آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۳۲

 • «خودرو» دیگر موتور محرک اقتصاد نیست

  دنیای اقتصاد: نرخ رشد اقتصادی کشور در شرایطی طی سال ۹۳ و با کمک صنعت خودرو، مثبت شد که حالا با توجه به بالا رفتن پایه تولید (در خودروسازی) عدم توسعه بازار نقش این صنعت بزرگ در این «رشد» کمرنگ شده است.
 • موانع پیش‌رو برای حضور در ایران

  دنیای اقتصاد: شرکت‌های خودروساز فرانسوی حاضر در ایران در شرایطی اعلام کردند تابع مقررات اتحادیه اروپا برای تداوم همکاری با خودروسازان ایرانی هستند که پنج‌شنبه گذشته رئیس‌جمهور این کشور اظهار کرد اتحادیه اروپا فعالیت شرکت‌های خارجی در ایران را با وجود بازگشت تحریم‌ها تضمین خواهد کرد. به این ترتیب به‌نظر می‌رسد که به‌رغم نقض برجام ازسوی ایالات‌متحده آمریکا خودروسازان فرانسوی در ایران مانده و به همکاری با صنعت خودروی ایران ادامه دهند.
 • رونق بازار خودروی اروپا

  دنیای اقتصاد: بازار خودروی اروپا در ماه آوریل شاهد رشد ۶/ ۹ درصدی بود. به گزارش اتوموتیو نیوز، فروش برندهای فولکس‌واگن، تویوتا، سئات و داچیا در پنج بازار عمده اروپایی بیش از سایر خودروسازان رشد کرد.
 • تولید مرسدس بنز برقی‌ در فرانسه

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی دایملر مالک برند مرسدس بنز اعلام کرد با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون یورویی تولید انبوه خودروهای برقی در فرانسه را آغاز خواهد کرد. به گزارش رویترز این خودروساز که هم‌اکنون خودروهای برقی خود را تحت برند اسمارت در فرانسه تولید می‌کند، تصمیم دارد رقیب تازه‌ای برای تسلا، خودروی برقی لوکس آمریکایی تولید کند.
 • فراخوان دیزل‌گیتی پورشه

  دنیای اقتصاد: مقامات دولتی آلمان از شرکت خودروسازی پورشه خواستند بیش از ۶۰ هزار دستگاه از شاسی‌بلندهای دیزلی ماکان و کاین را در سراسر اروپا فرا بخوانند.
 • مدیران خودروساز امروز مهمان مجلس

  ايسنا: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی منشأ افزایش ۱۰ میلیون تومانی قیمت خودرو را نوسانات نرخ ارز، افزایش قیمت مواد اولیه تولید و تنوع آپشن خودروها دانست و از حضور مدیران شرکت‌های خودروسازی و معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

بیشتر