آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۷۹

 • ردپای خودروهای برقی در صنعت حمل‌و‌نقل

  آناهیتا پولاد
  دنیای ‌اقتصاد : با رواج خودروهای برقی، رشد سرویس‌های اشتراک حمل‌و‌نقل و ورود خودروهای خودران به ناوگان حمل‌و‌نقل شهری، جابه‌جایی در شهرها به سرعت دگرگون خواهد شد. خودروسازان، سیاست‌گذاران و سایر ذی‌نفعان در سراسر جهان وقوع این تحولات را حتمی می‌دانند و می‌کوشند با تعیین قوانین، تغییر جهت سرمایه‌گذاری‌ها و ایجاد مدل‌های جدید کسب و کار خود را برای مواجهه با آن آماده ‌کنند. اما هنوز مشخص نیست تغییر مناسبات کنونی در صنعت حمل‌و‌نقل، حامل‌های انرژی و الگوهای مالکیت خودرو، چطور فرآیند این گذار را متاثر خواهد ساخت. مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی ضمن برشمردن رویکردهای مختلف در این زمینه، پیشنهادهایی نیز به سیاست‌گذاران در این حوزه ارائه کرده است.
 • سرمایه‌گذاری تویوتا در فناوری‌ خودران

  شرکت خودروسازی تویوتا سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها را افزایش خواهد داد تا در استفاده از فناوری‌های جدید بهتر عمل کند.
 • پژو سیتروئن به مالزی رفت

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی پژو سیتروئن فرانسه با یک خودروساز مالزیایی برای تولید محصولات پژو در این کشور قرارداد بست.
 • مناظره تلویزیونی بر سر استانداردهای خودرو

  دنیای اقتصاد: بحث بر سر استانداردهای ۸۵ گانه خودرو این روزها بالا گرفته و از یکسو وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان به‌دنبال تعدیل آن هستند و از سوی دیگر، سازمان ملی استاندارد نیز بر اجرای مصوبه خود (ارتقای استانداردهای خودرو به ۸۵ مورد) پافشاری می‌کند.در همین مورد، برنامه گفت و گوی ویژه خبری سه‌شنبه شب، به مناظره خودروسازان و سازمان ملی استاندارد بر سر استانداردهای ۸۵ گانه تبدیل و نمایندگان دو طرف به بیان مواضع خود پرداختند.
 • دیدار مدیران عامل سایپا و سیتروئن

  سایپا نیوز: مدیرعامل سایپا که به فرانسه سفر کرده است، ضمن بازدید از مرکز طراحی مهندسی پژوسیتروئن، با مدیرعامل شرکت خودروسازی سیتروئن دیدار و گفت‌و‌گو کرد.در جریان نشست محسن جهرودی با خانم لیندا جکسون، فرآیند پیشرفت برنامه همکاری مشترک، محصولات انتخاب شده در این پروژه، انتقال دانش فنی به ایران و آماده‌سازی زمینه‌های شروع تولید محصولات جدید مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت. برخی حاضران در محل این نشست اعلام کردند که جلسه مشترک مدیران سایپا و سیتروئن به‌دلیل پرداختن به جزئیات فنی و بررسی ابعاد مختلف این همکاری از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و به‌نظر می‌رسد دو طرف بر سر شکل‌دهی به یک فضای جدید در همکاری‌ها به توافق رسیده‌اند.

بیشتر