آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۱۳

 • نفع چهارگانه فروش سایت‌های شهرستانی خودرو

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی دیروز خبر از احتمال منتفی شدن واگذاری سایت بن‌رو سایپا به رنو داد که به گفته وی، دو سایت دیگر برای جایگزینی بن‌رو، به خودروساز فرانسوی پیشنهاد داده شده است.
 • افت تولید دوگانه‌سوز‌ها

  دنیای اقتصاد: براساس آمار اعلام‌شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در هشت ماه سال‌جاری، خودروسازان در مجموع ۱۳۸ هزار و ۵۲ دستگاه انواع خودرو دوگانه‌سوز تولید کردند که آمار مذکور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از افت ۱۸/ ۴ درصدی حکایت دارد.
 • ایده بی‌ام‌و برای خودران‌ها

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرده معتقد است که خودروهای خودران نباید رانندگان را به کل کنار بگذارند و لازم است که این‌گونه خودروها به فرمان کنترل خودرو مجهز باشند حتی اگر کاملا خودران باشند.
 • پیکاپ‌های جنرال‌موتورز سبک‌تر می‌شوند

  دنیای اقتصاد: کاهش وزن خودروها همواره یکی از دغدغه‌های بزرگ خودروسازان بوده است.
 • مدل جدید کیا ری

  دنیای اقتصاد: تصاویر تبلیغاتی مدل به‌روز‌رسانی شده خودروی کیا ری منتشر شد. قرار است این مدل تا پیش از پایان سال میلادی جاری وارد بازار شود.
 • خودروسازان توان تولید خودروی برقی ندارند

  ایسنا: یک کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه در کنار ارتقای کیفیت تولید خودرو در راستای کاهش مصرف سوخت، کیفیت و استاندارد بنزین نیز باید افزایش یابد، گفت: خودروسازان داخلی در شرایط فعلی توان تولید خودروی هیبرید و برقی را ندارند.
 • تولید اتوبوس سرعت گرفت

  ايسنا: آبان‌ماه امسال تولید انواع اتوبوس در خودروسازان داخلی به‌طور میانگین ۷/ ۵۵ درصد افزایش یافت. در این مدت تولید انواع اتوبوس از ۹۷ دستگاه در آبان‌ماه سال گذشته به ۱۵۱ دستگاه رسید. تولید این محصول در عقاب افشان صعودی بوده و از ۸۸ دستگاه در آبان‌ماه ۱۳۹۵ به ۱۴۰ دستگاه افزایش یافت. آبان‌ماه امسال تولید انواع اتوبوس در پیشرو دیزل آسیا نیز افزایش یافته و از صفر دستگاه در آبان‌ماه سال گذشته به پنج دستگاه رسید. برخلاف این دو شرکت اما تولید اتوبوس در ایران خودرو دیزل نزولی بوده و از ۹ دستگاه در آبان‌ماه ۱۳۹۵ به ۶ دستگاه کاهش یافت.
 • سانسور در گزارش کیفیت خودروها

  ایسنا: وزارت صنعت، معدن و تجارت باز هم اقدام به سانسور گزارش ارزیابی کیفی خودروهای داخلی کرده و این بار جداول مقایسه کیفی خودروهای داخلی را از گزارش منتشره حذف کرده است تا رسانه‌ها و به‌تبع آن شهروندان از کاهش احتمالی کیفیت این محصولات آگاه نشوند. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به‌صورت ادواری کیفیت خودروهای در حال تولید و مونتاژ را در خودروسازان داخلی ارزیابی کرده و ماهانه گزارش کامل ارزیابی کیفیت این محصولات را به وزارت صمت ارسال می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر