آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۵۱

 • چشم‌انداز صنعت خودرو در سال ۲۰۱۸

  آناهیتا فولاد
  دنیای اقتصاد: کمتر از یک ماه از آغاز سال ۲۰۱۸ می‌گذرد و در همین مدت کوتاه سرمایه‌گذاری‌های تازه خودروسازان خبرساز شده است. آنچه در زمینه فناوری‌های ارتباطی، سامانه‌های خودران و خودروهای برقی در نمایشگاه دیترویت در معرض دید عموم قرار گرفت نشان داد صنعت خودرو به مرحله جدیدی وارد شده است. بزرگان این صنعت درگیر رقابت بر سر فناوری‌هایی هستند که سازوکار مالکیت و استفاده روزمره از خودروها را به‌طور کلی تغییر خواهد داد. در صورتی که این فناوری‌ها هم به سرعت خودروهای برقی به تولید انبوه و عرضه عمومی برسند، عملکرد خودروها به‌زودی از سطح کنونی فراتر خواهد رفت. «دنیای اقتصاد» در یک بررسی محتمل‌ترین روندهای آتی صنعت خودرو را به روایت پایگاه خبری ای‌بی‌سی و نیز مرکز تحقیقاتی پرایس واترهاوس کوپرز (PWC) بررسی کرده است.
 • دلایل افزایش قیمت وارداتی‌ها اعلام شد

  تسنیم: مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت با اشاره به دلایل افزایش قیمت خودروهای وارداتی در ماه‌های اخیر، گفت: خودروهای وارداتی مشمول قیمت‌گذاری نمی‌شوند. وزارت صنعت در واکنش به انتشار مطلبی با عنوان «افزایش قیمت خودروهای خارجی با برنامه‌ریزی یک جریان خاص»، به نقل از امیر حسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت به ارائه توضیحاتی پرداخته است. قناتی در مورد افزایش قیمت عنوان کرده از آنجا که خودروهای وارداتی از ارز متقاضی استفاده می‌کنند، افزایش قیمت خودروهای وارداتی در ماه‌های اخیر به دلایلی از جمله رشد نرخ ارز از ابتدای امسال تاکنون بوده است.
 • توضیح وزیر صنعت درباره تعرفه هیبریدی‌ها

  ایرنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تجدیدنظر تعرفه‌های گمرکی واردات خودروهای هیبریدی اظهار کرد: خودروهای هیبریدی چند دسته هستند؛ برخی از آنها در زمان ایستادن یا زمان حرکت، خاموش و روشن و از امکانات برقی در آن بخش استفاده می‌کنند. محمد شریعتمداری افزود: برخی دیگر از هیبریدی‌ها نیز هنگام حرکت شارژ می‌شوند و امکان پیمایش محدود در سطوح صاف و در سرعت‌های زیر ۴۰ کیلومتر را (با استفاده از موتور برقی) دارا هستند.وی تاکید کرد: خودروهای هیبریدی به اصطلاح «موازی» و «سری»، دارای شرایط ویژه فنی هستند و متناسب با میزان مصرف سوخت و صرفه‌جویی صورت گرفته، از تخفیف برخوردارند.وزیر صنعت گفت: در مورد خودروهای هیبریدی دیگری که بین ۵ تا ۲۵ درصد میزان مصرف سوخت آنها در شرایط مختلف کاهش پیدا می‌کند، بین ۳۵ تا ۵۵ درصد تعرفه با نظر کارشناسان و تصویب کمیسیون اقتصادی، تعیین و ابلاغ شده است.شریعتمداری تاکید کرد: فاصله قیمتی که در گذشته در بازار خودروهای هیبریدی ایجاد شده بود، تفاوت بالایی را در مقایسه با سایر خودروهای وارداتی به‌وجود آورد، بنابراین دولت (با افزایش تعرفه) به‌نوعی این مشکل را حل کرد.
 • صادرات دنا به بلاروس

  ایکوپرس: در قراردادی میان ایران‌خودرو و شرکت یونیسون بلاروس که با حضور وزیران صنعت ایران و بلاروس به امضا رسید، تولید محصولات ایران‌خودرو در بلاروس از سر گرفته می‌شود. در فاز اول این قرارداد که در چارچوب چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور به امضا رسید، تولید هزار دستگاه محصول دنا در سال هدف‌گذاری شده و در فاز بعدی، تولید محصولات دیگر ایران‌خودرو از جمله دناپلاس و محصولات آتی ایران‌خودرو با پلت‌فرم ملی پیش‌بینی شده که در پنج سال تولید این سایت به ۵ هزار دستگاه خواهد رسید. طبق این قرارداد ایران‌خودرو پس از اتمام دوره گارانتی محصولات براساس نتایج ارزیابی رضایتمندی مشتریان، یک درصد از هزینه خدمات پس از فروش را به‌عنوان مشوق به شرکت یونیسون پرداخت می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر