آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۱۰

 • گزارش جدید از کیفیت خودروها

  دنیای اقتصاد: گزارش کیفیت خودروهای داخلی در حالی بعد از وقفه‌ای بی‌توضیح منتشر شد که براساس آن از میان ۴۰ محصول مورد بررسی، تنها کیفیت دو خودرو ارتقا پیدا کرده و سایر خودروها به لحاظ ستاره‌بندی، تغییر خاصی را تجربه نکرده‌اند.شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد ایران در حالی گزارش کیفیت خودروهای تولید داخل در آبان‌ماه را منتشر کرده که تاکنون جزئیات کیفی خودروهای تولید داخل در مهرماه منتشر نشده است. این موضوع در حالی است که گزارش آبان ماه نیز با نقایصی همراه است؛ بنا به رسم معمول، شرکت بازرسی گزارش کیفی خودروهای تولید داخل را در مقایسه با ماه گذشته‌ منتشر می‌کرد؛ حال در شرایطی گزارش کیفی خودروهای سواری در آبان منتشر شده که امکان مقایسه آن با گزارش مهر ماه (به‌دلیل عدم انتشار این گزارش) وجود ندارد.
 • رویای صادرات یک میلیون خودرو

  دنیای اقتصاد: نام خودروسازان در حالی امسال نیز در بین صادرکنندگان برتر کشور قرار گرفت که با وجود این اتفاق و با توجه به سطح کیفی خودروهای داخلی، هنوز هم نمی‌توان امید چندانی به تحقق برنامه صادرات یک میلیون دستگاه خودرو طی سال ۱۴۰۴ داشت.
 • شیوا: شکایت از واردکنندگان زیاد شد

  تسنیم: رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه به محض اثبات شرایط انحصاری به بازار خودروهای وارداتی ورود پیدا خواهیم کرد، گفت: فعلا متولی ساماندهی بازار وزارت صنعت است.
 • آمار جدید از تولید خودروهای سواری و وانت

  ایسنا: آبان‌ماه امسال تولید چند مدل سواری در خودروسازان داخلی متوقف شد، اما تولید وانت‌ها افزایش یافت.در این مدت تولید ولیکس C۳۰ اتوماتیک شرکت خودروسازان راین متوقف شده و از یک دستگاه در آبان‌ماه سال گذشته به صفر رسید. همچنین تولید مدل VELA V۵ دیگر محصول این شرکت نیز با کاهش ۱۰۰ درصدی همراه بوده و از ۲۴۹ دستگاه در آبان‌ماه ۱۳۹۵ به صفر کاهش یافت.آبان‌ماه امسال اما تولید ام‌وی‌ام ۵۵۰ شرکت مدیران خودرو نیز متوقف شده و از ۸۹۵ دستگاه در آبان‌ماه سال گذشته به صفر رسید. همچنین تولید ام‌وی‌ام ۳۱۵ دیگر محصول مدیران خودرو نیز ۱۰۰ درصد کاهش یافته و از ۶۰۰ دستگاه در آبان‌ماه ۱۳۹۵ به صفر کاهش یافت.
 • پیش‌فروش دوباره ساندرو استپ‌وی

  روابط عمومی پارس‌خودرو: معاون بازاریابی و فروش گروه سایپا گفت: بنا به درخواست مشتریان پیش‌فروش مجدد ساندرو استپ‌وی یکشنبه ۱۹ آذرماه انجام می‌شود. رضا تقی‌زاده اعلام کرد: طبق دستور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و برای رضایت بیشتر مشتریان، برنامه افزایش تولید برای این خودرو در نظر گرفته شده و در روز یکشنبه ۱۹آذرماه راس ساعت ۱۰‌صبح پیش‌فروش این محصول از طریق سایت اینترنتی سایپا آغاز خواهد شد. وی افزود: شرایط فروش و نحوه پرداخت اولیه این خودرو تغییر نکرده و پیش پرداخت مدل اتومات ۲۷ میلیون تومان و برای مدل دستی ۲۲ میلیون تومان، با موعد تحویل خرداد و‌تیر ۹۷ خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: هموطنان می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی گروه خودرو سازی سایپا به آدرس www.saipacorp.com یا نمایندگی‌های مجاز گروه سایپا در سراسر کشور اقدام به ثبت‌نام کنند.
 • برنامه‌ریزی برای توسعه صادرات سایپا

  سایپانیوز: معاون صادرات و امور بین‌الملل گروه سایپا گفت: برنامه‌های جدید گروه سایپا در امر طراحی و تولید محصول قابل‌رقابت، توسعه صادرات را در پیش دارد.

بیشتر