آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۳۸

 • پارادوکس قیمت‌گذاری خودرو

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، طی دو اطلاعیه در ۱۰ روز گذشته نسبت به افزایش قیمت خودروهای داخلی و برخی وارداتی‌ها واکنش نشان داد؛ به‌طوری‌که در جریان اخبار مربوط به افزایش قیمت برخی محصولات خودروسازان اعلام کرد که در شرایط کنونی تصمیمی در این زمینه وجود ندارد و موضوع افزایش قیمت خودروهای داخلی خلاف واقع است.
 • سکوت خبری رنو

  دنیای اقتصاد: سال ۲۰۱۸ هم فرا رسید، با این حال باز هم خبری از آغاز دور جدید فعالیت‌های رنو در ایران نشد تا حضور مستقل و متفاوت این خودروساز اروپایی در کشور همچنان در‌هاله‌ای از ابهام قرار داشته باشد.
 • بی‌اعتنایی خودروسازان به تهدید ترامپ

  دنیای اقتصاد: واردات خودروی آمریکا از مکزیک به بالاترین رقم رسید.
 • تولید جگوار برقی در انگلستان

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی جگوار لندروور اعلام کرده است تولید خودروهای برقی در خاک انگلستان را بررسی می‌کند.
 • بوش به‌دنبال جای پارک هوشمند

  دنیای اقتصاد: شرکت بوش سامانه‌ای برای یافتن جای پارک خودرو ارائه کرده است. این شرکت که علاوه‌بر لوازم خانگی، در زمینه تولید سامانه‌های خودران نیز در جهان پیشتاز است، نوآوری خود را در نمایشگاه لوازم الکترونیک لاس‌وگاس عرضه کرده است.
 • توضیح درباره افزایش قیمت چند خودرو

  دنیای اقتصاد: در پی انتشار خبری مبنی بر افزایش قیمت محصولات وارداتی کرمان‌موتور مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت توضیحاتی برای شفاف‌سازی موضوع منتشر کرد.
 • احتمال تجدیدنظر در تعرفه واردات هیبریدی‌ها

  ایرنا: رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: امکان تغییر در تعرفه‌های اعلامی برای همه نوع کالا از جمله خودروهای وارداتی در کمیسیون ماده یک وجود دارد، اما در عین حال قرار نیست همواره در تعرفه‌ها بازنگری کنیم. مجتبی خسروتاج روز گذشته در سی‌وچهارمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در جمع خبرنگاران افزود: باید نظام مقرراتی کشور ثبات داشته باشد تا زمینه برنامه‌ریزی برای فعالان اقتصادی فراهم شود.
 • واردات خودرو ۱۳ درصد افزایش یافت

  ایسنا: در ۹ ماه امسال واردات انواع خودرو ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت. واردات انواع خودرو در ۹ ماه امسال به ۵۵ هزار و ۸۱۶ دستگاه رسید که از نظر ارزشی و تعدادی رشد حدودا ۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است. ارزش دلاری واردات خودرو در ۹ ماهه امسال برابر با یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون دلار بود. همچنین در آذر ماه امسال نیز ۳۹۴۱ دستگاه خودرو وارد شد. طبق آمار انجمن واردکنندگان خودرو، رتبه اول بیشترین خودروهای وارداتی در ۹ ماه نخست امسال مربوط به برند رنو بوده‌ است. پس از آن به ترتیب هیوندایی، نیسان، تویوتا و کیا بیشترین سهم را در واردات خودرو داشته‌اند.

بیشتر