آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۳۱

 • الزام به حضور با قراردادهای جوینت‌ونچر

  دنیای‌اقتصاد: از دو هفته گذشته تاکنون، بحث‌های گوناگونی درباره تاثیر نقض برجام بر قراردادهای خارجی مطرح است. در این بین اگر چه هنوز امیدواری‌هایی در زمینه پایبندی اروپایی‌ها به برجام و به‌دنبال آن تداوم این قراردادها وجود دارد با این حال به‌نظر می‌رسد که شرکت‌های بین‌المللی خیلی تاب مخالفت با مقررات وضع شده از سوی ایالات‌متحده آمریکا را نداشته باشند و در نهایت پیرو سیاست‌های ترامپ علیه ایران شوند. با این حال سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا خروج این شرکت‌ها به سهولت ترک پژو در سال ۲۰۱۲ از ایران خواهد بود؟
 • ادامه روند نزولی تولید دوگانه‌سوزها

  دنیای اقتصاد: روند نزولی تولید خودروهای دوگانه‌سوز، در سال جدید نیز ادامه یافته است، چه آنکه طبق آمارهای منتشره، تیراژ این محصولات طی اولین ماه امسال کاهشی قابل توجه را به خود می‌بیند.
 • کاهش هزینه پژو برای بازگشت به آمریکا

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی پژو سیتروئن اعلام کرد برای بازگشت به بازار آمریکا برنامه صرفه‌جویی تازه‌ای را اجرا خواهد کرد. به گزارش اتوموتیو نیوز لری دومینیک، مدیر کسب‌و‌کار پژو سیتروئن در آمریکا گفت: «این راهکار مجموعه‌ای از ابزارهای نرم‌افزاری، برنامه‌های کاربردی تلفن همراه و یک شبکه فروش کم هزینه و پربازده را در بر می‌گیرد.»
 • استاندارد ایمنی به سبک اروپا

  دنیای اقتصاد: کمیسیون اروپا اعلام کرد از سال ۲۰۲۱ تمامی خودروهای نو باید دارای سامانه‌های ایمنی ضروری نظیر ترمز اتوماتیک اضطراری، سامانه کمکی حفظ خودرو بین خطوط و سامانه تشخیص خستگی راننده باشند.
 • برقی‌های تویوتا به چین می‌روند

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرد خودروهای برقی این شرکت تحت برند دیگری در چین عرضه خواهند شد. به گزارش رویترز این خودروها با نشان تجاری «گک موتورز» شریک چینی تویوتا به فروش خواهند رسید. گفته می‌شود این خودروها با استفاده از فناوری ارزان قیمت گک موتورز تولید خواهند شد.
 • توصیه ایران‌خودرو به متقاضیان پژو ۲۰۰۸

  ایکوپرس: گروه صنعتی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پژو ۲۰۰۸ در خارج از چارچوب و بخشنامه‌های فروش، از جمله روش کارتکس از سوی هیچ یک از نمایندگی‌های مجاز این گروه صنعتی عرضه نشده است. این خودروساز اعلام کرد: مطابق بخشنامه‌های فروش این محصول در سال گذشته، مجوز صلح قرارداد تا به امروز برای هیچ یک از نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو و مشتریان صادر نشده و استفاده از عناوینی از قبیل کارتکس، صلح نامه یا خرید و فروش حواله غیر قانونی بوده و در صورت وجود مواردی از این قبیل در بازار، می‌تواند زمینه‌ای برای کلاهبرداری باشد.
 • تکمیل ظرفیت نمایشگاه خودروی مشهد

  گروه بنگاه‌ها: هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی خودروی مشهد، در حالی قرار است ۸ مردادماه برگزار شود که اخبار حاکی از تکمیل ظرفیت این نمایشگاه است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر