آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۱۶

 • عوامل افزاینده قیمت خودرو در سال ۹۷

  دنیای اقتصاد: شواهد و قرائن نشان می‌دهد بازار خودرو کشور سال آینده روزهایی همراه با افزایش قیمت را نسبت به امسال تجربه خواهد کرد، چه آنکه خودروسازی کشور با پیش‌بینی تحقق لایحه بودجه ۹۷ دولت، تورم عمومی، بازگشت احتمالی برخی محدودیت‌های بین‌المللی و همچنین حذف خودروهای قدیمی روبه‌رو خواهد بود.
 • سدان‌های فورد، چینی می‌شوند

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فوردموتور تولید سدان‌های سایز متوسط را از مکزیک و اسپانیا به چین منتقل خواهد کرد.
 • سبزترین خودروسازان جهان

  دنیای اقتصاد: هفته‌نامه نیوزویک، تویوتا را به‌عنوان سبزترین خودروساز جهان معرفی کرد. این هفته‌نامه در ارزیابی سالانه خود سبزترین شرکت‌های جهان را معرفی کرد و در میان ۵۰۰ شرکت جهان، تویوتا به‌عنوان سبزترین خودروساز توانست در جایگاه شانزدهم قرار بگیرد.
 • تکذیب واردات خودروی قاچاق به کشور

  دنیای اقتصاد: در حالی اظهارات روز گذشته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره ورود غیرقانونی ۶ هزار دستگاه خودرو به کشور بار دیگر بحث قاچاق خودرو را داغ کرده است که گمرک ایران ادعاهای مطرح شده را رد کرد. گمرک جمهوری اسلامی در اطلاعیه خود با تشریح ضوابط فنی واردات خودرو تاکید کرده که خودرو کالایی قاچاق‌پذیر نیست و امکان ورود خودرو به کشور از گمرکات بدون طی مراحل قانونی و شماره‌گذاری در پلیس راهور وجود ندارد.
 • رئیس انجمن قطعه‌سازان تغییر کرد

  فارس: رئیس انجمن قطعه‌سازان تغییر کرد. روابط عمومی انجمن قطعه سازان در این زمینه اعلام کرد جامعه قطعه‌سازی کشور در انتخاباتی فراگیر در سال ۹۵ با انتخاب ترکیب جدید هیات‌مدیره این انجمن فصل نوینی را در تاریخچه این صنعت آغاز کرد. در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است که لزوم شایسته‌سالاری و استفاده حداکثری از توان هر یک از اعضای هیات‌مدیره به‌منظور برداشتن گام‌های موثرتری در حل مشکلات صنعت قطعه و دستیابی به جایگاه و شان واقعی این صنعت پایه در کشور از اهداف عالیه این انجمن است.در ادامه این توضیح آمده است: در این راستا و با توجه به پیشنهاد آقای رضایی، انتخاب سالانه ریاست هیات‌مدیره این انجمن مورد تایید و توافق هیات‌مدیره قرار گرفت و به درخواست ایشان، آقای سید‌مرتضی مرتضوی، نایب‌رئیس انجمن را به ریاست هیات‌مدیره انتخاب کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر