آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۲۹

 • فرجام «خودرو» بدون برجام

  دنیای‌اقتصاد: با خروج آمریکا از برجام، خودروسازی ایران در اولویت بازگشت تحریم‌ها قرار گرفته و حال این پرسش پیش می‌آید که سرنوشت این صنعت بزرگ داخلی پس از گذشت ضرب‌الاجل سه ماهه آمریکایی‌ها (برای تحریم صنعت خودرو ایران) چه خواهد شد.
 • نسخه جهانی ثبات قیمتی خودرو

  دنیای اقتصاد: افزایش قیمت خودرو در ایران چه بحق و چه ناحق اتفاقی است که هر سال از سوی خودروسازان اتفاق می‌افتد. هر چند بسیاری از مصرف‌کنندگان با توجه به وضعیت کیفی برخی خودروها، ظرفیت قیمتی آنها را تکمیل شده می‌خوانند و معتقدند قیمت‌های کنونی با کیفیت همخوانی ندارد. با این حال خودروسازان همراه با وضعیت ناپایدار اقتصادی کشور مجبور به افزایش درصدی به قیمت‌ها هستند. آنچه تولیدکنندگان را مجبور به تغییر قیمت‌ها می‌کند نرخ تورم، افزایش مواد اولیه، نوسانات نرخ ارز و در نهایت نیز افزایش دستمزدها و وضعیت نامناسب کسب‌و‌کار است.
 • هیبریدی قابل‌شارژ سوبارو

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی سوبارو اعلام کرد نخستین محصول هیبریدی قابل‌شارژ خود را به کمک شرکت تویوتا تولید خواهد کرد.
 • سامانه خودران نیسان

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی نیسان اعلام کرد سامانه خودران «پرو پایلوت اسیست» را از سال ۲۰۲۰ در بیش از ۲۰ مدل از محصولاتش در سراسر جهان ارائه خواهد کرد.
 • سرمایه‌گذاری به سبک چینی

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی فاو چین اعلام کرد در شرکت «بایتون» سرمایه‌گذاری خواهد کرد. به گزارش رویترز مبلغ سرمایه‌گذاری فاو در بایتون حدود ۲۶۰ میلیون دلار است.
 • بازار ایران اولویت سیتروئن است

  ایرنا: قائم‌مقام شرکت سایپا - سیتروئن گفت: هدف فرانسه باقی ماندن در برجام و اولویت نخست سیتروئن نیز حضور در بازار بزرگ ایران است. یان مارتین در حاشیه برنامه تست خودروی سیتروئن سی ۳ (C۳) افزود: شرکت فرانسوی سیتروئن به تصمیمات اتحادیه اروپا احترام گذاشته و بر پایه قوانین این اتحادیه عمل خواهد کرد.
 • افزایش قیمت دوباره ایران‌خودرو

  تسنیم: همزمان با روند افزایشی قیمت انواع محصولات خودروسازان، ایران‌خودرو قیمت خانواده دنا را افزایش داد. بر این اساس، ایران‌خودرو در دور جدید قیمت‌گذاری محصولات خود در سال ۹۷ قیمت خانواده دنا را با رشد ۵ میلیون تومانی به نمایندگی‌های این شرکت ابلاغ کرد. براساس مصوبه جدید ایران‌خودرو، دنا معمولی با رشد ۴ میلیون و ۱۱۶ هزار تومانی با قیمت ۴۶ میلیون و ۹۹۱ هزار و ۶۰۰ تومان، دنا پلاس با رشد ۴‌میلیون و ۶۶۵ هزار تومانی با قیمت ۵۳ میلیون و ۲۶۸ هزار تومان و دنا پلاس توربو با رشد ۵ میلیون و ۸۸ هزار تومانی با قیمت ٥٨‌میلیون و ۹۰ هزار و ۴۰۰ تومان به‌فروش می‌رسد. البته این شرکت هفته گذشته هم قیمت سه محصول خود را حدود ۵‌میلیون تومان افزایش داده بود.
 • تداوم فروش ۳گروه خودرویی

  گروه بنگاه‌ها: در شرایطی که سایت فروش برخی از شرکت‌های واردکننده و تولیدکننده خودرو بسته شده، برخی از شرکت‌های خودرویی اقدام به فروش خودروهای خود کرده‌اند که در بین آنها گزینه‌های مناسبی نیز دیده می‌شود. از این بین می‌توان به خودروی بورگوارد اشاره کرد که یک دورگه چینی آلمانی است و با توجه به آپشن‌ها و کیفیت ساخت بالای آن یک گزینه مناسب به‌شمار می‌آید، شرکت واردکننده این خودرو، دو مدل از خودروهای این شرکت چینی آلمانی را با حجم موتور ۲۰۰۰ سی‌سی و ۱۸۰۰ سی‌سی که هر دو این خودروها به موتور توربوشارژ مجهز هستند، ارائه خواهد داد، چنانچه این گزینه‌های شاسی بلند مد نظرتان نبود و دنبال یک خودروی سدان می‌گردید، خودروی ام جی که یک دورگه چینی انگلیسی است و در گروه صنعت خودرو آذربایجان مونتاژ می‌شود، با موتور ۱۵۰۰ سی‌سی توربوشارژ و در دو تیپ گیربکس دستی و اتومات به فروش می‌رسند؛ ولی خبر مهم امسال فروش اولین محصول مشترک سایپا و سیتروئن است، این خودروی مینی کراس اور و دورگه فرانسوی ایرانی، با موتور ۱۶۰۰ سی‌سی توربوشارژ از امروز پیش فروش می‌شود و طبق قول کمپانی سایپا سیتروئن، شهریور ماه تحویل داده می‌شود.

بیشتر