آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۴۰

 • نمره ضعیف خودروسازان چینی در داخلی‌سازی

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که حدود یک دهه از حضور جدی چینی‌ها در خودروسازی ایران می‌گذرد، آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد در این مدت، داخلی‌سازی چندانی در محصولات آنها صورت نگرفته است.
 • ارتقای روند کیفی خودروهای داخلی

  دنیای اقتصاد: مقایسه گزارش کیفی خودرو در آذرماه امسال نسبت به آذر سال گذشته نشان دهنده آن است که خودروسازان موفق به ارتقای کیفی بسیاری از محصولات خود شده‌اند.
 • افزایش تولید فورد در خاک روسیه

  دنیای اقتصاد: شرکت فورد سولر اعلام کرد به‌منظور پاسخگویی به تقاضای روز‌افزون بازار روسیه، زمان کاری خود را افزایش خواهد داد. به گزارش رویترز، شرکت فورد سولر که سرمایه‌گذاری مشترک فورد در روسیه است، با استخدام ۶۰۰ نیروی جدید و افزایش ساعات کاری می‌کوشد با روند افزایش فروش خودروهای شاسی‌بلند و تجاری فورد در روسیه هماهنگ شود. طبق بیانیه شرکت خودروسازی فورد، در سال ۲۰۱۷ فروش مدل‌های شاسی‌بلند و ون‌های تجاری که در کارخانه تاتارستان تولید شده بودند ۵۰ درصد افزایش یافت. مهم‌ترین تولیدات این کارخانه مدل‌های شاسی‌بلندی نظیر «کوگا» و «اکسپلورر» و همچنین ون‌های ترانزیت است. در سال گذشته میلادی تثبیت ارزش روبل و نرخ پایین تورم در روسیه سبب شده است عموم مردم به خرید خودروهای بزرگ‌تر و گران‌تر تمایل پیدا کنند. افزایش تقاضای روس‌ها برای محصولات فورد در مقایسه با سایر برندها چشمگیر بوده است.
 • موج سوم برقی‌سازی فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی پورشه قصد دارد پلت‌فرم جدیدی برای تولید خودروهای سوپراسپورت تمام برقی ارائه کند. به گزارش پایگاه خبری موتورینگ، پورشه این پلت‌فرم را با شرکت‌های آئودی و لامبورگینی به اشتراک خواهد گذاشت.
 • احداث کارخانه جدید تویوتا و مزدا

  دنیای اقتصاد: شرکت‌های خودروسازی تویوتا و مزدا اعلام کردند کارخانه مشترکی در ایالت آلابامای آمریکا احداث خواهند کرد. به گزارش رویترز آکیو تویودا، رئیس تویوتا و ماسامیشی کوگای مدیرعامل مزدا این خبر را در رویدادی با حضور فرماندار ایالت آلاباما اعلام کردند. دو خودروساز برای احداث این کارخانه بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون سرمایه‌گذاری خواهند کرد و بیش از ۴ هزار کارگر در این کارخانه مشغول کار خواهند شد.
 • ۲۰ درصد قیمت خودرو در جیب بانک‌ها

  تسنیم: عضو اتاق بازرگانی تهران و رئیس هیات‌مدیره صنایع همگن قطعه‌سازی گفت:۲۰ درصد قیمت خودرو در ایران ناشی از نرخ سود تسهیلات بانکی است.
 • آمار جدید از تولید سواری و وانت

  ایسنا: آذرماه امسال تولید چند مدل سواری در خودروسازان داخلی به صفر رسید. در این مدت تولید ولیکس C۳۰ دنده‌ای شرکت خودروسازان راین متوقف شده و از یک دستگاه در آذرماه سال گذشته به صفر رسید. تولید VELA V۵ دیگر محصول این شرکت نیز با کاهش ۱۰۰ درصدی همراه بوده و از ۲۸۷ دستگاه در آذرماه ۱۳۹۵ به صفر کاهش یافت. آذرماه امسال تولید ام‌وی‌ام ۵۵۰ محصول خودروسازی مدیران نیز متوقف شده و از ۵۷۲ دستگاه در آذرماه سال گذشته به صفر رسید.
 • الزامات ادغام قطعه‌سازان

  ایدرونیوز: رئیس هیات عامل ایدرو در جلسه بررسی راهکارهای ارتقای صنعت قطعه‌سازی با حضور اعضای انجمن قطعه‌سازی و برخی از مسوولان این صنعت تصریح کرد: ادغام قطعه‌سازان نیازمند تعریف مدل توسعه‌ای از این صنعت برای ارتقا و رسیدن به تکنولوژی‌های روز دنیاست.
 • ثبت رکورد تولید در سایپا

  گروه بنگاه‌ها: راهبری صحیح، همکاری بی‌وقفه قطعه‌سازان و تلاش کارکنان موجب ثبت رکورد جدید تولید خودرو در دو شیفت در صنعت خودرو کشور شد.

بیشتر