آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۳۶

 • تاثیر تعرفه‌های جدید بر قیمت وارداتی‌ها

  دنیای اقتصاد: در حالی برخی واردکنندگان با توجه به دستورالعمل هیات دولت قیمت‌های جدیدی برای محصولات ۲۰۱۸ خود اعلام کرده‌اند که وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است با وجود افزایش تعرفه‌های جدید قیمت‌ خودروهای وارداتی نباید افزایش یابد. دولت در ۱۲ تیرماه سال‌جاری سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو را در شرایطی متوقف کرد که ورود خودرو به کشور روند صعودی به خود گرفته بود. به این ترتیب وزارت صنعت به‌منظور ساماندهی واردات و همچنین مدیریت ارز، صدور دستورالعمل جدیدی را در دستور کار قرار داد.
 • از واگذاری سهام ایران‌خودرو چه خبر؟

  دنیای اقتصاد: در حالی ایران‌خودرو حدود یک ماه پیش آگهی عرضه سهام شرکت سرمایه‌گذاری سمند را در روزنامه‌ها منتشر کرد که تا به امروز این سهام در بورس عرضه نشده است.
 • آدرس غلط در ماجرای تعرفه هیبریدی‌ها

  دنیای اقتصاد: با اعلام تعرفه‌های جدید واردات خودرو، انتقادهای زیادی از این ماجرا انجام شد و در این بین، افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی نیز به نوبه خود چالش برانگیز شد. به گفته منتقدان، افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی به قیمت بر هم خوردن برنامه‌های مربوط به کاهش آلودگی هوا تمام خواهد شد؛ زیرا انگیزه مشتریان برای خرید این محصولات پایین خواهد آمد. پیش‌تر با توجه به صفر بودن تعرفه واردات خودروهای هیبریدی، بخشی از مشتریان به سمت خرید این محصولات رفتند؛ زیرا عملا تعرفه‌ای بابت خرید هیبریدها پرداخت نمی‌کردند. حالا اما با توجه به افزایش تعرفه، انتظار می‌رود حجم استقبال از این خودروها کاهش یابد. این در شرایطی است که برخی کارشناسان معتقدند خودروهای سواری هیبریدی نقش چندانی در کاهش آلودگی هوا نداشته و این مشکل را باید از مسیرهای دیگری از جمله خروج خودروهای فرسوده پیگیری کرد.
 • کاهش قیمت تیگوان

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فولکس‌واگن قیمت مدل شاسی‌بلند کوچک تیگوان را کاهش داد. به گزارش موتور ترند، این خودروساز آلمانی دلیل کاهش قیمت تیگوان را بهبود جایگاه این مدل در مقایسه با رقیبانش عنوان کرده است.
 • پایان دیزلی‌های تویوتا در ایتالیا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرد فروش خودروهای دیزلی در ایتالیا متوقف شده است.
 • ترخیص خودرو با عمر بیش از یک سال ساخت ممنوع شد

  دنیای اقتصاد: گمرک ایران ضوابط جدید و تغییرات حقوق ورودی واردات خودرو را برای اجرا به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد. براساس بخشنامه جدید گمرک ایران با توجه به ماده ۷ اصلاحی آیین‌نامه ضوابط فنی خودرو، ثبت‌سفارش و واردات خودروهایی که از سال ساخت آنها یک سال گذشته باشد ممنوع است؛ بنابراین خودروهای با سال ساخت ۲۰۱۶ در صورتی قابل ترخیص هستند که ضمن رعایت ضوابط فنی خودرو و ضوابط اعلامی این آیین‌نامه، صدور ثبت‌سفارش و ورود خودرو به کشور (در مهلت اعتبار ثبت‌سفارش) تا ۱۰ دی ماه ۱۳۹۶ صورت گرفته باشد.
 • بازدید معاون رئیس‌جمهور از سایپا

  سایپانیوز: معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان این مطلب که خودروسازان در چند سال اخیر از رویکرد سابق خود در زمینه مونتاژکاری فاصله گرفته و در حال استفاده از دانش و فناوری روز جهانی هستند، گفت: خودروسازی کشور مصمم به حرکت در یک مسیر تازه است که این امر می‌تواند منجر به دستیابی دانش روز شود.سورنا ستاری با حضور در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا از سالن‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی این مرکز بازدید و از نزدیک در جریان برنامه طراحی محصولات جدید و برنامه توسعه محصول گروه خودروسازی سایپا قرار گرفت. ستاری در این بازدید گفت: با توجه به اینکه کسب‌و‌کار جدیدی با حضور جوانان در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان و با استفاده از فناوری‌های روز دنیا در حال شکل‌گیری است، بنابراین ضرورت دارد که شرکت‌های بزرگ در این مسیر ورود و حرکت کنند و گروه خودروسازی سایپا نیز باید در توسعه محصول و روش‌های فروش از فناوری‌های روز نظیر استارت آپ‌ها بهره بگیرد. وی گفت: این معاونت آمادگی دارد تا در خصوص توسعه فناوری‌ها در صنعت خودرو همکاری لازم را با خودروسازی کشور داشته باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر