آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۳۲

 • خودروهای قدیمی روی دنده افت

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار تولید ۹ ماه امسال خودروسازان داخلی را اعلام کرد، آماری که نشان می‌دهد تیراژ محصولات سواری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد بالا رفته است.طبق آمار اعلامی، در مجموع ۹۴۲ هزار و ۳۱۸ دستگاه انواع خودرو سواری در کشور تا پایان آذر امسال به تولید رسیده تا خودروسازان یک قدم دیگر به رکورد سال ۹۰ خود نزدیک شوند.
 • سازوکار همکاری شرکت‌های متفرقه با نمایندگی‌ها تعیین شد

  دنیای اقتصاد: از آنجا که بنابر دستورالعمل جدید مصوبه هیات دولت، واردات خودرو از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی امکان‌پذیر شده است، دوشنبه گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در جلسه‌ای با انجمن واردکنندگان خودرو سازوکار همکاری این شرکت‌ها با یکدیگر را تعیین کردند.
 • هدف‌گذاری فروش هیوندایی در ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی هیوندایی کره جنوبی هدف‌گذاری فروش این شرکت در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد. به گزارش نشریه فورچون هیوندایی و برند زیرمجموعه‌اش کیا، با افزایش جزئی اهداف فروش نسبت به سال گذشته، رویکردی محافظه‌کارانه در پیش گرفته‌اند.
 • گسترش اتحاد برقی ژاپنی‌ها

  دنیای اقتصاد: چهار خودروساز ژاپنی به اتحاد تولید خودروهای برقی پیوستند. به گزارش جپن تایمز، شرکت‌های سوزوکی، سوبارو، دای‌هاتسو و هینو به جمع خودروسازانی پیوستند که هم‌پیمان شده‌اند فناوری‌های تولید خودروهای برقی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
 • افزایش ظرفیت تولید گلف برقی

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فولکس‌واگن آلمان اعلام کرد ظرفیت تولید خودروی «گلف» برقی را در سال ۲۰۱۸ دوبرابر خواهد کرد.
 • چرا واردات برخی خودروها ممنوع شد؟

  ايسنا: مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت درباره علت ممنوعیت واردات خودروهای بالاتر از ۴۰ هزار دلار گفت: تعریف خودروی لوکس دستخوش تغییراتی شده است.
 • تاکید بر کاهش قیمت خودرو با باز شدن ثبت‌سفارش

  ایسنا: یک کارشناس صنعت خودرو با تاکید بر ضرورت کاهش قیمت خودروهای وارداتی با باز شدن ثبت‌سفارش، خواستار برخورد وزارت صنعت، معدن و تجارت با گران‌فروشی برخی واردکنندگان خودرو شد.امرالله امینی اظهار کرد: در شرایطی که برخی واردکنندگان خودرو به بهانه بسته بودن ثبت‌سفارش واردات این محصولات، عرضه را متوقف و قیمت‌ها را افزایش داده بودند باید با باز شدن مجدد ثبت‌سفارش قیمت‌ها را به نرخ‌های پیشین کاهش دهند.
 • ابلاغ اصلاح آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو

  پایگاه اطلاع‌رسانی دولت: معاون اول رئیس‌جمهوری اصلاح آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو را ابلاغ کرد. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری تصویب‌نامه هیات‌وزیران درباره اصلاح آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو را برای اجرا به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کرد.

بیشتر