آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۱۵

 • خودروسازانی که با برجام هم نیامدند

  دنیای‌اقتصاد: برجام در شرایطی حدود دو ماه و نیم دیگر وارد چهار سالگی خود خواهد شد که خودروسازی ایران هنوز نتوانسته از تمام ظرفیت‌های این سند بین‌المللی در راستای همکاری و مشارکت با برندهای معتبر خارجی بهره ببرد. پس از توافق هسته‌ای، خودروسازان زیادی از کشورهای مختلف، برای حضور در صنعت خودرو ایران اعلام آمادگی کردند تا مشتریان داخلی نسبت به توسعه و ارتقای کمی و کیفی این صنعت بزرگ امیدوار شوند. این درحالی است که مجموعه موانع سیاسی و اقتصادی، تا به امروز اجازه تحقق رویای حضور برندهای بزرگ خودروسازی جهان را در ایران نداده است.
 • طرح دوباره حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو

  دنیای اقتصاد: وزیرسابق صنعت، معدن و تجارت، تلاش زیادی برای حذف شورای رقابت از پروسه قیمت‌گذاری خودرو کرد، این در شرایطی بود که شورای اقتصاد به‌رغم سه‌بار درخواست محمدرضا نعمت‌زاده، مخالفت خود را با خروج شورای رقابت از تعیین قیمت خودرو اعلام کرد.
 • کاهش تعرفه واردات چین

  دنیای اقتصاد: دولت چین پیشنهاد کاهش تعرفه واردات خودروهای سواری را بررسی می‌کند. به گزارش بلومبرگ در‌صورت تصویب این پیشنهاد، تعرفه ۲۵ درصدی کنونی واردات خودرو به ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.
 • رشد ناچیز رنو

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد رشد درآمدهایش در سه ماه نخست سال‌جاری میلادی کمتر از حد مورد انتظار بوده است. به گزارش رویترز پیش‌بینی شده بود رنو در این مدت شاهد افزایش ۲/ ۰ درصدی درآمدش باشد، اما این پیش‌بینی به سبب افت فروش در بازارهای آسیایی محقق نشد.
 • خوش‌بینی مدیر جدید فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: هربرت دایس،‌ مدیر جدید فولکس‌واگن اعلام کرد با وجود کاهش سود عملیاتی در سه ماه نخست سال‌جاری میلادی، این شرکت طبق برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده پیش می‌رود. به گزارش رویترز به‌رغم کاهش سودعملیاتی، ارزش سهام این گروه خودروسازی در سایه تغییرات مدیریتی، سلامت مالی و نیز کاهش خطر اعمال محدودیت تردد برای خودروهای دیزلی، افزایش یافته است.
 • افزایش مراکز تست مخازن خودرو

  فارس: مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل‌و‌نقل همگانی کشور گفت: آزمایشگاه‌های هیدرواستاتیک یا تست مخازن خودرو به ۱۴۵ مرکز رسیده است و تا دو ماه آینده به ۲۰۰ مرکز افزایش خواهد یافت. سعید قیصر با اشاره به افزایش مراکز تست مخازن (آزمایشگاه‌های هیدرواستاتیک)، اظهار کرد: خودروهای دوگانه‌سوز برای دریافت معاینه فنی باید به آزمایشگاه‌های هیدرواستاتیک مراجعه کنند که به‌دلیل کمبود این مراکز با مشکلاتی مواجه بودیم.
 • کاهش نمرات منفی خودروها

  ایکوپرس: معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو از ارتقا و بهبود کیفیت تمام محصولات این خودروساز در سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود ۶۵ درصد از محصولات ایران خودرو در سطح کیفی ۳ و ۴ ستاره قرار دارند.‌
 • رونمایی از خودروی مفهومی و برقی BMW

  ایسنا: خودروی مفهومی و تمام الکتریکی بی‌ام‌و مدل xi۳ در نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۱۸ رونمایی شد و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

بیشتر