیر شرکت ژاپنی سوبارو شده است و این خودروساز بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ شاسی‌بلند فورستر خود را برای اصلاح اطلاعات درج شده فراخوانده است.
 • مجوز فعالیت واردکنندگان متخلف خودرو را باطل کنید

  ايسنا: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی خواستار لغو مجوز فعالیت و نمایندگی‌ شرکت‌های متخلف واردکننده خودرو در پرونده فساد در ثبت‌سفارش و واردات خودرو شد. امراله امینی اظهار کرد: حداقل کاری که دولت باید در پرونده فساد در ثبت‌سفارش و واردات خودرو انجام دهد، لغو مجوز فعالیت شرکت‌های رسمی و غیررسمی واردکننده خودروی دخیل در این فساد است. وی با بیان اینکه جامعه توقع ندارد واردکننده خودرو دچار چنین تخلفاتی شوند، خاطرنشان کرد: با این حال متاسفانه این اتفاق افتاد و شاهد بودیم که برخی واردکننده خودرو، در پرونده فساد در ثبت‌سفارش و واردات غیرقانونی خودرو دست داشته‌اند.
 • برگزاری نمایشگاه خودروی مشهد بدون حضور واردکنندگان

  گروه بنگاه‌ها: هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو، قطعات و صنایع وابسته مشهد، ۱۶ تا ۱۹ مرداد در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهد شد.
 • واکنش یک وارد‌کننده به دریافت ارز دولتی

  گروه بنگاه‌ها: مدیر بازرگانی شرکت پرشیا خودرو با اشاره به انتشار برخی اخبار پرشیا خودرو مبنی بر دریافت ارز دولتی گفت: تا این لحظه شرکت پرشیا خودرو هیچ ارز دولتی دریافت نکرده و برای اثبات آن می‌توان به فهرستی که از طرف بانک مرکزی منتشر شده مراجعه کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت پرشیا خودرو،انتشار لیست شرکت‌های متخلف از سوی وزارت صنعت بازتاب‌ها و نقدهای بسیاری را به همراه داشته است؛ تا جایی که برخی از شرکت‌هایی که نام آنها در این فهرست اعلام شده بود با توضیحات و انتشار اسناد مختلف سعی در احقاق حقوق خود و روشن کردن ابعاد مختلف ماجرا داشتند. اکبر حسینی مدیر بازرگانی شرکت پرشیا خودرو در یک نشست خبری با ارائه مدارک و مستندات سعی در شفاف‌سازی ابعاد مختلف ماجرا و دفاع از حقوق تضییع شده کرد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر