آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۱۴

 • درآمد آتی مالیاتی دولت از واردات خودرو

  دنیای اقتصاد: در حالی در لایحه بودجه سال‌جاری با در نظر گرفتن درآمد ۳ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومانی افزایش بیش از ۲۱ درصدی درآمدهای مالیاتی از محل واردات خودرو نسبت به سال ۹۵ مصوب شده بود که دولت در بودجه سال آینده درآمدهای خود از این محل را کاهشی در نظر گرفته است.
 • غول‌های قطعه‌سازی به‌دنبال سهام ایران‌خودرو

  دنیای اقتصاد: ایران‌خودرو در حالی اعلامیه فروش بلوک حدودا ۵/ ۱۵ درصدی شرکت سرمایه‌گذاری سمند را منتشر کرده که از قطعه‌سازان به‌عنوان جدی‌ترین مشتریان آنها یاد می‌شود. طبق اعلام ایران‌خودرو، سهام شرکت سرمایه‌گذاری سمند برای واگذاری به بخش خصوصی، به مزایده گذاشته شده و سهام حدود ۵/ ۱۵ درصدی آن به بالاترین و البته موجه‌ترین پیشنهاد فروخته خواهد شد.
 • ناهمخوانی اهداف و سیاست‌ها

  براساس عملکرد مالیاتی دولت در سال گذشته ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال درآمد از محل مالیات واردات خودرو کسب کرده است که این موضوع نشان از رشد ۵/۶۰ درصدی درآمدهای دولت از محل واردات خودرو نسبت به سال ۹۴ دارد. بر همین اساس نیز دولت بدون توجه به سیاست‌هایی که بر واردات خودرو اعمال کرده، در سال ۹۶ رقم بالایی را برای درآمد مالیاتی خود از این بخش در نظر گرفت؛ اما با سیاست‌هایی که در این حوزه اعمال کرده بعید می‌رسد که بتواند این میزان درآمد مالیاتی را محقق کند. کما اینکه طی سال‌های گذشته نیز شاهد عدم تحقق پیش‌بینی‌های درآمدی دولت از محل مالیات واردات خودرو نیز بوده‌ایم.
 • چشم‌پوشی ازدرآمد واردات خودرو؟

  بودجه پیشنهادی سال ۹۷ در حالی تقدیم مجلس شد که کاهش هزار میلیارد تومانی درآمدهای دولت از محل واردات خودرو جالب‌توجه بود. دولت در بودجه سال آینده درآمد حاصل از مالیات واردات خودرو را ۲۲ هزار میلیارد ریال در نظر گرفته است.
 • شاسی‌بلند برقی مینی

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی مینی اعلام کرد دومین محصول شاسی‌بلندش را روانه بازار خواهد کرد. به گزارش اتو اکسپرس، این مدل شاسی‌بلند یک خودروی برقی خواهد بود.
 • جتای جدید فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فولکس‌واگن تصویری از مدل جدید خودروی جتا منتشر کرد. به گزارش موتور وان، مدل ۲۰۱۹ خودروی جتا در مقایسه با نسخه کنونی بسیار شکیل‌تر خواهد بود.
 • انصراف آئودی از فروش دوکاتی

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی آئودی اعلام کرد از فروش برند دوکاتی منصرف شده است. به گزارش رویترز، روپرت استادلر، مدیر ارشد آئودی اعلام کرد آئودی هزینه کاهش سطح آلایندگی را بدون فروش برندهای زیرمجموعه‌اش تامین خواهد کرد.
 • خودروهای هیبرید تولید کنیم یا برقی؟

  ايسنا: یک کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه پلت‌فرم خودروهای بنزینی پذیرش ساختار خودروهای برقی را دارند، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و زیست‌محیطی ایران سرمایه‌گذاری روی خودروهای برقی نسبت به خودروهای هیبرید توجیه‌پذیرتر است. شهرام آزادی درباره تحقیق، توسعه و تولید خودروهای برقی و هیبرید در ایران، اظهار کرد: با توجه به آلودگی هوای ایران به‌خصوص در کلان‌شهرها تولید و عرضه خودروهای برقی نسبت به خودروهای هیبرید توجیه‌پذیرتر است؛ زیرا در خودروهای هیبرید از سوخت فسیلی استفاده می‌شود و این دست خودروها تنها ۳۰ درصد کاهش مصرف سوخت را به ثبت رسانده‌اند.
 • بهره‌برداری از خط تولید انبوه هایما اس ٥

  ایکوپرس: خط تولید انبوه هایما اس ۵ در سایت ایران‌خودرو خراسان با حضور مدیران ارشد گروه صنعتی ایران‌خودرو و شرکت هایما به بهره‌برداری رسید. بیژن زاهدی‌فر، مدیرعامل ایران‌خودرو خراسان در این مراسم گفت: چشم‌انداز نیاز محصولات Suv در کشور تا سال ۱۴۰۰ حداقل ۲۶۰ هزار دستگاه در سال خواهد بود که طبق اهداف استراتژیک گروه صنعتی ایران‌خودرو، دست کم ۲۵ درصد از این محصولات در ایران‌خودرو خراسان تولید خواهد شد.
 • تداوم تولید وانت‌های کم‌کیفیت

  ايسنا: تولید وانت‌های نیسان، آریسان و مزدا در پایین‌ترین سطح کیفی همچنان ادامه دارد. بررسی گزارش ارزیابی کیفیت خودروهای تولیدی در آبان‌ماه امسال نشان می‌دهد که سه مدل از این وانت‌ها همچنان در پایین‌ترین سطح کیفی تولید می‌شوند. این وانت‌ها شامل وانت نیسان (محصول زامیاد)، آریسان (محصول ایران‌خودرو دیزل) و مزدا کارا ۲۰۰۰ تک‌کابین (محصول بهمن موتور) هستند که تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند. در مدل ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی، این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند. یک ستاره پایین‌ترین سطح و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می‌دهد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر