آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۲۲

 • دو مسیر خروج خودروسازان از سهامداری

  دنیای اقتصاد: ترکیب سهامداران دو خودروساز بزرگ کشور این روزها به محلی برای انتقاد جدی به ساختار این شرکت‌ها تبدیل شده است؛ به‌طوری‌که مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران چندی پیش واگذاری‌ سهام خودروسازان را عجیب و غریب خواند که سرمایه ملی را به سمت انهدام کشانده است.در حالی منصور معظمی واگذاری‌های صورت‌گرفته در صنعت خودرو را مضر دانسته که این پرسش مطرح است، چه مسیری در خودروسازی باید دنبال شود که خصوصی‌سازی به معنی واقعی در این شرکت‌ها محقق و خودروسازان دیگر سهامدار خود نباشند؟ در این زمینه برخی کارشناسان فشار دولت به خودروسازی‌ها برای واگذاری سهام‌شان را اولین گام در مسیر خصوصی‌سازی واقعی می‌دانند و برخی دیگر عنوان می‌کنند، همانطور که شرکت‌های خودروساز طی چند سال گذشته با توجه به عدم‌حمایت‌های دولتی، برای تامین نقدینگی مجبور به فروش اموال مازاد خود شدند، هم‌اکنون نیز با صرف‌نظر از کمک دولت باید سهام خود را برای پیشبرد اهداف خودروسازی به فروش برسانند.
 • رفع بحران آلودگی از مسیر اسقاط

  دنیای اقتصاد: با وزیدن باد و بارش باران، هوای برخی مناطق آلوده کشور به‌خصوص پایتخت، از حالت ناسالم خارج شد تا شهروندان پس از چند روز، ریه‌های خود را پاک‌سازی کنند؛ این در شرایطی است که مشکل آلودگی هوا رفع نشده و حل آن، نیاز به برنامه‌ریزی کلانی دارد.
 • کارزار برقی-هیبریدی بی‌ام‌و

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد تا پایان سال ۲۰۱۹ آمار فروش خودروهای برقی و هیبریدی خود را به ۵۰۰ هزار دستگاه خواهد رساند. هرالد کروگر، مدیر اجرایی بی‌ام‌و در گفت‌و‌گو با یک نشریه آلمانی این خبر را اعلام کرد.
 • کاهش تولید خودرو در انگلستان

  دنیای اقتصاد: تولید خودرو در انگلستان به پایین‌ترین حد خود رسید. به گزارش اسکای نیوز، چنین کاهش تولیدی در طول ۶ سال گذشته سابقه نداشته است.
 • باتری‌های جامد هوندا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی هوندا امکان استفاده از باتری‌های جامد در خودروهای برقی را بررسی می‌کند. به گزارش رویترز، تروهیکو تاتبه، سخنگوی هوندا اعلام کرد: «در شرف ساخت باتری کاملا جامد هستیم.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر