آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۷۵

 • افزایش قیمت در زنجیره خودروسازی رد شد

  دنیای‌اقتصاد: در شرایطی که بازار ارز این روزها روند نزولی به خود گرفته و هیجان و آشفتگی چند هفته گذشته در آن به چشم نمی‌خورد، خبر می‌رسد قطعه‌سازان و خودروسازان داخلی درخواست افزایش قیمت محصولات خود را از ناحیه رشد نرخ ارز، به مراجع مربوطه ارائه کرده‌اند.در این بین ظاهرا تب قطعه‌سازان برای افزایش قیمت، شدیدتر بوده و آنها حتی برای دریافت مجوز مربوطه دست به دامان وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز شده‌اند.
 • تعدیل پیش‌بینی فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی فولکس‌واگن پیش‌بینی میزان فروش و سود سال ۲۰۱۸ را تعدیل کرد.
 • نتایج نظرسنجی مصرف‌کنندگان خودرو

  دنیای اقتصاد: نشریه «کانسومر ریپورتس» (گزارش‌های مصرف‌کنندگان) رده‌بندی بهترین برند خودروی سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد.
 • نقش عرضه و تقاضا در تقویت حاشیه بازار

  فارس: معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در مورد تاثیر محدودیت عرضه خودروسازان بر افزایش حاشیه قیمتی در بازار خودرو گفت: تغییرات قیمت بازار متاثر از تغییرات عرضه و تقاضا در بازار و تابع شرایط تاثیرگذار بر این دو مولفه است. وحید منایی، معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در واکنش به افزایش قیمت خودروها اظهار کرد: از اسفند سال ۱۳۹۱ با استناد به بند ۵ ماده ۵۸ مجموعه قوانین و مقررات اجرایی اصل ۴۴ قانون اساسی، تصویب دستورالعمل تنظیم قیمت، مقدار و شرایط دسترسی به بازار کالاها و خدمات (انحصاری) در هر مورد با رعایت مقررات مربوطه به عهده شورای رقابت است، به این ترتیب تنظیم دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت محول شده و بر این اساس، قیمت خودروهای تولید داخل توسط این شورا تعیین می‌شود.
 • فروش ویژه محصولات میتسوبیشی

  گروه بنگاه‌ها: نمایندگی رسمی میتسوبیشی موتورز ژاپن در ایران، فروش ویژه نوروزی محصولات ۲۰۱۸ را آغاز کرد. مطابق شرایط اعلام شده از سوی شرکت آرین موتور پویا، خودروهای Outlander, ASX, Lancer و Mirage به‌صورت تحویل فوری با وام تا سقف ۱۲۴ میلیون تومان و بازپرداخت ۱۲، ۱۸ ماهه بدون سود و ۲۴ ماهه با سود ۱۶ درصدی به تعداد و مدت محدود عرضه می‌شود. خودروهای ASX و Outlander در مدل ۲۰۱۸ و زمان تحویل ۹۰ روزه با اقساط ۲۴ ماهه بدون سود و به تعداد محدودی به فروش می‌رسد. همچنین جدیدترین محصول این برند اصیل ژاپنی، Outlander PHEV، با شرایط ویژه‌ای به علاقه‌مندان این خودرو عرضه می‌شود. شرکت آرین موتور برای رفاه حال مشتریان، به خریداران تخفیف ویژه ۴ تا ۸ میلیون تومانی ارائه کرده است.

بیشتر